• BIST 95.852
  • Altın 190,917
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 22 °C

Başkan Zeki Toçoğlu 16 İlçenin İçmesuyu Yatırımını Değerlendirdi

Başkan Zeki Toçoğlu 16 İlçenin İçmesuyu Yatırımını Değerlendirdi
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, göreve geldikleri günden bu yana 16 ilçenin tamamında hayata geçirilen altyapı ve içmesuyu yatırımlarına...

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, göreve geldikleri günden bu yana 16 ilçenin tamamında hayata geçirilen altyapı ve içmesuyu yatırımlarına ilişkin değerlendirmelerini paylaştı. Sakaryalıların çeşmelerine bol ve temiz su ulaştırılması, aynı zamanda kanalizasyon hatları ile altyapıda entegre bir sistem inşa edilmesi adına yer altına toplam 500 milyonluk yatırım inşa ettiklerine vurgu yapan Başkan Toçoğlu, sürdürülen çalışmaları A'dan Z'ye özetledi.

Başkan Zeki Toçoğlu yaptığı açıklamada, "Göreve geldiğimiz günden bu yana şehrimizin içmesuyu ve altyapıdaki hizmet felsefesini "altyapıda sağlam içmesuyunda sorunsuz bir şehir" olarak belirledik. Şunu çok iyi biliyoruz ki; sağlıklı bir nesil ve toplum için sağlam altyapı bir zarurettir. Bu yüzden yerin altına yatırım yapmaktan hiçbir zaman çekinmedik. Kalıcı ve uzun vadeli planlamaları, 50 yıllık perspektifleri, nüfus gelişmelerini, organize sanayi bölgeleri ve tarımsal gelişmeyi dikkate alarak ve bunlara göre programımızı revize ederek sistemi baştan aşağı yapılandırdık" diye konuştu. Açıklamalarının devamında yönetim stratejileri üzerine de değerlendirmelerde bulunan Başkan Toçoğlu, "Bir ağacın kökleri ne kadar derinde ve sağlam olursa, sağlıklı olursa; ağaç o kadar gelişir, serpilir ve uzun ömürlü olur. İşte şehirler de aynı bu şekilde gelişir ve büyürler. Altyapıları güçlü ve mühendislik olarak iyi dizayn edilmiş şehirler uzun bir perspektif gözetilerek yapılandırılmış şehirlerdir. Bu şehirler her zaman daha sağlıklı, düzenli, gelişen ve çağdaş şehirler olurlar. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak daima bu düşünsel arka plandan hareket ettik. Gücümüzü bu perspektif belirledi. Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana Sakaryalıların çeşmelerine bol ve temiz su ulaştırılması aynı zamanda kanalizasyon hatları ile altyapıda entegre bir sistem inşa edilmesi adına yer altına toplam 500 milyonluk yatırım inşa ettik" dedi.

Toçoğlu açıklamalarına devamında, "Şehrin içmesuyu ve altyapı geleceği için çok çeşitli projeleri hayata geçirdik. İçmesuyu isale hatları, içmesuyu arıtma tesisleri, içmesuyu şebeke çalışmaları ve içmesuyu depolarını şehrimizin dört bir yanında inşa ettik. Atıksu arıtma tesisleri, terfi merkezleri ve pompa istasyonları, kanalizasyon ve gölü korumaya dönük çalışmalarımız da aralıksız devam etti. Su kaynaklarımızı korumak en önemli ilkelerimiz arasında yer aldı, alıyor. Sapanca Gölü'nü Kuzey ve Güney Kuşaklama Kolektörleri ile korumaya devam ediyoruz. Bilindiği gibi yalnızca gölü korumayı yeterli bulmuyoruz. Aynı zamanda alternatif içmesuyu kaynakları oluşturmak adına da yeni çalışmalar hayata geçiriyoruz. Bu doğrultuda Akçay ve Ballıkaya Barajlarını şehrimize kazandıracağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim