• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 27 °C
  • İzmir 28 °C

Vücut Şekillendirme Anlayışı Değişiyor

Vücut Şekillendirme Anlayışı Değişiyor
Acıbadem Ankara Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Dr. Can Öztekin, liposuction ile vücut şekillendirme anlayışında gelinen son...

Acıbadem Ankara Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Dr. Can Öztekin, liposuction ile vücut şekillendirme anlayışında gelinen son noktayı anlattı.

Dr. Can Öztekin, "High Definition Vaser Liposculpture (VASER 2.0 LiPO)" uygulamasının temelde teknoloji, belirli bir anlayış ve tecrübe ile başarılabilen ileri bir liposuction yöntemi olduğuna dikkat çekerek, "Vücuttaki kaslara ait gölgelenmeleri, oluklanmaları ve çizgileri ortaya koyma tekniğidir. Kadın erkek herkes bu anlayış ve uygulamadan kendi vücudu nispetinde faydalanabilmekle birlikte kilo problemi olmayıp, vücudunun belirli bölgelerinde lokalize yağlardan yakınan hastalar daha ideal adaylardır. High Definition Liposculpture vücut bölgelerindeki yağ miktarının azaltılmasının yanı sıra derin, yüzeyel ve geçiş (ara) liposuction teknikleri kullanarak o bölgeye ait olması gereken estetik vurgu noktaları ve çizgilerin yaratılması veya var olanın artırılıp öne çıkarılması tekniğidir. Ameliyat yapılan kişinin sportif özellikleri arttıkça hekimin yüksek estetik vurgu alanlarını (highdefinition) oluşturulabilmesi artmakta ve daha da ideal sonuçlara ulaşılmaktadır" ifadesini kullandı.

İşin teknoloji kısmında ise Vaser 2.0 Lipo System'in bugüne kadar geliştirilmiş dokuya en saygılı liposuction sistemi olduğunu vurgulayan Dr. Öztekin, şunları kaydetti:

"Ultrasonik yüksek enerjili ses dalgaları, yağ hücreleri arasındaki su balonlarını patlatarak yağların hücre hücre ayrılmasını sağlamaktadır. Bu sistemde bölgedeki sinirler, kan damarları gibi hiçbir yapı zarar görmez. Bu ameliyat sonrası çok daha az morluk, çok da az ağrı ve yüksek konfor demektir. Dokuya öylesine dosttur ki yağ hücreleri tek tek ayrılıp kolayca bir eriyik halinde alınmasına rağmen alınan yağ hücrelerinin kendisi bile zarar görmez ve canlılıklarını korurlar. Rakipleri olan, yüksek ısı oluşturarak dokuların hasarlanmasına neden olan lazer sistemlerinin aksine alınan bu canlı yağ hücreleri yağ enjeksiyonunda kolayca kullanılabilirler."

"HIGH-DEF VASER LIPO"NUN "LIPOSUCTION"DAN FARKI NEDİR?

"Liposuction uzun yıllardır güvenle kullanılan çok güzel bir bölgesel zayıflama ve şekillenme yöntemidir" diyen Dr. Öztekin şöyle devam etti:

"En sık kullanıldığı bölgeler karın, bel, basen ve bacak bölgeleridir. Bunun yanında egzersiz ve diyete rağmen kurtulamadığınız kol, bel, basen ve erkek göğsü gibi vücut yağlarından da kurtulmanızı sağlar. Hatta günümüzde enerji bazlı cihazlar ve yüzeysel liposuction sayesinde belirli oranlarda sıkılaştırma dahi yapabilmekteyiz. Bunun yanında çekici vücut ise sadece incelmiş vücut değildir. Bizleri çekici kılan estetik vurguların da artırılması gerekir. "High definition'dan kasıt estetik vurgu noktalarının, olukların ve çizgilerin oluşturulmasıdır. Bu belli bir estetik anlayış, tecrübe ve teknolojik ile mümkün olmaktadır. Kadın karın bölgesine önden bakıldığında çekici olan orta hatta ve iki yanlardaki oluklardır. Sırtta orta hat çöküklüğünün yanısıra buna eşlik eden paralel, hafif çizgiler ve bele doğru belki iki gamze. Erkek de aynı şekilde istenilen kaslı görünümü göğüste, kolda ve karında taklit edebilmek, var olan kasları belirginleştirmek. Jinekomasti sorunu olan bir erkeğin sadece sorununu çözmeyip çekici göğse sahip bir erkeğe dönüştürebilmek. "High Definition Liposculpture'ı kadın karın bölgesi üzerinden tanımlayacak olursak amaç karın ve sırtın yağlardan arındırılması ve belin net ortaya konulmasının yanında bu estetik çizgilerin de oluşturulmasıdır. Kişi ne kadar spor ile haşır neşir, deri elastikiyeti kuvvetli olursa başarı da o oranda artmaktadır."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim