• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 26 °C

İstanbullular'a yeni otobüs

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İstanbul Otobüs AŞ ile TEMSA Global arasında 110 adet sıvılaştırılmış doğalgaz (CNG) ile çalışan otobüs satın alma sözleşmesi imzalandı.

Temsa Global ile İstanbul Otobüs AŞ, 110 araçlık Avenue CNG alım sözleşmesini İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde gerçekleştirilen törenle imzaladılar.

Törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Pekarun, Temsa Global Genel Müdürü Dinçer Çelik, İstanbul Otobüs AŞ Genel Müdürü Yasir Şahin ile çok sayıda davetli ve basın mensubu katıldı.

Güler Sabancı:
İstanbullular memnun kalacak ki, dış pazarlarda güçlenelim

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı törende yaptığı konuşmada “Yerli otobüs üretimi konusunu çok önemsiyoruz ve yüzde yüz Türk mühendisleri tarafından üretilen araçlarımızı İstanbul’luların hizmetine sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Otobüs sanayi açısından baktığımızda önemli bir husus karşımıza çıkıyor. Otobüs ihracatı konusunda Türkiye, yüksek işgücü ve kaliteli üretim standardı ile öne çıkıyor. Ancak ihracatta daha başarılı olmak için güçlü bir iç piyasa gerekiyor. Araçlarımızdan önce İstanbul’lular faydalanacaklar, onlar memnun olacaklar ki devamında dış pazarlarda daha da güç kazanalım. İhracatta başarının yolu güçlü bir iç piyasadan geçiyor. İstanbul Otobüs AŞ.’nin alımları yerli otobüs üreticileri için çok önemli fırsatlar sunuyor. Bu fırsatlar yerli sanayimizin gelişimine ve ürün geliştirme kabiliyetine katkıda bulunuyor ” dedi. 

Temsa Global Genel Müdürü Dinçer Çelik:
İki yılda 7 yeni araç ürettik

Törende söz alan Temsa Global Genel Müdürü Dinçer Çelik ise “Temsa otobüsleri 64 ülkeye ihraç ediliyor. Fransa’da 3500 otobüs, Amerikanın 25 eyaletinin yollarında 300 Temsa otobüsü dolaşıyor. Temsa iç pazarda da çok önemli bir başarı yakalamış durumda. Kentiçi otobüs pazarında yüzde 500 büyümeye ulaşan bir şirket Temsa. İstanbul yollarında 300’ü aşkın Temsa otobüsü hizmet veriyor. Temsa otobüsleri hem sahip oldukları teknolojik donanım ve konforla büyük beğeni toplarken, işletim maliyetlerinde sunduğu avantajlar ile de kullanıcıların yüzünü güldürüyor.

Temsa pazar ve müşteri ihtiyaçlarını en iyi gözlemleyen, bu ihtiyaç ve beklentilere en hızlı cevap verebilen bir şirket aynı zamanda. Sahip olduğu güçlü AR-GE merkezi ile son 2 yılda 7 yeni araç üretimi gerçekleştirdi. CNG’li 12 metrelik ve 18 metrelik Avenue ile şehiriçine dönük ürün gamını tamamladı.  

Çevre dostu motoru, konforu ve sağlamlığıyla Temsa Avenue, ülkemizdeki toplu taşımanın kalitesini yükseltmeye aday. Avenue, yüksek tavanı, geniş iç hacmi, güçlü klima ve ısıtma sistemi, alçak ve düz zemini, ergonomik rahat koltukları ve 3 adet basamaksız geniş kapısıyla şehir insanına büyük rahatlık sunuyor. Minimum işletme gideri, bakım kolaylığı, düşük maliyetli yedek parça imkanı, isteğe bağlı değişebilen teknik ve donanım özellikleriyle Avenue, toplu taşımacılık alanında yapılacak en kazançlı yatırım. Ayrıca Avenue, ABS, ASR, kapıda sıkışmayı önleyen akıllı kapı sistemi, kapılar açıkken hareket etmesini engelleyen durak freni gibi güvenlik teknolojileriyle emniyetli yolculuklar sunuyor” dedi.

www.istanbulhaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim