• BIST 95.057
  • Altın 192,713
  • Dolar 4,7244
  • Euro 5,4834
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 26 °C

Yeşilyurt Belediyesi, Bir Ayda 26 Hizmet İçi Eğitim Programı Düzenledi

Yeşilyurt Belediyesi, Bir Ayda 26 Hizmet İçi Eğitim Programı Düzenledi
Yeşilyurt Belediyesi İnsan Kıymetleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan, İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığının destek verdiği bir...

Yeşilyurt Belediyesi İnsan Kıymetleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan, İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığının destek verdiği bir aylık hizmet içi eğitim seminerleri düzenlenen 26 eğitim programıyla tamamlandı.

Yeşilyurt Belediyesinin MAŞTİ karşısındaki hizmet binasının toplantı salonunda gerçekleşen eğitim seminerine Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti ve CHP'li meclis üyeleri katıldı. İnönü Üniversitesi Battalgazi Meslek Yüksek Okulu Yerel Yönetimler Bölümü Öğretim Görevlisi Cumali Aydoğan tarafından "Belediye Meclisinin Görev ve Yetkileri" ile "Belediyenin Görev ve Yetkileri" başlıklı eğitim verildi. Belediye meclisinin oluşumu, görev, yetki ve sorumlulukları, çalışma usul ve esasları, gündemi, toplanması, kararları ve kesinleşmesi diğer organlarla ilişkileri gibi konular hakkında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca Denetim Komisyonu, Faaliyet Raporu, Kesin Hesap, gensoru gibi konulara ilişkin bilgiler verildi. Ayrıca 5393 sayılı Belediye Kanunu'na ilişkin geniş kapsamlı bir sunum da gerçekleştirildi. Meclis üyelerinin sorularını da yanıtlayan Aydoğan, eğitim programlarının düzenlenmesine ayrıcalık tanıyan ve bir aylık bir çalışma programı düzenleyen Yeşilyurt Belediyesine teşekkür etti.

"HİZMET İÇİ EĞİTİM SEMİNERLERİ KURUMLAR İÇİN ÖNEMLİ"

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, bu tür eğitim faaliyetlerinin önemine dikkat çekerek, Belediye Meclis üyelerinin çalışmalarına olumlu katkılar vereceğini ifade etti. Hizmet içi eğitim seminerlerini ortak bir çalışma ile düzenleyen İnsan Kıymetleri Müdürlüğü ile İnönü Üniversitesi İletişim Bölümü öğretim üyelerine teşekkürlerini sunan Polat, "Belediyemizin tüm kademelerinde görev yapan personellerimize yönelik gerçekleşen eğitim programımız oldukça verimli ve yararlı geçti. Belediyelerin etkin ve verimli hizmetler sunabilmesi için, seçilmişler dahil her düzeydeki personelin bilgilerini güncellemesi ve değişen mevzuatları öğrenmesi gerekiyor. Eğitim her şeyin temelidir. Kazanılması gereken en büyük sermaye bilgi ve eğitimdir. Bilgiye sahip olan kişi tüm zorlukların üstesinden gelebilir. Kaliteli, etkin ve verimli hizmetlerin temelinde eğitim yatmaktadır. Belediye olarak personellerimizin görev yaptıkları alanlarda bilgili olmaları içinde bu tür eğitim çalışmalarını sürekli yapıyoruz. 26 eğitim çalışmasının gerçekleştiği bir aylık eğitim dönemi de oldukça verimli ve yararlı geçti. Eğitim programlarını organize eden İnsan Kıymetleri Müdürlüğümüze, Büyükşehir Belediyesinden katılan arkadaşlarımıza, bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşan İletişim Fakültesinde görevli kıymetli hocalarımıza teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

Polat ile Aydoğan tarafından Hizmet İçi Eğitim Seminerine katılan Belediye Meclis Üyelerine katılım sertifikaları takdim edildi. Programın ardından Yeşilyurt Belediyesi hizmet binası önüne toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Yeşilyurt Belediyesi, Bir Ayda 26 Hizmet İçi Eğitim Programı Düzenledi

Yeşilyurt Belediyesi, Bir Ayda 26 Hizmet İçi Eğitim Programı Düzenledi

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim