• BIST 1.084
  • Altın 460,494
  • Dolar 7,3653
  • Euro 8,7151
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 24 °C

İBB MECLİSİ'NDE 'ERDOĞAN' POLEMİĞİ!

İBB MECLİSİ'NDE 'ERDOĞAN' POLEMİĞİ!
Ekrem İmamoğlu başkanlığında toplanan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Erdoğan tartışması yaşandı. Tevfik Göksu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'Genel Başkanımız' ifadesine Ekrem İmamoğlu , "Sizin genel başkanınız benim değil" dedi.

Ekrem İmamoğlu başkanlığında toplanan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısı canlı olarak yayınlanıyor. Belediye Meclis toplantısında ilk olarak öneriler alındı.
Ardından gündem dışı söz alanlar konuşmaya başladı.  Gündem dışı söz alan AKP’li Murat Türkyılmaz, ‘Yerel Yönetimler ve Demokrasi’ başlığı altında görüşlerini bildirdi. Türk yılmaz konuşmasını sonlandırırken, öneriler ile yeni dönemde belediye yön vereceklerini ve etkin bir muhalefet ortaya koyacaklarını söyledi ve Ekrem İmamoğlu'nu iddialarını ispatlamaya çağırdı. Sözlerini “Umarım İstanbullular Sezen Aksu'nun şarkısında olduğu gibi ‘İstanbul İstanbul olalı hiç görmedi böyle keder' demezler.” diyerek bitirdi.                                                 

“TOPLANTI DAVETİME NEDEN KATILMADINIZ?”

Türkyılmaz’ın sözlerine yanıt veren Ekrem İmamoğlu ise “Türkiye’nin en büyük sıkıntısı partizanlık ve siyasi parti bağımlılığı. Talimatla bazı işleri yapma bağımlığı maalesef Türkiye’nin önünü kapatmaktır. En güzel şey insanların özgür ve özgün irade ile fikirlerini dile getirmeleridir. İstanbul’un 39 ilçe başkanına duyduğum saygıyı her yer taşıyacağımı, meydanlarda ’25 belediye başkanımız var’ diyerek tanımlama yapanların tam aksine 39 belediye başkanımız var diyerek süreci yöneten bir belediye başkanı adayıydım. Şuanda da aynı yoldayım. 39 belediye başkanımızı davet ettiğim ilk bölgesel toplantımda dilerdim ki tüm belediye başkanlarımız katısın ve İstanbul’u nasıl yöneteceğimizi belirlediğimiz bu sürecin içerisinde olsun. Elimizdeki verilere göre 16 arkadaşımız katılacağını bildirmişti. Ama niye katılmadıkları noktasında hiç bir bilgi ve geri dönüş alamadım. Ben ısrarla katılımcılığa ısrarla demokrasiye dönük bir belediyeciliği İstanbul’da var etme konusunda bugüne kadar yaşamış kederleri bitirip her şeyin çok güzel olacağı bir dönemi başlatmaya yemin etmiş bir belediye başkanıyım” dedi.

“TEVFİK BEY BİZİM CANLI YAYINI ÇOK SEVDİ”

Ekrem İmamoğlu'nun ardından söz alarak belediye başkanlarına yapılan daveti eleştiren Esenler Belediye Başkanı ve AKP Grup başkanı Tevfik Göksu, komisyon toplantı odalarının önünün lobiye dönüştüğü iddiasını kabul etmedi. İmamoğlu ise “Tevfik bey bizim canlı yayını çok sevdi” diye başladığı konuşmasında belediye başkanlarına usule uygun olarak davet gönderildiğini söyledi. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 23 haziran seçimleri sonrası “25 belediye başkanım var” sözlerini hatırlattı. Göksu'nun “Genel Başkanımız seçim değerlendirmesi yapıyordu” sözleri karşısında İmamoğlu bu kez “Genel Başkanınızdan değil Cumhurbaşkanından bahsediyorum” yanıtını verdi. Tartışmanın karşılıklı sürmesi sonrası İmamoğlu bir kez daha “Sizin genel başkanınız benim değil. Yanlış anlamaya devam ediyorsunuz” dedi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 970 87 88 | Haber Scripti: CM Bilişim