• BIST 1.776,41
  • Altın 702,32
  • Dolar 12.2478
  • Euro 13.8849
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 21 °C

Çemişgezek’te "Eğitimde Huzur ve Güvenlik" toplantısı

Çemişgezek’te "Eğitimde Huzur ve Güvenlik" toplantısı
Munzur Üniversitesi Çemişgezek Meslek Yüksekokulu'nda "Eğitimde Huzur ve Güvenlik" toplantısı yapıldı.

Munzur Üniversitesi Çemişgezek Meslek Yüksekokulu'nda "Eğitimde Huzur ve Güvenlik" toplantısı yapıldı.

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde, Meslek Yüksekokulu tarafından "Eğitimde Huzur ve Güvenlik" toplantısı gerçekleştirildi. Belediye sinema salonunda yapılan toplantıya İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Kübra Çopur, İlçe Emniyet Güvenlik Büro Amiri Mehmet Kılınç, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.Toplantıda, öğrencilerin öğrenimlerini güven ve huzur ortamı içerisinde tamamlamalarını sağlamak amacıyla, suçu önleme ve huzur ortamına zarar vermeme konularında öğrencilerin dikkat etmesi gereken konular aktarıldı.

Öğrencilerle bir araya gelen İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Kübra Çopur ve Güvenlik Büro Amiri Mehmet Kılınç öğrencilere suç sayılan olumsuz davranışlardan kaçınmaları, karşılaştıkları olumsuz durumlarda savcılık ve kolluk güçlerine başvurmaları konusunda uyardı. Polis Memuru Erdem Elçi tarafından ise öğrencilere suç önleme ve suça bulaşmama konularında sunum yapıldı.

Öğrencilerinin huzur ortamında eğitimlerini sürdürebilmeleri için çaba içinde olduklarını belirten Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gönül Şener, "Bizler için birer emanet olan gençlerimizin hayata başlamanın ilk adımlarından birini oluşturan üniversite eğitimlerini sağlıklı bir şekilde yürütmeleri konusunda bizlere önemli görevler düşmektedir. Bu sebeple okulumuzun da içinde yer aldığı Çemişgezek ilçesindeki bütün paydaşların işbirliği içinde olması gerektiği konusunu önemsiyoruz. Bulunduğumuz ilçede huzurlu bir dış çevrenin sağlanması için emniyet mensuplarının özverili olarak çabalarına tanık olmaktayız. Farklı kültürlerden gelen öğrencilerimizin ilçeye uyumu ve güvenli bir şekilde eğitim hayatlarına devamı için gerekli yol göstericiliğin bu gün yapılan etkinlikle sağlanacağı kanaatindeyiz"dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 970 87 88 | Haber Scripti: CM Bilişim