• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 26 °C

Belirlenen hükümlüler Karşıyaka Belediyesi'nde çalışacak

Belirlenen hükümlüler Karşıyaka Belediyesi'nde çalışacak
İzmir'de denetimli serbestlikten faydalanan ve kamu yararına çalışma cezası bulunan hükümlülerin toplum yaşamına kazandırılması için çalışma yürüten...

İzmir'de denetimli serbestlikten faydalanan ve kamu yararına çalışma cezası bulunan hükümlülerin toplum yaşamına kazandırılması için çalışma yürüten Karşıyaka Belediyesi ve Cumhuriyet Başsavcılığı, örnek bir işbirliğine imza attı. Başsavcılık tarafından belirlenen mahkumlar, belediye birimlerinde çalışacak. Hükümlüler, sosyal ve kültürel etkinliklerden ücretsiz faydalanacak, ayrıca meslek edinecek.

İŞ İMKANI SAĞLANACAK

Toplum içinde denetim ve takibi yapılan sanık veya hükümlülerin iyileştirilmesi ve topluma kazandırılması için örnek bir işbirliğine imza atıldı. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcısı Kazım Arapoğlu arasında imzalanan protokole göre denetimli serbestlikten faydalanan ve kamu kurumlarında çalışma cezası bulunan hükümlüler, ihtiyaca göre belediyenin Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri gibi uygun birimlerinde çalıştırılacak. İhtiyaca göre yapılacak hizmet alımlarında, denetimli serbestlikten faydalanan hükümlülere de iş imkanı verilecek. Sosyal sorumluluk anlayışına göre hayata geçirilecek projeden faydalanacak hükümlüler, Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenecek mesleki eğitim, toplum, kültür, sanat ve spor faaliyetlerden de ücretsiz yararlanacak. Kursları başarıyla tamamlayanlar için istihdam imkanı sağlanacak. İhtiyaç sahibi hükümlülere, ayni ve nakdi yardım sağlanacak. Belediyenin şehiriçi ve şehirdışı geziler de projeden faydalanan mahkumlara ücretsiz olacak. Protokol ilk etapta üç yıl sürecek, daha sonra uzatılabilecek.

AMAÇ TOPLUMA KAZANDIRMAK

Başkan Akpınar, yaptığı açıklamada, "Sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerinden birini yine Karşıyakamız'da hayata geçirdik. Denetimli serbestlikten yararlanan yurttaşlarımız, yapacakları çalışmalarla hem kente fayda sağlayacak hem sosyal yaşama daha kolay adapte olabilecek. Bu protokolü devam ettirerek, topluma fayda sağlamayı sürdüreceğiz." dedi.

Başsavcı Arapoğlu da, "Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğümüz, 2015 yılı itibariyle 4 bin hükümlüye hizmet vermiştir. Böylesine önemli bir sorumluluk kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, kamu yararına çalışan vakıf ve derneklerle, gönüllülük esasında yapılan işbirlikleriyle hayata geçirilmektedir. Bugün de Karşıyaka Belediyesi ile işbirliği protokolü imzaladık. Protokol gereği yüzlerce hükümlümüz, belediyemiz bünyesinde çalışma, sosyal ve kültürel aktivitelere katılma şansına erişecek. Katkılarından dolayı yükümüzü paylaşan Karşıyaka Belediye Başkanımız şahsında tüm belediyeye teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.

Belirlenen hükümlüler Karşıyaka Belediyesi'nde çalışacak

Belirlenen hükümlüler Karşıyaka Belediyesi'nde çalışacak

Belirlenen hükümlüler Karşıyaka Belediyesi'nde çalışacak

Belirlenen hükümlüler Karşıyaka Belediyesi'nde çalışacak

Belirlenen hükümlüler Karşıyaka Belediyesi'nde çalışacak

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim