• BIST 117.216
  • Altın 165,530
  • Dolar 3,9176
  • Euro 4,8144
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 15 °C

Hayatımın en mutlu dönemindeyim"

Hayatımın en mutlu dönemindeyim"
İşte Ergenekon hükümlüsü Perinçek'in 'muhafazakar' olarak tanımlanan kitleyle ilgili açıklamaları:

Perinçek, "Muhafazakarla vatan cephesi kurduk" sözleriyle ilgili soruya, bu cephede sadece muhafazakarların olmadığını belirttikten sonra, "Mehmetçikle yüreği çarpan muhafazakarlar yanımızda ve bundan mutluluk duyuyoruz. Ama Amerika ve İsrail yandaşı olan sözüm ona sahte solcu olanlar karşı tarafta" şeklinde cevap verdi.

"Sizin Akit TV'ye çıkmanız da şaşırtıcıydı. Özellikle Atatürkçü kimliğinizle çeliştiği yönünde eleştiriler aldınız" şeklindeki soruya ise, "Bana bir ekran açıyor, mikrofon uzatıyor ben görüşlerimi söylüyorum. Kime söylüyorum? Yurttaşıma söylüyorum. Akit'i izleyenler benim vatandaşlarım değil mi?" şeklinde karşılık verdi. 

Perinçek, kayyımın Bugün gazetesinin istihbarat servisine Aydınlık'ın istihbarat şefini ataması hakkındaki soruyu ise, "Bu bizim istediğimiz bir şey değil. O arkadaşımıza oradan bir öneri yapıyorlar, hem yöneticilik hem de dolgun bir maaş öneriyorlar. O kişisel tercihiydi" şeklinde cevaplandırdı.

"İSLAMCILAR BENİ ÇOK SEVER"

"İslamcılarla aranız nasıl?" sorusuna verdiği cevap ise bir hayli ilginç Perinçek'in: "Birikimi olan, nezaketi olan, entelektüel olan, edep, terbiyesi olan her insanla ben insani dostluk ilişkisi kurarım. Çok eskiden beri görüştüklerim var. Bizim 2000'e Doğru'yanın oraya gelip namaz bile kılarlardı. Beni Erbakan ve arkadaşlarından sorun. Hepsi çok severlerdi. Namaz kıldıklarında Mamak cezaevinde ben koğuş kıdemlisiydim koğuşta. Bir iki tane terbiyesiz önlerinden geçerdi namazda. Bunu öğrendim, ve onları da kurtarıp Mamak Cezaevi'nde. Erbakan'la da çok iyi dostluğum vardı. Hepsi bana özel bir değer verirler. Çünkü ben insana saygılıyım."

CEMAATLERE AĞIR HAKARET

Perinçek, Silivri Cezaevi'nden çıkarken söylediği, "Tarikatların cemaatlerin kökünü kazıyacağız" şeklindeki sözleri ile ilgili değerlendirmeler yaptı. "Silivri'den çıktığınızda "cemaatlerin kökünü kazıyacağız" dediniz. Cemaatlere karşı bir düşmanlığınız var" şeklindeki soruya şu cevabı verdi: "Peki şunu sorayım Hz. Muhammed zamanında cemaat, tarikat var mıydı? Bakın cemaatler bölüyor. İsmail Ağa cemaati, falanca cemaat, filanca cemaat. Ne oluyor? Bunlar müslümanlığı ve insanlığı bölüyorlar. Bir ekip oluşturuyor ve kendi üyeleri arasında bir dayanışma oluşuyor. Öbür cemaatler ondan değil, o öteki oluyor. Bu İslam'a da aykırı. Bizi bölen unsurlardır."

"HAYATIMIN EN MUTLU DÖNEMİNDEYİM"

Röportajda en dikkat çeken cevabı, "Hayatınızın nasıl bir dönemindesiniz?" sorusu için verdi Perinçek: "Hayatımın en mutlu dönemlerindeyim diyebilirim. Türkiye'nin geleceğine güvenle bakıyorum. Birçok karamsar var Türkiye'de. Hiç karamsar bir süreçte değiliz. Bir vatan savunmasında Türk Silahlı Kuvvetleri büyük başarılar kazanıyor. Bu başarıdan mutluluk duyanlarla duygudaşım. İkincisi cemaatler, Fethullah Gülen cemaati falan bunlar tutturamadı Türkiye'de. O da önemli bir gelişme. Fethullah Gülen cemaatinin temizlenmesi, bu da insana umut veren bir gelişme... Bunların hepsine baktığımızda bunlar umut veren süreçler. Bunun için ben hayatımın en mutlu dönemini yaşıyorum.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim