• BIST 1.403
  • Altın 452,696
  • Dolar 8,0721
  • Euro 9,6490
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 21 °C

Kılıçdaroğlu: Tümüyle kontrolünü kaybetmiş bir siyasal iktidarla karşı karşıyayız

Kılıçdaroğlu: Tümüyle kontrolünü kaybetmiş bir siyasal iktidarla karşı karşıyayız
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu: Türkiye farklı bir sürecin içerisine evrilmeye başladı. Sıkıntılı bir tablo var. Tümüyle kontrolünü kaybetmiş bir siyasal iktidarla karşı karşıyayız.

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeminde; ülkede yaşanan ekonomik kriz, emekli amiraller hakkındaki gözaltı kararı ve corona virüsü salgını var. Kılıçdaroğlu’nun açıklamasından satır başları şöyle:

– Türkiye farklı bir sürecin içerisine evrilmeye başladı. Sıkıntılı bir tablo var. Tümüyle kontrolünü kaybetmiş bir siyasal iktidarla karşı karşıyayız. Çaresizliğini örtbas etmek için sağa sola saldıran bir tek kişi yönetimiyle karşı karşıyayız.

– Hayat kurtarmak için hayatlarını feda eden sağlık çalışanlarının elleri öpülmez mi? Bir istekleri vardı. “Covid-19 meslek hastalığı ilan edilsin” dediler. Yapmadılar. Niçin? Vicdan yok mu sizde?

– İzmir’de elleriyle yaptığı takı satarak geçimini sağlıyordu. Yatarak tedavi olması gerekiyordu bir türlü boş yatak bulunamadı. 21. yüzyıl Türkiye’sinde yatak bulunamadı, hayatını kaybetti. Sorumlusu kim? Beyefendi bu işin baş sorumlusu sensin.

– 16 yaşındaki kıza maskeyi nizami takmadığı için 900 TL ceza kesiliyor. Kızı çağırıyorlar, “Ya bu parayı öde ya da babana haciz işlemi yapacağız” diyorlar. Pes!

TEK ADAM YÖNETİMİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ

– Pandemi sürecindeyiz, insanlar can derdinde ve aşı bekliyorlar. Isparta’da 70 yaşında bir yaşlımız aşı bekliyor. Nerede aşılar? Ağır sorunların altında ezilen, çaresizlik üreten, çaresizliğini örtmek için sağa sola saldıran, yapay gündemlerle ülkeyi meşgul eden; tek adam yönetimi ile karşı karşıyayız.

– Bu ülkeyi kim yönetiyor? Bu soruyu herkesin kendisine sorması lazım. AK Parti’ye geçmişte oy vermiş, şimdi kafası karışık olan vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum; ben sana her zaman, her yerde, her ortamda doğruları söylemeye devam edeceğim.

– Bize “Dostlarınız kim?” diye soruyorlar. Dostlarımız bu ülkenin işsizidir, işçisidir, esnafıdır, apartman görevlisidir, bu ülkenin halkıdır. Bizim dostlarımız bunlardır. CHP gelse memleketi yönetir mi? Yönetir! Bal gibi yönetir, açlık olmaz, sefalet olmaz.

DAYISI OLANA İKRAMİYE, OLMAYANA CEZA!

– Biz kurultayı yapmadan önce Sağlık Bakanlığı’na yazı yazdık. Kongremizi nasıl yapalım dedik. “Açık alanda yapın, sosyal mesafeyi koruyun” dediler. Aynısını yaptık. Peki ya AKP kongresi? Dayısı olana ikramiye, dayısı olmayana ceza! Devlet böyle yönetilmez. Kongrelere katılanlara da 900 TL ceza kes, ben de adilsin diye kutlayayım.

BİLİM KURULU’NDAKİLERİN BİLİMLE ALAKASI YOK

– 4 Nisan itibarıyla vaka sayısında ABD’yi geçtik. Bilim Kurulu var, hikaye tamamen. Orada oturanların hiçbirisinin bilimle ilgisi yoktur. İktidar senin kurallarına uymuyorsa izzet-i ikbal ile çekileceksin.

– Kontrolü tamamen kaybettiler. Devleti yönetemiyorlar. Tek düşündükleri koltukları. Peki bütün bunların faturası kime çıkıyor? Saray ve beslemelerine çıkmıyor tabi… Bunlar tefecilere çalışıyorlar. 5’li çete de çok memnun bunlardan. Peki esnafın, manavın, taksicinin, sokak satıcılarının, apartman görevlilerinin durumu nedir? Saray bilmiyor. Saray’ın umrunda bile değil.

– 20 milletvekilimiz ve parti meclisi üyelerimiz Isparta’ya gittiler. Bir esnaf “Ramazan ayı geldi, en çok para kazandığımız dönemde dükkanımız kapandı” diyor. Peki bunlar kongrelerini ne zaman yaptılar? Her 100 metrede bir dükkan kapanmış. Esnaflar geçinemiyorlar, kirayı ödeyemiyorlar. Onların gözünde esnaf yok zaten. “Nasılsa ensesine tokadı vururum, alırım oyunu” diye düşünüyorlar. Ama esnaf eski esnaf değil.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 970 87 88 | Haber Scripti: CM Bilişim