• BIST 116.603
  • Altın 172,219
  • Dolar 3,9676
  • Euro 4,9052
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 14 °C

Yakın Doğu Üniversitesi Personeline Etkili İletişim Ve Empati Semineri

Yakın Doğu Üniversitesi Personeline Etkili İletişim Ve Empati Semineri
Yakın Doğu Üniversitesi Rektörlüğü idari personeline kişisel ve profesyonel birikimlerini yenileme ve geliştirme amacıyla empati, etkili iletişim ve başarılı...

Yakın Doğu Üniversitesi Rektörlüğü idari personeline kişisel ve profesyonel birikimlerini yenileme ve geliştirme amacıyla empati, etkili iletişim ve başarılı insan ilişkileri konularını kapsayan hizmetiçi eğitim semineri verildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Rektörlüğü Genel Sekreterliği, YDÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve YDÜ iktisadi İdari Bilimler Fakültesi eşgüdümünde düzenlenen seminere Yakın Doğu Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde hizmet vermekte olan idari personel katıldı. Seminer kapsamında İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Pazarlama Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Ertugan, katılımcılara etkili iletişimin temel unsurları, empati kurma, başarılı insan ilişkileri kurma ve sürdürme becerilerini geliştirme yolları, kurum içi ve kurum dışı iletişim gibi konularda en son bilgi ve gelişmeler ışığında uygulamalı eğitim verdi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Yrd. Doç. Dr. Yeter Tabur, "İdari personelimizin öğrencilerimizle ilişkilerine ve gelişimlerine çok önem veriyoruz. Yakın Doğu Üniversitesi tarafından "Üniversite Personeline Yönelik Hizmet İçi Eğitim" çerçevesinde düzenlenen etkili iletişim ve başarılı insan ilişkileri semineri hizmet içi eğitimler dizisinin önemli bir semineridir. Öğrencilerimiz bizim göz bebeğimiz. Değerli velilerimiz ile de sürekli bir etkileşim ve iletişim içindeyiz. Aynı zamanda üniversitemizin toplum içindeki yeri nedeniyle toplumun her kesiminden değerli vatandaşlarımızla iletişimde bulunuyoruz" diye konuştu.

İdari personelin gün içinde dünyanın her yerinden 28 binin üzerinde öğrencinin farklı taleplerini ve dileklerini yerine getirmek üzere özveriyle ve şevkle çalıştıklarını dile getiren Yrd. Doç. Dr. Tabur, "Yakın Doğu Ailesi olarak personelimizin öğrencilerimizle sağlıklı iletişiminin yanı sıra kişisel ve profesyonel gelişimlerine de özel bir önem veriyoruz. Bu kapsamda üniversitemizin hizmet kalitesini sürekli olarak yükseltme gailesiyle ihtiyaçlar, talepler ve birimlerimizden aldığımızı geri bildirimler doğrultusunda farklı konu ve alanlarda hizmet içi eğitimleri Yaşam Boyu Eğitim Merkezimiz (YABEM) ve Fakültelerimizle planlayarak koordinasyon içinde gerçekleştiriyoruz. Üniversitemizin stratejik vizyonu doğrultusunda bir plan dahilinde gerçekleştirdiğimiz bu eğitimlerle personelimizi kendi alanlarındaki son gelişmeler ışığında yeni bilgi ve tecrübelerle donatıyoruz. Her yıl yapılan hizmet içi eğitimlerimize bu yıl Rektörlük İdari personeli ile başladık ve üniversite içerisinde yer alan diğer birimlerimize de hizmet içi eğitim seminerlerimiz devam edecektir" dedi.

"Yüksek standartta kurum içi eğitimler personelimizin bilgilerini yenilenmesi, dünya görüşlerini geliştirmeleri ve birikimlerini artırmaları için çok önemli" diyen Doç. Dr. Umut Koldaş ise "Üniversite personeline yönelik hizmet içi eğitim seminerleri üniversitenin stratejik vizyonu çerçevesinde sistemli ve sürekli bir şekilde hayata geçirildi" dedi.

Bu seminerlerin üniversite personelinin gerek kariyer performansını yükseltmede gerekse görevleri çerçevesinde öğrencilerle kurduğu iletişimin başarısını artırmada çok önemli bir rol oynadığını vurgulayan Doç. Dr. Koldaş, programları oluştururken Genel Sekreterlik ve Fakülteler ile eşgüdüm içinde ilgili birimlerin talep, öneri, görüş ve önceki eğitimlerden geri bildirimlerini de dikkate aldıklarını belirtti. Amaçlarının üniversite personelinin kurumsal, kişisel ve profesyonel gelişimlerine sistematik bir biçimde katkı sağlamak olduğunu dile getiren Doç. Dr. Koldaş, öğrencilerle, velilerle ve eğitimin diğer paydaşlarıyla sağlıklı etkileşim için bunun gerekli olduğunun ve kurumsal verimliliğin sürekliliğinde stratejik bir vizyon kapsamında verilen sistemli hizmetiçi eğitimlerin asal bir yeri olduğunu vurguladı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim