• BIST 95.852
  • Altın 190,917
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 22 °C

Bayır-bucak İkinci Çanakkale

Bayır-bucak İkinci Çanakkale
Bayır-Bucak'taki Türkmenlerden Mücahit Ali Molla Musa, Yozgat Belediyesini ziyaret ederek Türkmenlere yapılan yardımlardan dolayı Yozgat halkına teşekkür...

Bayır-Bucak'taki Türkmenlerden Mücahit Ali Molla Musa, Yozgat Belediyesini ziyaret ederek Türkmenlere yapılan yardımlardan dolayı Yozgat halkına teşekkür etti.

Yozgat Belediye Başkanı Talip Karslıoğlu'nu ziyaret eden Ali Molla Musa, Yozgat'ın havasının sert insanının cömert olduğunu belirterek, "Yapılan yardımlardan dolayı bütün halkımıza teşekkür ediyorum" dedi. Yapılan yardımlar konusunda kimsenin şüpheye düşmemesi gerektiğini ifade eden Ali Molla Musa, "Yapılan yardımlar kesinlikle yerlerine ulaşmaktadır. Ancak bizim isteğimiz yapılan yardımların bir yerde depolanması ve tek yerden eşit şekilde halka dağıtılmasıdır" dedi.

Son zamanlarda Türkiye'nin her bir ilinden, ilçesinden ve köyünden yardımların akın akın geldiğini vurgulayan Ali Molla Musa, "Yozgat halkına teşekkür etmek için buraya geldik. Son zamanlarda Rusya'nın Bayır-Bucak ve özellikle Kızıldağ dediğimiz bölgeye uçakla saldırması oradaki insanlarımızın ayrılmasına neden oldu. Bu olay, Bayır-Bucak'ın kendi haline bitirebileceği bir iş değil. Bu konuda devlet bize yardım etsin yoksa Bayır-Bucak elden gidecek diye korkuyorum. Benim ecdadım bunları kazma kürekle kovalamış ama şimdi kazma kürek sadece kabir kazmaktan başka bir şeye yaramıyor. Havadan gelen bombaya ne yapar kazma kürek. Karadan gelsinler ama gelemiyorlar. Rus uçakların bombardımanı ile ne evimiz ne yerimiz kaldı. Bunun sebebi de biz Türkmenler değil o bölge çok önemli ikinci Çanakkale'dir. Orası Misak-ı Milli topraklarıdır. Suriye toprağı olduğuna dair bir belge dahi getiremezler. Biz yıllarca orada kalmışız o topraklara sahip çıkacağız. Türk hükümetinden destek istiyoruz" dedi.

Bütün kamplarda kalan Bayır-Bucak gençlerine seslenen Mücahit Ali Molla Musa, "Nasıl döneceksiniz tekrar o topraklara. Nasıl benim vatanım diyeceksiniz. O kafirler şehitlerin kanını taşıyan topraklara bastığında nasıl sizin kemikleriniz sızlamaz. Türkiye Cumhuriyeti olmasa zaten Suriye diye bir şey kalmamıştı. Her bir yardımı her bir desteği Türkiye'den alıyoruz. Kamplarda şuan hayat çok düzgün bir şekilde geçiyor. Bizim isteğimiz her bir STK'dan giden yardımların bir depoya toplanarak eşit şekilde dağıtılmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu da Bayır-Bucaklı Mücahit'in kendilerine gönderilen yardımlara teşekkür etmek için geldiğini belirterek, "Türkmenler bizim kardeşimiz, vatanları bizim vatanımızdır. Hakikaten kardeşimizin söylediği bir söz var; "Yozgat'ımızın havası sert insanı mert" diyor hakikaten bizde mertliğimizi göstererek bu kardeşlerimize sahip çıkacağız. Buradan Bayır-Bucak'taki Türkmenlere yardım eden kardeşlerimize ben de teşekkür ediyorum."

Bayır-bucak İkinci Çanakkale

Bayır-bucak İkinci Çanakkale

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim