• BIST 95.852
  • Altın 190,917
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 22 °C

Muş’ta Okul Toplantısı

Muş’ta Okul Toplantısı
Muş'ta, "Okullarda Şiddet, Kötü Alışkanlıkları ve Çevresel Riskleri Önleme ve Azaltma Eylem Planı" toplantısı yapıldı.

Muş'ta, "Okullarda Şiddet, Kötü Alışkanlıkları ve Çevresel Riskleri Önleme ve Azaltma Eylem Planı" toplantısı yapıldı.

Valilik toplantı salonunda Vali Seddar Yavuz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Feyat Asya, Vali Yardımcısı Zeliha Uyan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Cemal Çalışkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdülbari Aksoy, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ile ilgili kurum temsilcileri katıldı. Toplantıda bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, konuyla ilgili daha önce yayımladığı genelgeye dikkat çekere; "İl sınırları içinde kamu düzeninin sağlanması, okul çevrelerinde şiddetin önlenmesi, özellikle giriş ve çıkış saatlerinde okulların çevresinde olması muhtemel gürültü, kavga, taciz gibi olayların önüne geçilmesi, okulların çevresinde toplanan kişilerin kimlik kontrollerinin yapılarak okul ile ilişiği olmayan, işsiz güçsüz, boşta gezen kişilerin okul çevresini mekan tutmalarının önüne geçilmesi, bu kişilerden öğrencilerimize gelebilecek her türlü tehdit ve tehlikenin engellenmesi amacıyla okul bahçe ve çevreleri ile ilgili bir genelge yayınladık" dedi.

Uyuşturucu satıcılarının hedeflerinde gençler olduğunu ifade eden Vali Yavuz, "Hepinizin bildiği gibi uyuşturucu satıcılarının asıl hedefleri risk grubunda olan gençlerimizdir. Bu nedenle ilimizde uyuşturucu ile mücadele yapılması, yasa dışı faaliyet gösteren ideolojik ve bölücü örgütlerin gençlerimizi kandırmalarının engellenmesini amaçlamaktayız. Öğrencilerin, şiddet içeren olaylardan, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan, ruhsal, bedensel ve cinsel yönde etkileyecek müstehcen neşriyat ve diğer olumsuz unsurlardan, yasadışı örgütsel ve ideolojik faaliyetlerden korunması için durumundan şüphelenilen kişilerin okul önü ve okul çevresini mekân tutmalarını önlemek için de çeşitli tedbirler aldık" diye konuştu.

Sadece polisiye tedbirlerle gençlerin kötülükten ve şiddetten uzaklaştırılamayacağını dile getiren Yavuz; "Alınan bütün önlemler, gençlerimizin gerek ailelerinin, gerek öğretmenlerinin gerekse de toplum olarak topyekun daha bilinçli hareket ettiğimizde etkili olacaktır. Sadece polisiye tedbirlerle çocuklarımızı, gençlerimizi kötülükten, şiddetten uzaklaştıramayız. Aile olarak, toplum olarak iyiyi, güzeli telkin etmek, inançlı nesil yetiştirmek, dinine, vatanına sahip çıkan bir gençlik yetiştirmek en büyük arzumuzdur. Bizler yeni nesillerin önünü açacak, onların karşılaşabileceği her türlü tehdit ve tehlikeleri bertaraf etmek için koordineli bir şekilde çalışacağız. Bu tür toplantılara son derece önem veriyorum. Bu toplantının önce çocuklarımıza, gençlerimize sonra toplumumuza ve ilimize faydalı olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.

Toplantı, katılımcıların görüş ve önerilerinin alınmasıyla sona erdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim