• BIST 95.057
  • Altın 192,713
  • Dolar 4,7244
  • Euro 5,4834
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 26 °C

AOSB Başkanı Sütcü: Eğitim sanayici için de vazgeçilmezdir

AOSB Başkanı Sütcü: Eğitim sanayici için de vazgeçilmezdir
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanlığı'nın faaliyet gösteren sanayi tesislerinin yöneticileri ve çalışanlarına eğitim desteği...

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanlığı'nın faaliyet gösteren sanayi tesislerinin yöneticileri ve çalışanlarına eğitim desteği sağlamak amacıyla kurduğu AOSB Akademi'de 2014-2015 eğitim programında sona gelindi.

Yılın son eğitimi nedeniyle düzenlenen törende konuşan AOSB Başkanı Bekir Sütcü, "Eğitim her alanda olduğu gibi sanayici için de vazgeçilmezdir." dedi. Sütcü, 5 yıl önce göreve geldiğinde yönetim kuruluyla birlikte ilk iş olarak, "Sanayicilere nasıl faydalı olabiliriz? Neler yapabiliriz" diye düşünmeye başladıklarını ifade etti. Sütcü, "Deyim yerindeyse şapkamızı önümüze alıp, düşündük. İlk önce bir sanayici olarak nelere ihtiyacımızın olduğunu, neler yapmamız gerektiğini araştırdık. Yapmamız gerekenleri belirledikten sonra da işe koyulduk." diye konuştu.

Bugün modern bir kenti aratmayan OSB'de sanayicilerin ihtiyaçları olan banka, çarşı, SGK Merkez Müdürlüğü, noter, İŞKUR, Gümrük Müdürlüğü hizmetlerine kolayca ulaşabildiğini belirten AOSB Başkanı, şöyle devam etti: "O zamanlar OSB'de olmayan, ancak bir organize sanayi bölgesinde olması gereken hizmetlerin tümünü gerçekleştirdik. Devletimizin kanun ve yönetmenliklerine, çalışma hayatını düzenleyen yasalara uygun olarak faaliyetlerimizi sürdürmemiz gerekliliğine olan inancımızla bu eğitim programlarını da başlattık. Çünkü eğitim her alanda olduğu gibi sanayici alanında da vazgeçilmez bir ihtiyaç. Teknolojinin, bilginin, mevzuatların sürekli yenilendiği bir zamanda, eğitimin de yenilenmesi gerekiyor. Bu eğitimlerle sanayicilerimize önemli bir hizmet daha verdiğimizi düşünüyorum."

Sütcü, sanayicilerin en önemli sorunlarından birisi olan ara eleman eksikliğine çözüm olacak bir özel bir teknik lise ile Çukurova Üniversitesi'ne bağlı Meslek Yüksek Okulu'nun, Adana OSB'de açılmış olmasının da eğitim alanında yapılan değerli yatırımlar olduğunu vurguladı.

Törende, AOSB Başkanlığı'nın AYA Yönetim ve Gelişim Merkezi işbirliği ile yıl boyunca gerçekleştiren eğitim programlarına katılımda en çok süreklilik gösteren firmalar da ödüllendirildi. Eğitim programlarına yüzde 85 oranında katılım gösteren Abdioğulları, Kastamonu Entegre, Dünya Eps, Demiroğlu firmaları ile Çukurova OSGB'nin temsilcilerine Aya Yönetim ve Gelişim Danışmanlığı uzmanı Dr. Obengül Ejder tarafından powerbank hediye edildi.

AOSB Başkanı Sütcü: Eğitim sanayici için de vazgeçilmezdir

AOSB Başkanı Sütcü: Eğitim sanayici için de vazgeçilmezdir

AOSB Başkanı Sütcü: Eğitim sanayici için de vazgeçilmezdir

AOSB Başkanı Sütcü: Eğitim sanayici için de vazgeçilmezdir

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim