• BIST 94.008
  • Altın 191,264
  • Dolar 4,6948
  • Euro 5,4894
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 27 °C

Vodafone “4Bucakg” Tır’ının İlk Durağı İzmir Oldu

Vodafone “4Bucakg” Tır’ının İlk Durağı İzmir Oldu
Türkiye'nin dijital geleceğine liderlik etmeyi hedefleyen Vodafone'un ülkenin dört bucağını 4.5G ile tanıştırmak amacıyla düzenlediği "4bucakG" turunun...

Türkiye'nin dijital geleceğine liderlik etmeyi hedefleyen Vodafone'un ülkenin dört bucağını 4.5G ile tanıştırmak amacıyla düzenlediği "4bucakG" turunun ilk durağı İzmir oldu.

Dijital bağlantılı yaşamı bireyler için kolay ve erişilebilir kılmayı hedefleyen Vodafone'un ülkenin dört bucağını 4.5G ile tanıştırmak amacıyla düzenlediği "4bucakG" turunun ilk durağı İzmir oldu. 1 Nisan'da hizmete girecek 4.5G teknolojisi öncesinde tüketicilere ilk 4.5G deneyimini yaşatmayı hedefleyen Vodafone, özel teknolojilerle donattığı "4bucakG" TIR'ında aldığı izinler kapsamında İzmirli tüketicilere 4.5G hızını deneme imkanı sundu. İzmirli kullanıcıların 1 Nisan'dan önce 4.5G hızını deneyimleyebildikleri ilk ve tek yer olan Vodafone "4bucakG" TIR'ı İzmir'den sonra Bursa'ya gidecek. Vodafone, 4.5G için düzenlediği Türkiye turuyla Nisan sonuna kadar 1 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor.

'4.5G'Yİ 1 NİSAN ÖNCESİ TÜKETİCİLERİMİZİN AYAĞINA GETİRİYORUZ'

Vodafone'un "4bucakG" Türkiye turunun tanıtımı için İzmir'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, "Telekomünikasyon sektöründe yeni bir dönemin başlangıcı olan 4.5G ihalesi ile dijitalleşmenin ülkemizde uçtan uca yayılması ve ülkemizin global ekonomide rekabetçi bir konumda olması için son derece önemli bir adım attık. Kaliteli hizmet verebilmek için, frekans alımı sonrası yapılacak yatırımlar ve bu frekansların sahadaki optimizasyonu da büyük önem taşıyor. Herkesin hayatında köklü değişiklikler yaratacağına inandığımız 4.5G teknolojisine çekirdek şebekemiz, SIM kartlarımız, akıllı cihazlarımız, mağazalarımız, insan kaynağımız ve global deneyimimiz dahil her anlamda hazırız. Özellikle global deneyimimizi çok önemsiyoruz. Bugün 19 ülkede 4G, 5 kıtada ve 15 ülkede ise 4.5G hizmeti veriyoruz. Şimdi de 4.5G teknolojisindeki bu deneyimimizi Türkiye'ye taşıyarak 81 ilimizde en ücra köşeye kadar en iyi hizmeti vermeyi ve herkesi 4.5G teknolojisi ile buluşturmayı hedefliyoruz. Bu hedefle özel teknolojiler kullanarak tasarladığımız "4bucakG" isimli TIR'ımızın ilk durağını İzmir olarak belirledik. Vodafone "4bucakG" TIR'ı ile 4.5G'yi ve dijital dönüşümü 1 Nisan öncesi İzmirli tüketicilerimizin ayağına getirdik. TIR'ımızı ziyaret eden İzmirlilere 4.5G teknolojisini tanıttık ve deneyimlettik. Vodafone olarak ülkemiz için değer yaratma vizyonumuz çerçevesinde yatırımlarımızı artırarak sürdüreceğiz" dedi.

VODAFONE'DAN İZMİR'E 92 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Toplantıda Vodafone'un İzmir'e gerçekleştirdiği yatırımlardan da bahseden Süel, şöyle konuştu:

"İzmirlilere en ileri mobil teknolojileri sunarak İzmir ekonomisinin daha da güçlenmesine katkıda bulunmayı önemsiyoruz. Bu amaçla İzmir'e son 5 yılda 92 milyon TL'den fazla yatırım gerçekleştirdik. 127 yatırımcımızın bulunduğu İzmir'de 163 mağazayla faaliyet gösteriyoruz. İzmir'de toplam 1.209 kişiye istihdam sağlıyoruz. MEB ve AÇEV işbirliğinde yürüttüğümüz "Geleceğe İlk Adım" projemiz kapsamında İzmir'de 10, Ege Bölgesi'nde 36 anasınıfımız bulunuyor. Projemiz kapsamında İzmir'de 1.913, Ege Bölgesi'nde 5.462 çocuğumuzun kaliteli okul öncesi eğitim almasına destek verdik. UNDP ve Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ile birlikte yürüttüğümüz "Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak" projemiz kapsamında İzmir'de 17.464, Ege Bölgesi'nde 70.300 gencimize ücretsiz bilgisayar eğitimi sağladık."

Yarına Hazırım Platformu ile İzmir'deki şirketlerin de dijitalleşmesine katkı sağladıklarını da vurgulayan Hasan Süel, "Yarına Hazırım Platformu'nda İzmir'deki şirketlerin de dijitalleşme haritasını çıkardık ve şirketlerin dijitalleşme endeksini yüzde 50 olarak hesapladık. İzmir'deki şirketlerin teknoloji kullanımına özendirilmesi ve yarına hazır işletmeler olmaları için çalışıyoruz" dedi.

Vodafone "4bucakG" TIR'ında ziyaretçilere 4.5G'nin 3G'den farkı anlatılarak 4.5G dünyası hakkında kapsamlı bilgi sunuluyor. Kullanıcılar, Vodafone SüperNet 4.5G'nin avantajlarını 4.5G hızıyla deneyimlerken, Spotify köşesinde 4.5G hızında müzik, Gameloft köşesinde ise 4.5G hızında oyun deneyimi yaşıyorlar. Ayrıca, sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift ile oyun oynayarak bu anları 4.5G hızıyla paylaşabiliyorlar. 360 Stand köşesinde ise kullanıcıların SIM kart, akıllı cihaz ve izinli geçiş kontrolleri yapılarak 4.5G teknolojisine hazır olup olmadıkları konusunda bilgi veriliyor ve 4.5G'ye hazır hale gelmeleri için gerekli yönlendirmeler yapılıyor.

Vodafone “4Bucakg” Tır’ının İlk Durağı İzmir Oldu

Vodafone “4Bucakg” Tır’ının İlk Durağı İzmir Oldu

Vodafone “4Bucakg” Tır’ının İlk Durağı İzmir Oldu

Vodafone “4Bucakg” Tır’ının İlk Durağı İzmir Oldu

Vodafone “4Bucakg” Tır’ının İlk Durağı İzmir Oldu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim