• BIST 1.785,35
  • Altın 702,32
  • Dolar 12.612
  • Euro 14.2022
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 6 °C
  • İzmir 23 °C

“Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Ekonomik Güçlenmesi” seminerleri ile 150 bin kadına ulaşıldı

“Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Ekonomik Güçlenmesi” seminerleri ile 150 bin kadına ulaşıldı
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Ekonomik Güçlenmesi" seminerleri kapsamında 150 bin kadına ulaşıldığını...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Ekonomik Güçlenmesi" seminerleri kapsamında 150 bin kadına ulaşıldığını belirtti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, Cumhurbaşkanlığı İcraat Programları ile Kadının Güçlendirilmesi Strateji Belgesi ve Eylem Planı'nda yer alan hedefler kapsamında başlattıkları "Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Ekonomik Güçlenmesi" seminerlerini bu yıl da sürdürdüklerini belirterek, "Ocak ayından bu yana 15 büyükşehirde yaklaşık 150 bin kişiye ulaştık" dedi.

Kadınların çalışma hayatına aktif katılımlarını sağlamak için başlattıkları semineri önemsediklerini ifade eden Bakan Yanık, "Kadınların ekonomik kalkınmaya katılımları konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak sosyoekonomik konumlarını güçlendirmelerini sağlamak ve aile bütçesini iyi organize edebilmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Seminerlerde kadınlarımızın para yönetimi, gelir, harcama, birikim, borç, tasarruf, yatırım araçları, bireysel emeklilik sistemi gibi konularda farkındalıklarının artırılmasını hedefliyoruz. Ayrıca seminerlerde ekonomik açıdan güçlenmelerine yönelik destek ve teşviklere ilişkin bilgi de veriyoruz" diye konuştu.

Bakan Yanık, seminerlerin salgın tedbirleri kapsamında çevrim içi toplantılarla, sosyal medya ve kitle iletişim araçları kullanılarak gerçekleştirildiğini vurgulayarak, "Seminerler İl Müdürlüklerimizde Finansal Okuryazarlık Eğitici Eğitimi alan meslek elemanları tarafından veriliyor. Bu kapsamda ocak ayından bu yana seminerlerden 15 büyükşehirde yaklaşık 150 bin kişi yararlandı. Yılsonuna kadar 5 ilde 25 bin kişiye daha ulaşmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Seminerlerin başladığı 2017 yılından bu yana toplam 81 ilde 617 bin 591 kişiye ulaştıklarını kaydeden Bakan Yanık, Finansal Okuryazarlık ve Kadınların Ekonomik Güçlenmesi seminerlerine Türkiye'nin 81 ilinde devam etmeyi planladıklarını söyledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 970 87 88 | Haber Scripti: CM Bilişim