• BIST 89.898
  • Altın 193,587
  • Dolar 4,8448
  • Euro 5,6556
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 19 °C
  • İzmir 28 °C

Çaycuma Memur-sen’den İlçe Milli Eğitim Müdürü Özdemir’e Destek

Çaycuma Memur-sen’den İlçe Milli Eğitim Müdürü Özdemir’e Destek
Çaycuma Memur-Sen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özdemir'e destek verdi.

Çaycuma Memur-Sen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özdemir'e destek verdi.

Memur-Sen Çaycuma İlçe Temsilcisi Kenan Tunç,Çaycuma Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir tarafından okullara gönderilen "Okullarda Yılbaşı Kutlamaları Yapılmaması" ile ilgili yazısına tam destek verdi.

Çaycuma Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir okullara gönderdiği bir yazıda Okullarda yılbaşı kutlamaları adı altında kendi değerlerimizle çelişen etkinliklere yer verilmemesini istemişti. Bu yazıdan dolayı bazı çevreler tarafından eleştirilen Özdemir'e Çaycuma Memur-Sen'den tam destek geldi.

Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir'in okullara gönderdiği yazı, "2015 Yılının sonuna yaklaştığımız ve yeni bir yıla başlayacağımız şu günlerde, özellikle bu hafta içerisinde okullarımız ve kurumlarımızda yılbaşı partisi, yılbaşı kutlaması, eğlencesi adı altında geçtiğimiz yıllarda çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bilinmektedir. Öncelikle bilinmelidir ki, milli kültürümüzde, milli ve dini değerlerimizle hiç bir ilgisi olmayan, Hristiyan batı kültürünün bir geleneği olan yılbaşı kutlamaları çocuklarımızın ve gençlerimizin kendi kültürümüze ve değerlerimize yabancılaşmalarına, yozlaşmaya, başka milletlerin değerlerini benimsemelerine, milli ve manevi değerlerimizden uzaklaşmalarına yol açmaktadır. Ayrıca Türk Milli Eğitiminin Temel Amaç ve Hedefleri ile de bağdaşmamaktadır. Yukarıda açıklanan gerekçeler nedeniyle, okullarımızda yılbaşı kutlaması, yeni yıl eğlencesi vb. Adı altında bu amaca hizmet edecek hiç bir etkinlik yapılmaması, velilerimizden ve öğrencilerimizden kutlama amacıyla her hangi bir talepte bulunulmaması, yeni yıl kutlamalarını çağrıştıracak süsleme ve semboller kullanılmaması, özellikle bu amaca yönelik olarak eğitim öğretimin aksatılmaması, ortaokul ve liselerde öğrencilerimizin yılbaşı kutlamanın milli ve dini bakımından sakıncaları ile ilgili bilgilendirilmesi hususunda, Gereğini önemle rica ederim" şeklindeydi.

Memur-Sen Çaycuma İlçe Temsilcisi Kenan Tunç, bir açıklama yaparak Özdemir'in yazısına tam destek verdiklerini söyledi. Tunç, konuyla alakalı yaptığı açıklamada,

"Görüldüğü gibi Milli Eğitim Müdürü sayın Mehmet Özdemir, bu yazısında "Milli" olmaya ve "Milli Eğitime" vurgu yaparak Milli kimliğimizi zedeleyecek faaliyetlere sebep olmayalım, yılbaşı kutlama ve eğlencelerine katılmayalım, demektedir. Sayın Özdemir'in Türk İslam geleneğinde de yeri olmayan "Noel" kutlamalarına dikkat çekerek, kendi adet ve geleneklerimiz varken, bizimle alakası olmayan adetlere fırsat vermeyelim, şeklindeki "Millilik" vurgusu son derece önemli ve takdire şayandır. Önümüzde bir gerçek var ki bir yıl daha geride kaldı. Bu bir yıl içinde yanı başımızda yüz binlerce kardeşimizin üzerine bombalar yağdı, yüz binlerce kardeşimiz hayatını kaybetti. Sağ kalanlar da evsiz, barksız, muhacir duruma düştü. Hristiyan âlemindeki yılbaşı kutlamalarının figürü olan "Noel Baba" kültürünün çocukları, İslam Coğrafyasını kan gölüne çevirdi. Hala da çevirmeye devam ediyor. Onlar ve işbirlikçileri yüzünden öz vatanlarında mülteci duruma düşen insanlar yurtlarını terk etmek zorunda kaldı. Vatanlarını terk ederken minik bedeni sahile vuran Aylan bebekler ve kaybolup giden nice canların yürek parçalayan acıları henüz hafızalarda tazeliğini korurken, Ülkemizin doğusunda her gün eli kanlı teröristler tarafından gencecik Asker ve Polislerimiz şehit edilirken ve neredeyse her gün ülkemizin çeşitli yerlerinden ay yıldızlı bayrağa sarılı tabutlar yükselirken, çılgınca kutlama peşinde olanları değil de, kutlama yapmayalım diyen Sayın Mehmet Özdemir'i eleştirmek haksızlıktır. Milli Eğitim Müdürü Sayın Mehmet Özdemir'in, anaların ağladığı, evlatların yetim kaldığı şu acı günlerde, kendi kültürümüzle de bağdaşmayan bir kutlama için "yılbaşıdır diye eğlence ve kutlama yapmayalım" şeklindeki hassasiyetini takdirle karşılıyor,

Bu vesile ile 2016 miladi yılının başta cennet vatan Türkiye'miz olmak üzere bütün insanlık için barış ve esenliğe vesile olmasını diliyoruz" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim