• BIST 95.057
  • Altın 192,277
  • Dolar 4,7244
  • Euro 5,4834
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 19 °C
  • İzmir 24 °C

Başkan Karaosmanoğlu, “Şehri İmar Ederken, Nesli İhmal Etmeyeceğiz”

Başkan Karaosmanoğlu, “Şehri İmar Ederken, Nesli İhmal Etmeyeceğiz”
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Anadolu İHL'de öğrencilerin konuğu oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Anadolu İHL'de öğrencilerin konuğu oldu.

İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nu düzenledikleri söyleşide ağırladı. Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen söyleşide öğrencilere konuşan Başkan Karaosmanoğlu, "Eğitimci ve yazar Sait Çamlıca'nın bir sözünü sizlere aktarmak isterim; "Şehri imar ederken nesli ihya etmeyi ihmal ederseniz, ihmal ettiğiniz nesil imar ettiğiniz şehri tahrip eder." İşte bu söz şu an ülkemizde yaşadığımız sorunların temel kaynağını oluşturuyor. Geçmiş dönemlerde bunun ülkemizde ihmal edildiğini görerek yaşadık. Şimdi bu sözün verdiği ilhamla bizler şehri imar ederken, nesli de ihmal etmeyeceğiz diyoruz" ifadesini kullandı.

HAYATA İYİ HAZIRLANACAKSINIZ

İzmit Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü İsmail Birdane'nin de eşlik ettiği söyleşide konuşmasına devam eden Başkan Karaosmanoğlu, "Yüce Rabbimizin rızasının olduğu çizgide yürüyeceğiz. Hayata iyi hazırlanacak, ahlak, ihlas, samimiyet ve iyi bir insan olmak için çaba göstereceğiz. Asla çevremize zarar vermeyen, elinden geldiği kadar faydalı kul olarak görevimizi yerine getireceğiz. Hayattaki gayemiz her şeyin daha güzelini yapmak olsun. İleride yapacağımız meslekleri de bu anlayışla ifa edersek, kazanan insanımız, ülkemiz ve medeniyetimiz olacaktır" şeklinde konuştu.

BİLGİSAYAR VE İNTERNET BİZİM KÖLEMİZ OLSUN

İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle hayat tecrübelerini paylaşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Günümüzün en büyük hastalıklarından bilgisayar, internet ve sosyal medyanın asla kölesi olmayın. Elbette ihtiyacınız kadar bu teknolojilerden faydalanacaksınız. Ancak bilgisayar ve internet sizin köleniz olsun. Onlara bağımlı yaşamayın. Sizi hayattan ve gerçeklerden koparabilir. Kendinizi iyi yetiştirerek geleceğe hazırlanın" diye konuştu.

AİLENİZ SİZİN BAŞARILI OLMANIZI İSTER

Hayatın gerçekleri haricinde belediyecilik hizmetlerinin de konuşulduğu söyleşide, ailelerin çocuklarından beklentilerini de anlatan Başkan Karaosmanoğlu, "Unutmayın her anne ve baba çocuklarının başarılı olmasını ister. İşte bu eğitim noktasında ister yaşantı isterse herhangi bir konuda sizin iyi insan olmanız onların mutlu olmasını sağlar. Sizler bizlerin yeğenleri ve torunlarısınız. Sizlerin güzel yetişmesi kadar beni mutlu edecek başka bir şey yoktur. Köprüler, kavşaklar, yollar veya başka birçok hizmet yapabilirsiniz. Ancak gençliğimizi iyi yetiştirmek kadar daha önemli bir şey yoktur. Bugün bu nöbet bizde, yarın sizlerde olacak. Sizler çok daha güzel eserler bırakacaksınız. Bunun için neslimizi iyi yetiştirmek gerekiyor" açıklamasını yaptı.

"HARÇLIĞIMLA ALDIĞIM İLK KİTAP SAFAHAT'TIR"

Okumanın insan üzerindeki olumlu etkilerini de öğrencilerle paylaşan Başkan Karaosmanoğlu, "Gelişim noktasında bize en önemli desteği elbette kitap verecektir. Donanımlı ve çağla yarışan ancak geçmişin değerlerini üzerimizde barındırmak istiyorsak muhakkak kitap okumalıyız. Biriktirdiğim harçlıklarla aldığım ilk kitap ise İstiklal Marşımız'ın yazarı, mütefekkir ve alim Mehmet Akif Ersoy'un Safahat kitabı olmuştur. Akif'in ülkemizin aydınlanmasında ve özgürleşmesinde büyük bir katkısı vardır" dedi.

Başkan Karaosmanoğlu, öğrencilerle buluşmasına fırsat veren İzmit İmam Hatip Lisesi Okul ve Aile Birliği yönetimine teşekkür ederek programını sonlandırdı.

Başkan Karaosmanoğlu, “Şehri İmar Ederken, Nesli İhmal Etmeyeceğiz”

Başkan Karaosmanoğlu, “Şehri İmar Ederken, Nesli İhmal Etmeyeceğiz”

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim