• BIST 94.417
  • Altın 191,721
  • Dolar 4,6978
  • Euro 5,4878
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 29 °C
  • İzmir 33 °C

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver, Ankara Mimarlar Odasına Belgelerle Cevap Verdi

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver, Ankara Mimarlar Odasına Belgelerle Cevap Verdi
Mimarlar Odası Ankara Şubesi üyelerinden Kemal Kaya'nın "Nevşehir Belediyesi kazı mı yapıyor yoksa temizlik mi yapıyor" soruna, Nevşehir Belediye Başkanı...

Mimarlar Odası Ankara Şubesi üyelerinden Kemal Kaya'nın "Nevşehir Belediyesi kazı mı yapıyor yoksa temizlik mi yapıyor" soruna, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver belgelerle cevap verdi.

Mimarlar Odası Ankara Şube üyesi Kemal Kaya, "Kültür Bakanlığı ve Nevşehir Belediyesi için suç duyurusunda bulunacağız. Ortaya çıkan fresklerin nerede olduğu belli değil. Bunlar açıkta kalıp hava ile temas ederse telafisi imkansız tahribat oluşabilir. Nevşehir'deki tarihi alanlarda Kültür Bakanlığı'nın tamamen devre dışı bırakıldığı işler yapılıyor" şeklinde açıklama yapmıştı.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver düzenlediği basın toplantısında, "Bulmuş olduğumuz kiliseyi biz dünya insanlarına armağan ediyoruz" diyerek, "Biz yer altı kentini bulduk, kiliseyi bulduk ve koruyoruz Allah'a şükürler olsun. Bakın freskler ve her şey yerinde. Biz bunu bulduk hakikaten. Biz bu kiliseyi bulduk ve dünya insanlarına armağan ediyoruz. Nevşehir'in tarihi değişiyor diyorum. Birileri rahatsız oluyor. Evet Nevşehir'in tarihi değişiyor arkadaşlar. Var mıydı daha önce yer altında Nevşehir'in merkezinde resimli kilise sizlere soruyorum. Biz güzelliği çıkarttık ortaya arkadaşlar. Bulmuş olduğumuz yer altı şehrinde tuğlalar ve briketler vardı. Üzerinde gece kondu vari evler vardı. Biz bu yer altı şehrini ortaya çıkarmaya da devam edeceğiz Allah'ın izni ile. Biz bir çok eser çıkarttık ortaya. Şimdi tarihi yıkanlar, yok edenler kimler, tarihi yeniden var edenler kimler. Kamuoyunun takdirine sunuyorum. Şimdi bir kez daha tekrar ediyorum. Biz burada çalışmaya yılmadan, usanmadan kaç milyonumuza, kaç milyarımıza mal olursa olsun devam edeceğiz. Bu müfterilerin hepsinden hesap sora sora devam edeceğiz. Onları rahatsız etmeye devam edeceğiz. Ama bundan Nevşehir halkı ve dünya kültür mirasına saygı duyanlar mutlu olacaklar" şeklinde konuştu.

Nevşehir Belediyesi tarafından dünyanın en büyük yer altı kentinin bulunması ve yeraltında bulunan kilise de yapılan çalışmalardan dolayı tarihi yok etmekle ilgili olarak Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıklayan Mimarlar Odası Ankara Şubesine de cevap veren Belediye Başkanı Hasan Ünver, üç kuruşa dört köfte yok. Öyle dört tane resmi alıp çıkıp televizyon ekranlarında, gazete sütunlarında kimseye şov yaptırmayız avantadan dedi. Ünver, " Ben Ankara Mimarlar Odasına cevap vermek istemiyorum. Onları kaile almıyorum. Ben onların hakkında haksız isnat ve iftiradan dolayı dava açacağım. Gönderdiğim düzeltmeyi de eğer sitelerinde yayınlamazlarsa ama yayınlarlarsa mesele yok. Çünkü bütün basın yayın kuruluşlarına hepsine açıklama gönderdik. Eğer yayınlamazlarda noter huzurunda bu işi takip edeceğiz. Mahkeme kararlarıyla takip edeceğiz. Sonuna kadar kovalayacağız. Kaçtıkları son noktaya kadar kovalayacağız. Öyle üç kuruşa beş köfte yok. Öyle dört tane resmi eline alıp çıkıp televizyon ekranlarına bilmem gazete sütunlarına çıkarak kimseye şov yaptırmayız avantadan. O zaman kimin yalan söylediğini, kimin haksız iftira isnatlarda bulunduğunu yargı ortaya koyar. Görüşürüz o zaman" dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver, Ankara Mimarlar Odasına Belgelerle Cevap Verdi

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver, Ankara Mimarlar Odasına Belgelerle Cevap Verdi

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver, Ankara Mimarlar Odasına Belgelerle Cevap Verdi

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver, Ankara Mimarlar Odasına Belgelerle Cevap Verdi

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim