• BIST 82.779
  • Altın 146,779
  • Dolar 3,7701
  • Euro 4,0274
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 0 °C
  • İzmir 7 °C

Türkiye ve dünya gündeminde bugün neler var?

Türkiye ve dünya gündeminde bugün neler var?
Gündemde bugün..

1- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi'nde partisinin grup toplantısı ile seçim değerlendirme toplantılarına katılacak.

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin MYK toplantısına katılacak, TÜSİAD heyeti ile Birleşmiş Milletler Temsilcisi Kamal Malhotra'yı ayrı ayrı makamında kabul edecek.

3- HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin İl Eş Başkanları Toplantısına katılacak.

4- Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin "casusluk" suçlamasıyla yargılandığı davanın duruşması yapılacak.

5- Yemen'deki çatışmalar ve gelişmeler takip ediliyor. 

6- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları izleniyor. 

7- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

8- TÜİK, nisan ayına ilişkin motorlu kara taşıtları istatistikleri ile geçen yıla ait satın alma gücü paritesi geçici sonuçlarını açıklayacak.

9- Hazine, 2 ve 10 yıl vadeli devlet tahvili ile 6 ay vadeli hazine bonosu için ihale düzenleyecek.

10- Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, ramazan ayı ana teması olan "Vakit İyilik Vakti, Bu Ramazan ve Her Zaman" konulu tanıtım toplantısına katılacak.

11 - Soma'daki maden faciasına ilişkin davanın ikinci duruşmasına Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek.

12- Ermenek ilçesindeki maden kazasıyla ilgili davanın Ermenek Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşması sürecek.

13- Türkiye Basketbol Ligi Spor Toto play-off finali dördüncü maçında Pınar Karşıyaka ile Anadolu Efes, Karşıyaka Spor Salonu'nda karşılaşacak.

14- 1. Avrupa Oyunları, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de devam ediyor.

- Okçulukta kadınlarda Aybüke Aktuna, Begünhan Ünsal ve Yasemin Anagöz, erkeklerde Fatih Bozlar, Mete Gazoz ve Yağız Yılmaz bireysel ve takım kategorilerinde müsabakalara çıkacak. 

- Boksta erkeklerde Ferhat Pehlivan, Selçuk Eker, Yasin Yılmaz, Adem Avcı, Bahram Muzaffer ve Ali Demirezen mücadele edecek.

- Kanoda erkeklerde Gabor Bozsik, kadınlarda Lasma Liepa ve Ines Esteves, kategorilerinde finallerde yarışacak.

- Senkronize yüzmede solo kategorisinde Defne Bakırcı sabah seansında, Kadınlar Türkiye Milli Takımı ise akşam seansında finalde madalya arayacak.

- Tekvandoda erkeklerde Görkem Sezer, kadınlarda ise Rukiye Yıldırım tatamide boy gösterecek.

- Masa tenisinde erkeklerde Ahmet Li ve kadınlarda Melek Hu maçlara çıkacak.

- Voleybol erkeklerde Türkiye, Polonya ile grup maçında karşı karşıya gelecek. 

- Güreşte kadınlarda Merve Kenger, Elif Jale Yeşilırmak, Buse Tosun ve  Yasemin Adar madalya mücadelesi verecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim