• BIST 9324.75
  • Altın 2020.581
  • Dolar 30.9902
  • Euro 33.6782
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 9 °C
  • İzmir 15 °C

Twitter’da artık bazı gündemlerin temsili sabitlenmiş bir Tweet'i olacak.

Twitter’da artık bazı gündemlerin temsili sabitlenmiş bir Tweet'i olacak.
Twitter’da Trends bölümü yani Gündemler kısmı, insanların şu anda en çok ne hakkında konuştuğunu gösteriyor.

Fakat sıklıkla, Twitter'da gündem olan bir kelime veya ifadeye bakıp Bu neden gündem oluyor? diye soruyoruz. Bu soru aslında geçen yıl yarım milyondan fazla Tweetlendi. Twitter bu konuda bir adım atmaya hazırlanıyor.

twitter_1.jpg

Bazen doğru Tweet, bir gündemi anlamaya yardımcı olabilir. Artık, bir gündem hakkında size doğrudan daha fazla fikir vermesi için bazı gündemlerin temsili sabitlenmiş bir Tweet'i olacak. Twitter’da algoritmalar, Tweetin gündemi çok yansıtıp yansıtmadığını ve popüler olup olmadığını değerlendirerek Tweetin bir gündemi temsil edip etmediğini belirler. Algoritmalar, potansiyel olarak kötüye taciz, spam veya sistemimizden yararlanmaya çalışan hesaplar tarafından gönderilmeyen temsili Tweetleri tespit etmek üzere tasarlandı. Gündemlerle ilgili Temsili Tweetler artık iOS ve Android için Twitter'da bulunabilir. Twitter, onları yakında twitter.com'a getirmek için çalışıyor.

twitter_2.jpg

Twitter Ürün Müdürü Frank Oppong, konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Oppong, Twitter’da tamamiyla, Tweetler ve hesaplardaki uyarı işaretlerinin yanı sıra düzenlenmiş sayfalar (diğer adıyla Anlar) ve gündemlerle ilgili makaleler hakkında insanlara daha fazla bağlam sunmak için çalışıyoruz. Buna yardımcı olmak için, bir şeyin neden gündem olduğunu açıklamaya yardımcı olmak adına sabitlenmiş Tweetler ve gündemlerle ilgili tanımlar ekliyoruz dedi.

twitter_3.jpg

Oppong, sözlerini şöyle sürdürdü: Önümüzdeki haftalarda, gündeme bağlam eklemeye yardımcı olmak için bazı gündemlere eklenen kısa tanımlar göreceksiniz. Tanımlar, bir şeyin neden gündem olduğu konusunda anlaşılması kolay ve net kaynaklı bir bağlam sağlayacak.

twitter_4.jpg

Açık olmak gerekirse, gündemleri iyileştirmek için yapılacak daha çok iş olduğunu biliyoruz ve bugün duyurduğumuz bağlam güncellemeleri sadece doğru yönde atılmış küçük bir adım.

twitter_5.jpg

İnsanların bir şeyin neden gündem olduğunu anlamalarına yardımcı olmak ve bir şeyin nasıl gündem olduğuna dair şeffaflık sağlamak için yapabileceğimiz daha çok şey var. Gündemleri daha iyi hale getirmemiz gerekiyor ve bunu yapacağız.

Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 970 87 88 | Haber Scripti: CM Bilişim