• BIST 95.057
  • Altın 192,277
  • Dolar 4,7244
  • Euro 5,4834
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 23 °C

Erkekler hakkında bilinmesi gerekenler

Erkeklerin kendilerini ifade etme biçimleri kadınlardan farklı olabiliyor.
Erkekler Hareketleriyle "Seni Seviyorum" Demeyi Tercih Ediyor
Bazı erkekler, kelimeler yerine eylemleriyle duygularını göstermeyi tercih ediyor. Erkek, ev işleriyle ilgilenerek, temizlik ve yemek yapmaya yardımcı olarak bile sevgisini ifade etmeyi tercih edebilir.
 
Erkekler Gerçekten Bağlanıyor
 
Yapılan bir araştırma, evli erkeklerin %90'ı elinde olsa yine aynı kadınla evlenmek istediklerini söylüyor.
 
Sizi Dinlemediğini Düşünmeyin
 
Birisiyle konuşurken muhtemelen bir "evet" ya da "anlıyorum" gibi şeyler duymak karşındakinin sizi dinlediğinin bir göstergesi olarak algılanır, fakat bazı erkekler bir şey söylemiyorsa dinlemediği anlamına gelmez. O sadece sessizce dinleyerek ne dediğinizi düşünmeyi tercih edebilir.
 
Paylaşılan Etkinlikler Bağlılık Getirir
 
Erkekler, düşünce ve duygularını birlikte bir şeyler yapmak yoluyla paylaşmayı tercih eder. Birçok erkek partneriyle birlikte spor yapmayı, film izlemeyi, doğa yürüyüşleri düzenlemeyi veya cinsel birliktelik gibi aktiviteleri gerçekleştirmeyi duygu ve düşüncelerini paylaşmanın farklı bir yolu olarak görüyor.
 
Erkekler Kendilerine Zaman Ayırmaya İhtiyaç Duyar
 
Ortak faaliyetler önemli olmakla birlikte, erkekler de kendileri için zamana ihtiyaç duyar. Kadın ve erkek olarak her iki bireyin de bireyselliklerini beslemek için boşluklarını doldurmaya ihtiyaç duyması kaçınılmazdır. Erkekler ise bunları spor salonuna giderek, maç izleyerek, arkadaşlarıyla toplanarak veya farklı bir aktivite planlayarak gerçekleştirir.
 
Erkekler Kadınlardan Daha Hızlı Davranır
 
Kadınlar, olumsuz deneyimleri hatırlama eğilimindedir bu sebeple stres, anksiyete gibi sorunlara daha çabuk yakalanabilirler. Buna karşılık erkekler ise tatsız olaylar üzerinde daha az durur ve daha hızlı yeni bir oluşum içerisine girmek ister.
 
Erkekler Takdir Edilmek İster
 
Bir erkek için, teşekkür almak veya bir olay sonrası memnuniyet dile getirilmesi büyük fark yaratabilir. Bu konudaki yapılan araştırmalar: Kadınların erkeklerin katılımını desteklemesi ve değer verdiğini hissettirmesi durumunda daha dikkatli davranan ve eşini el üstünde tutan geri dönüşler görülmüştür.
 
Erkekler Cinsel Konularda Oldukça Fazla Düşünür
 
Erkekler, neredeyse iki kat daha sık kadınlar hakkında hayaller ve fanteziler kurar. Ayrıca kadınlara göre cinsel konularda daha rahat düşünceler içerisindedirler.
 
Erkekler Cinsel Konulara Önem Verir
 
Çoğu erkeğin sadece cinsel birliktelik için cinsel düşünceler içerisine kapıldığı bir efsaneden ibaret. Birçokları için cinsel ilişki iki kararlı insan arasında geçen çok önemli bir eylemdir. Ve çoğu kadın gibi, erkeklerde bir ilişki içerisinde cinsel yatkınlığı en tatmin edici şey olarak görüyor.
 
Erkekler Her Zaman Cinsel İlişkiyi İstemeyebilir
 
Erkekler, pek çok kadın için sürpriz olabilecek bir şekilde her zaman aynı cinsel ruh hali içerisinde değildirler. Erkekler genellikle iş-aile taleplerini yerine getirmede ve faturalarını ödemede sıkıntı yaşadığında cinsel ilişki dahil birçok konuyla bağlantısı kesilebilir. Çünkü stres, büyük bir libido kırıcıdır. Yani partneriniz veya eşiniz sizinle bir gece ilişkiye girmek istemediğini söylüyorsa, bu durum size karşı ilgisini kaybettiği anlamına gelmiyor. Sadece içerisinde bulunan durumun oluşturduğu stres veya getirdiği ruh isteksiz olmasına yol açabilir.
 
Erkekler Tamamıyla Bağlanmayı Tercih Eder
 
Çoğu erkek, uzun süreli bir ilişki içerisinde kaybedecek çok şeyi olduğunun farkına varır. Çünkü sadece bazı şeyleri paylaşmaz, tüm yaşamını sizinle birlikte inşa eder. Eğer evliliği güçlendirmek için çalışmalar yapmaya istekliyseniz, büyük ihtimalle o da aynı şekilde istekli olacaktır.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim