• BIST 95.852
  • Altın 189,011
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 24 °C

Akademisyen ve öğrencilere ‘yasal ve finansal konular eğitimi’ verildi

Akademisyen ve öğrencilere ‘yasal ve finansal konular eğitimi’ verildi
TÜBİTAK Avrupa Birliği (AB) Çerçeve Programları Ulusal Koordinasyon Ofisi ve Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörlüğü Proje Geliştirme ve Koordinasyon...

TÜBİTAK Avrupa Birliği (AB) Çerçeve Programları Ulusal Koordinasyon Ofisi ve Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörlüğü Proje Geliştirme ve Koordinasyon Birimi işbirliğiyle "AB Ufuk 2020 Programında Yasal ve Finansal Konular Bilgi Günü" gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında Çukurova Üniversiteli akademisyen ve öğrencilere, AB Ufuk 2020 Programlarında Yasal ve Finansal Konular eğitimi verildi.

Akif Kansu Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen ve Proje Geliştirme ve Koordinasyon Birimi Koordinatörü Prof. Dr. Süha Berberoğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayan eğitim seminerinde, Ufuk 2020 Programı Yasal ve Finansal Konuları Ulusal İrtibat Noktası Görevlisi Gürsel Fırat Gedikli tarafından "Yasal Konular" başlığı altında, "Hibe Sözleşmesi', "Finansal Konular', "Konsorsiyum Anlaşması', "Fikri Mülkiyet Hakları" konularında bilgi verdi.

Avrupa Birliği Çerçeve Programları (AB ÇP) Avrupa'nın bilim, teknoloji politika ve uygulamalarının uyumlaştırılması amacıyla oluşturulan topluluk programıdır. İlki 1984 yılında başlatılmış dünyanın en yüksek bütçeli sivil araştırma programıdır. Çerçeve Programlar Avrupa'nın araştırma ve teknoloji geliştirme kapasitesini güçlendirmek, üniversite-sanayi işbirliğini teşvik etmek, AB üye ülkeleri, AB aday ülkeleri ve AB'nin işbirliği yaptığı diğer ülkeler ile AB politikalarına ilişkin farklı alanlarda işbirliğini geliştirmek amacıyla yürütülüyor. Program uluslararası ortaklıklar yolu ile geleceğin teknolojilerine yön verme amacıyla oluşturuldu.

Çerçeve Programlar, geniş kapsamlı bir bilimsel çerçeve içerisinde araştırma ve teknoloji geliştirme faaliyetlerini desteklemek için kurulan özel bir fonlama sistemi ile hayata geçiriliyor. 2007-2013 yıllarını kapsayan süreçte AB 7. Çerçeve Programı yürütülmüştür. Avrupa Birliği'nin yeni dönem Araştırma ve Yenilik Çerçeve Programı olan Horizon 2020 ise 2014-2020 yılları arasında Avrupa Komisyonu tarafından yürütülecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim