• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 26 °C

DİSK Genel Kurulu'nda Protesto! Bakan Soylu Salonu Terk Etti

DİSK Genel Kurulu'nda Protesto! Bakan Soylu Salonu Terk Etti
DİSK'in Olağan Genel Kurulu'nda yaşanan protesto üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, salonu terk etti. Soylu isim vermeden Demirtaş'ı kast ederek 'Katil orada oturuyor' dedi.

DİSK'in 15. Olağan Genel Kurulu toplantısına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun salona girişi sırasında,'Hırsız katil Erdoğan' 'Katiller dışarı' sloganları atıldı. Bakan Soylu, protestolar dinmeyince salonu terk etti.

ÖNCE KILIÇDAROĞLU, ARDINDAN DEMİRTAŞ GELDİ

DİSK Olağan Genel Kurulu'nun yapıldığı salona önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş geldi.

BAKAN, SLOGANLARLA KARŞILANDI

Bakan Süleyman Soylu'nun salona girişi sırasında ise 'Hırsız katil Erdoğan' 'Katiller dışarı' sloganları atıldı.

KILIÇDAROĞLU İLE TOKALAŞTI, DEMİRTAŞ'I ES GEÇTİ

Kani Beko'nun karşıladığı Soylu, Kılıçdaroğlu ve protokoldeki diğer kişilerle tokalaşıp yerine oturdu. Demirtaş'la ise tokalaşmadı.

SLOGANLAR DİNMEYİNCE SALONU TERK ETTİ

Bu sırada, salondaki sloganlar devam etti. Kısa bir süre daha içeride kaldıktan sonra salonu terk eden Soylu, çıkışta açıklama yaptı. Soylu, protestolara ilişkin şunları söyledi:

"KATİL ORADA OTURUYOR"

"Bir ülkenin Cumhurbaşkanına katil diyeceksiniz, hırsız diyeceksiniz, ondan sonra da orada kalacaksınız. Katil orada oturuyor, katil Cumhurbaşkanı oluyor. Katil orada oturuyor, katil Cumhurbaşkanı olacak! Katil orada. Türkiye'de insanları birbirine sokan ve düşüren insan orada, siz Cumhurbaşkanına katil diyeceksiniz. Bu kabul edilebilir değildir. O salonda durmamızın da bir anlamı yok.

"BİZ ORAYA BARIŞ İÇİN GELDİK"

Biz oraya iş barışı için geldik. Biz oraya önümüzdeki dönem Türkiye'nin atacağı adımları bir şekilde paylaşabilmek için geldik. Bir işçi sendikasının olağan genel kurulu için geldik. Böyle bir tavırla karşılanmak çok doğru değildir.

"ŞAHSIMA OLSA KABUL EDERDİM ANCAK..."

Şahsıma olsa ben bunu kabul ederim. Elbette ki söylenebilir. Ama ülkemizin Cumhurbaşkanına, yüzde 52 oy almış Bir cumhurbaşkanına, oradaki sloganın bir tanesi 'Hesap vereceksin' diyor. Biz zaten 1 Kasım'da hesabımızı verdik. Yüzde 49,5 oy aldık." diye konuştu.

KORUMALARI İLE DİSK ÜYELERİ ARASINDA TARTIŞMA

Öte yandan, Soylu'nun korumaları ile otel koridorunda kendisini protesto eden DİSK üyeleri arasında tartışma yaşandı. Soylu ve beraberindekiler bir süre sonra söz konusu adresten ayrıldı.

KANİ BEKO: KIDEM TAZMİNATI TBMM'YE GELİRSE, MECLİS'İ İŞGAL EDEBİLİRİZ

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Genel Kurul'da yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

"Sayın bakan (Süleyman Soylu) aramızdan ayrıldı ancak, sayın bakana buradayken soracaktım. Kendisine daha önce de söyledim. Sen dedim farklı bir siyasi partiden geldin, bunlara alet olma. Kıdem tazminatları bizim 100 yıllık vermiş olduğumuz mücadelenin sonunda kazanılmış bir haktır. Bu hakkı AKP'ye kaptıracak DİSK'te göz yoktur. Sizi uyarıyorum; kıdem tazminatları TBMM'ye gelirse, biz TBMM'yi işgal edebiliriz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim