• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 28 °C

"Aşk tesadüfleri sever"

"Aşk tesadüfleri sever"
Henüz 2 yaşındayken geçirdiği rahatsızlık sonucu felç olan 37 yaşındaki Şanlıurfalı Ömer Çiftçi, 5 yıl önce telefonla yanlışlıkla aradığı Karadenizli Havva ile hayatını birleştirdi.

Şanlıurfalı engellinin yanlışlıkla aradığı Giresunlu Havva ile telefonda başlayan aşkı, 2 çocukla taçlanan mutlu bir yuvaya dönüştü.

Şanlıurfalı Ömer Çiftçi, henüz 2 yaşındayken çocuk felci geçirerek hayatın acımasız yüzüyle karşılaştı ve yaşamını engelli bir birey olarak geçirmek zorunda kaldı. Ailesinin desteğiyle yaşamını sürdüren Çiftçi, yaşıtları birer birer evlenirken, bir tesadüf sonucu hayatının aşkıyla tanıştı. Çiftçi, bir arkadaşını aramaya çalışırken cep telefonunun bir kaç tuşuna yanlış basarak, tüm yaşamını değiştirecek kişiyle tanıştı. 

Çiftçi'nin yanlışlıkla aradığı Giresunlu Havva (24) ile başlayan telefon arkadaşlığı zaman içinde aşka dönüştü.

Arkadaşlıklarını telefon ve internet üzerinden ilerleten gençler, evlilik kararı aldı. Ancak Ömer'in engelli olması ve Şanlıurfa'da yaşaması Giresun'daki ailenin endişelenmesine neden oldu. Ailesinden evlilik için izin alamayan Havva, kaçarak Şanlıurfa'ya geldi ve nikah masasına oturdu. 

Havva Çiftçi'nin Giresun'daki ailesinin de bir süre sonra yumuşayarak onayladığı evlilik, bugünlerde 2 çocukla taçlanan mutlu bir yuvaya dönüştü. 

- "Yine Ömer derim"

Giresunlu Havva Çiftçi, eşinin bir gün kendisini yanlışlıkla araması sonucu tanıştığını ve görüşmeye başladıklarını anlattı.

Hayatının en güzel kararının Ömer'le evlenmek olduğunu ifade eden Havva Çiftçi, şöyle konuştu:

"Biz büyük bir aşkla birbirimize bağlanmıştık. Ama ilk başta ailem evlenmemize izin vermedi. Biz de aşkımızın önünde hiç bir engelin olmayacağını düşünerek kaçmaya karar verdik. Ailemden habersiz Şanlıurfa'ya gelmek için yola çıktım ve Giresun il sınırlarını geçtikten sonra aileme durumu SMS atarak bildirdim. Ailem eşimin durumundan, Şanlıurfa'nın kültüründen ve Giresun'dan uzak olması nedeniyle evlenmeme karşı çıktı ama şimdi her sorun halloldu. Ailem eşimi kendi evlatları gibi seviyor. Evlilik öncesinde ciddi sıkıntılar yaşamıştık. Ama geriye dönüp baktığımda hayatımın en güzel kararını aldığımı görüyorum. Hayata yeniden gelsem yine Ömer'le evlenmek isterim."

Eşinin engelli olmasından dolayı hiçbir rahatsızlık duymadığını vurgulayan Havva Çiftçi, "biri 5 yaşında kız, diğeri 1 yaşında erkek 2 çocuğumuz var. Çok mutluyuz. Bazen çevreden tepki alıyoruz. Diyorlar ki 'nasıl bir engelli ile evlendin, hiçbir şeyi yok' ama benim için kendisi olması ve sevmesi yeterli" diye konuştu.

- "Hayatı eşimle sevmeye başladım"-

Ömer Çİftçi ise çocukluk ve gençlik döneminin çeşitli sıkıntılarla geçtiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Havva ile tanıştıktan sonra ona evlenme teklif ettim ve gelip babasından isteyecektim ama kendisi ailesinin evlenmelerine karşı çıkacağını söyledi. Ben de otomobil kiraladım ve Giresun'a giderek, onu alıp Şanlıurfa'ya getirdim. Sonra evlendik. Havva'nın ailesi önce karşı çıktı, bu yüzden bir süre görüşemedik. Daha sonra Şanlıurfa'ya geldiler. Ailemle tanıştılar, zamanla bizi tanıdılar, Şanlıurfa'nın kültürünü tanıdılar ve aramızdaki problemler sona erdi. Şimdi birbirimize gidip geliyoruz. İki çocuğumuz var bütün ailemi çok seviyorum. Allah kendisinden razı olsun her konuda, her şeyde bana destek veriyor. Çocukluk döneminde yaşadıklarım yüzünden genelde hayattan zevk alamıyordum. Aslında ben hayatı, evlendikten sonra sevmeye başladım."

Şu anda işsiz olduğunu, engelliler için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'na girdiğini belirten Çiftçi, yapılacak kura çekimi sonucu memur olmayı beklediğini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim