• BIST 10739.57
  • Altın 2514.759
  • Dolar 32.1895
  • Euro 34.9461
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 21 °C

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: “Milletin iradesinin ’milletin ittifakında’ tecelli etmesini sağladık"

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener: “Milletin iradesinin ’milletin ittifakında’ tecelli etmesini sağladık"
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Milletin iradesinin "milletin ittifakında" tecelli etmesini sağladık. Bu yol, birliğin yoludur. Bu yol, istikbalin...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Milletin iradesinin "milletin ittifakında" tecelli etmesini sağladık. Bu yol, birliğin yoludur. Bu yol, istikbalin yoludur. Bu yol, milletin yoludur" dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sinan Ateş cinayetine değinerek, "Gün ortasında, başkentin göbeğinde işlenen bu cinayetin üstünden tam 3 buçuk ay geçti. Adalet hala yerini bulmadı. Açılan dava bir milim bile ilerlemedi. Suçlular gözaltına alınacağı yerde adalet gözaltına alındı. Suçlulara kelepçe takılacağı yerde adalete kelepçe takıldı. Cinayetin failleri yakalandı. Ama ona yardım ve yataklık edenler serbest bırakıldı. Telefon kayıtlarında tüm ilişki ağı ortaya döküldü, katiller yakalandı. Ama emri verenler serbest kaldı" ifadelerini kullandı.

Akşener, Cumhur İttifakı'nın seçim beyannamesine de artık bazı yeni başlıkların dahil olduğunu düşündüklerini kaydederek, "Mesela her ne kadar henüz kendisinin adaylığı kesinleşmiş olmasa da genişletilmiş Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sayın Erdoğan'ın seçim beyannamesinde artık Türkiye'nin Şeyh Said isyanları nedeniyle özür dilemesi, tazminat ödemesi var. Özerklik ve federasyon var. Anayasa'nın ilk 4 maddesinin değiştirilebileceği var. Andımızı zaten kaldırmışlardı ama mesela artık "Ne mutlu Türküm diyene" yazılarının silinmesi de var. Mesela kadınlara "fıtratlarına" göre yaşama zorunluluğu var. Kadınlara zulüm var. Kadına yönelik şiddetin önünün açılması var. Mesela Cumhuriyet değerlerimize saldırı var, çok ulusluluk var, paralel eğitim kurumları var" şeklinde konuştu.

Akşener, şöyle konuştu:

"Depremin olduğu ilk günden itibaren sahada vatandaşlarımızla birlikteydik. Yaşanan acılara bizzat şahit olduk. Afet Koordinasyon Merkezi'mizin çatısı altında arama kurtarma ekipleri kurduk, enkazdan insanlarımızı çıkarttık. Bölgedeki ihtiyaçları tespit ettik, yardımlarımızı yönlendirdik. Vatandaşlarımızla birlikte oluşturduğumuz yardım tırlarımızı depremzede kardeşlerimize ulaştırdık. Sahra hastaneleri kurduk, aşevleri kurduk. İYİ kentler kurduk. Seyyar tuvaletler, hijyen malzemeleri götürdük. Açıkta kalan insanlarımızı bölgeden tahliye ettik, konaklama sağladık. Birçok arkadaşımız hala deprem bölgesinde çalışmaya devam ediyor. Nitekim ben de geçtiğimiz hafta yeniden deprem bölgesindeydim. Ekrem Başkanımızla Hatay'da, Mansur Başkanımızla da Kahramanmaraş'ta belediyelerimiz üzerinden yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Depremzede vatandaşlarımızla konuştuk, dertleştik. Çocuklarımızın yüzünü biraz olsun güldürebilmek için uğraştık. Bu vesileyle buradan sadece iki büyükşehrimizin belediye başkanları olarak değil, müstakbel cumhurbaşkanı yardımcılarımız olarak Sayın Mansur Yavaş'a ve Sayın Ekrem İmamoğlu'na teşekkür etmek istiyorum. Onlar sınırlı kaynaklarına rağmen bir afet organizasyonunun nasıl yapılacağını tüm Türkiye'ye gösterdiler. Önlerine çıkan tüm engellere rağmen liyakatle çalışmanın ne demek olduğunu, devlet ciddiyetiyle çalışmanın ne demek olduğunu cümle aleme gösterdiler."

Akşener, 6 Mart'ta milletin önüne bir çözüm yolu koyduklarını belirterek, "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyenleri de, Sayın Mansur Yavaş'ı destekleyenleri de, Sayın Ekrem İmamoğlu'nu destekleyenleri de ortak bir yol haritasında birleştirdik. Milletin iradesinin "milletin ittifakında" tecelli etmesini sağladık. Bu yol, birliğin yoludur. Bu yol, istikbalin yoludur. Bu yol, milletin yoludur. Ve İYİ Parti gururla sunar: Bu yol, kazanmanın yoludur. Bugün ittifakımız daha güçlü, kardeşliğimiz daha sağlamdır. Ve hiç kimsenin şüphesi olmasın ki yanında dimdik duran cumhurbaşkanı yardımcıları Sayın İmamoğlu ve Sayın Yavaş ile birlikte Türkiye'nin 13'üncü Cumhurbaşkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olacaktır" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0212 970 87 88 | Haber Scripti: CM Bilişim