• BIST 94.541
  • Altın 194,542
  • Dolar 4,7355
  • Euro 5,5009
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 22 °C

Van’da “Temel İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi” Semineri

Van’da “Temel İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi” Semineri
Van'ın Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından okul ve kurumlarında görevli İş-Kur çalışanlarına yönelik...

Van'ın Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından okul ve kurumlarında görevli İş-Kur çalışanlarına yönelik sertifikalı "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi" semineri düzenlendi.

Selahaddin-i Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi'nin konferans salonunda düzenlenen seminere İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Aydın Bayram, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Mehmet Kanat, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Murat Özay ve İş-Kur çalışanları katıldı. Düzenlenen seminerin açılış konuşmasını yapan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, "6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi'ni oluşturduk. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, iş güvenliği kültürünü yayma, bilinç oluşturma çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Ayrıca çalışanlarımızın ve öğrencilerimizin iş sağlığı ve güvenliğini sağlamak için var gücümüzle çalışmalarımız devam etmektedir. Ülkemiz iş kazaları sıralamasında Avrupa'da birinci, dünyada ise üçüncü sıradadır. Ülkemizin iş kazaları sıralamasında bu kadar kötü bir durumda olmasının sebebi; iş güvenliği ile ilgili tedbirlerin yeterince alınmaması veya alınan önlemlere çalışanlarımızın uymamalarından kaynaklanmaktadır. İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından tüm çalışanlarımıza ve meslek liselerinde ayrıca öğrencilerimize iş güvenliği eğitimleri verilerek iş kazaları ve meslek hastalıklarını en az seviyeye indirmek için gerekli çalışmalarımız devam etmektedir. Okullarımızda iş güvenliğinden sadece okul müdürü sorumlu değildir. İş sağlığı ve güvenliğinden tüm çalışanlar; yani ben, siz, hepimiz sorumluyuz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hedefimiz; okul ve kurumlarımızda sıfır risk, sıfır iş kazası, sıfır meslek hastalığı dolayısıyla tam güvenli bir çalışma ortamı sağlamaktır. Ayrıca okul ve kurumlarımızda iş sağlığı ve güvenliği kültürünü oluşturarak, çalışanlarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamında çalışmalarını sağlamak ve çalışanlarımızı çalışma ortamından kaynaklanan tehlikelere ve risklere karşı korumak, çalışanlarımızın moralini en üst seviyede tutarak iş verimini artırmak, en önemlisi iş kazalarını ve meslek hastalıklarını önlemektir. Siz çalışanlarımızdan beklentimiz; okul ve kurumlarımızca alınan önlemlere uymak, görmüş olduğunuz tehlikeleri veya olumsuz durumları ilgili kişilere bildirmek, size tahsis edilmiş olan malzeme, makine, alet ve kişisel koruyucu donanımları doğru kullanmak, bakımlarını zamanında yapmak ve temiz kullanmaktır" dedi.

Yapılan açılış konuşmasının ardından slayt sunumu eşliğinde Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Aydın Bayram tarafından temel iş sağlığı ve güvenliği konulu bilgiler verildikten sonra değerlendirme sınavı yapıldı. 2 gün düzenlenen seminerin sonunda katılımcılara sertifikaları yapılan törenle verileceği belirtildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim