• BIST 110.932
  • Altın 175,077
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 7 °C
  • İzmir 14 °C

Vali Yavuz Öğrencilere Hitap Etti

Vali Yavuz Öğrencilere Hitap Etti
Muş Valisi Seddar Yavuz, "Kariyer Günleri" kapsamında Güzel Sanatlar Lisesi'nde öğrencilerle bir araya geldi.

Muş Valisi Seddar Yavuz, "Kariyer Günleri" kapsamında Güzel Sanatlar Lisesi'nde öğrencilerle bir araya geldi.

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan ve Müdür Yardımcısı Mahmut Karakaya'nın da katıldığı program, müzik dinletisiyle başladı. Okul Müdürü Abdulkerim Özçelik'ten bilgi alan Vali Yavuz, daha sonra okulun konferans salonunda öğrencilere hitap etti. Gençleri, ülkeyi yüceltecek, İslam dünyasına ve ümmete sahip çıkacak, İslam dünyasında akan kan ve gözyaşına dur diyebilecek nesiller olarak gördüğünü ifade eden Vali Yavuz; "Asıl olan hepimizin yüce dinimize, ülkemize hizmet etmek ve onun hizmetinde olmak gibi bir temennimiz ve gayretimizin olmasıdır" dedi.

Az gelişmiş toplumların en bariz özelliklerinden bir tanesinin herkesi aynı eğitime tabi tutmak ve herkesten aynı performansı beklemek olduğunu dile getiren Vali Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Oysa insanlar hiçbir zaman aynı yaratılmadığı gibi aynı özellikleri de taşımamaktadırlar. Çocuklarımız istediği başarıyı elde edemeyince hem kendilerini kötü hissediyorlar, strese giriyorlar hem de aileleri de kendini kötü hissediyor. Oysa dünya iş bölümü ve işbirliğinden ibarettir. İnsan toplumsal bir varlıktır ve başkasına hep ihtiyaç duyar. Birinin çok iyi bir matematik yeteneği varken diğerinin spor, bir diğerinin ses yeteneği gelişmiş olabilir. O yüzden eğitim planlaması yaparken herkese aynı eğitimi dikte etmek yerine çocuklarımızın kabiliyetlerine göre eğitim vermemiz gerekmektedir. Temel bilimlerin belli bir ölçüde öğretilmesi faydalıdır, ancak bu eğitimlerin zorlanması doğru değildir."

Gençlerin birbirinden farklı üstün yetenekleri olduğunu dile getiren Yavuz, "Dolayısıyla bizim işimiz devlet olarak çocuklarımızın üstün yönlerinizi ortaya çıkarmak ve bu yönde eğitim vermektir. Bu bakımdan bildiğiniz üzere spor liseleri, güzel sanatlar lisesi gibi birçok alanda lise açıldı. Bu anlamda insan kendi kapasitesini ve potansiyelini iyi bilmelidir. Bunları keşfederek kendinize yön çizmelisiniz. Bunun için öğretmenleriniz, anne-babanız, sözüne itibar edeceğiniz tanıdıklarınızdan hatta uzmanlardan yardım alabilirsiniz. Hangi mesleği yapabileceğinizi araştırın. Bu meslekle ilgili gerekli çalışmaları yapmalısınız. Manevi olarak tatmin düzeyi nedir? Maddi olarak getirisi nedir? Çalışma şartları nedir? Bütün bu incelemeleri yaptıktan sonra mesleğinizi seçer ve bu yolda ilerlerseniz, mesleğinizi icra etmeye başladığınızda da mutlu bir birey olursunuz, böylece mutlu bir toplumu meydana getirirsiniz. Biz, ilimizde diğer okullarımızda olduğu gibi Güzel Sanatlar Lisemizin de hem fiziki şartlarını daha iyi hale getireceğiz ve önümüzdeki eğitim öğretim yılında yeni okulumuzu hizmete açacağız. Hepinize hayatlarınızda başarılar diliyorum" diye konuştu.

Daha sonra okuldaki resim sergisini gezen Vali Seddar Yavuz'a, resim öğretmeni Turan Sur tarafından hazırlanan portre resim hediye edildi.

Vali Yavuz Öğrencilere Hitap Etti

Vali Yavuz Öğrencilere Hitap Etti

Vali Yavuz Öğrencilere Hitap Etti

Vali Yavuz Öğrencilere Hitap Etti

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim