• BIST 1.408
  • Altın 461,090
  • Dolar 8,0625
  • Euro 9,6585
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 25 °C

Başkan Kula: "KOBİ’lerimizin yanındayız"

Başkan Kula: "KOBİ’lerimizin yanındayız"
Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kula, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Odalar, Borsalar ve ilgili bankaların katkılarıyla başlayacak...

Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kula, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Odalar, Borsalar ve ilgili bankaların katkılarıyla başlayacak olan KOBİ Destek Kredisi (Nefes Kredisi) hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Kula, "KOBİ Destek Kredisi KOBİ'lerimize büyük avantaj sağlayacak" dedi.

Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kula, "Başta TOBB olmak üzere Odalar, Borsalar ve Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Halkbankası, İş Bankası, Yapı Kredi Bankasının kaynaklarıyla başlatılan "KOBİ Destek Kredisi'nin içinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda KOBİ'lerimize büyük avantaj sağlayacak" diye konuştu.

Başkan Kula, "Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin öncülüğünde, tüm Odalar, Borsalar ve Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Halkbankası, İş Bankası, ve Yapı Kredi Bankasının kaynaklarıyla ile başlatılan KOBİ Destek Kredisinde, İlk 6 ayı anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksit ödemeli toplam 18 ay vadeli olmak üzere, firma başına azami 200 bin TL kredi kullandırılacaktır. Oda ve Borsa üyelerimiz proje kapsamında kullanacakları krediye aylık yüzde 1,85 faiz ödeyeceklerdir. Ayrıca üyeler sadece yüzde 0,03 Kefalet Başvuru Bedeli ve komisyonu dışında herhangi bir masraf ödemeyeceklerdir" şeklinde konuştu.

Kula sözlerini şöyle sürdürdü:

"Balıkesir Ticaret Borsası olarak üyelerimiz Ziraat Bankası A.Ş., Vakıfbank A.Ş., Halkbank A.Ş., Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankalarının şubelerine 20 Eylül 2018 tarihinden itibaren başvuruda bulunabilirler. Balıkesir Ticaret Borsası olarak daha önce de söylediğimiz gibi ülkemizin ve milletimizin her zaman yanındayız. KOBİ Destek Kredisi'nin Oda ve Borsalarımıza üye KOBİ'lerimize hayırlı olmasını dilerim."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 970 87 88 | Haber Scripti: CM Bilişim