• BIST 108.541
  • Altın 173,752
  • Dolar 4,0955
  • Euro 4,9888
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 29 °C

"Türkiye Turisti"ne İlk Destek Çukurova GİAD’dan

"Türkiye Turisti"ne İlk Destek Çukurova GİAD’dan
Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu'nun (TÜGİK), terör olayları ve Rusya ile yaşanan gerilimin turizme olumsuz etkilerini dikkate alarak başlattığı...

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu'nun (TÜGİK), terör olayları ve Rusya ile yaşanan gerilimin turizme olumsuz etkilerini dikkate alarak başlattığı "Bu sene Türkiye Turistiyiz" kampanyasına ilk katılım Çukurova Genç İşadamları Derneği'nden (Çukurova GİAD) geldi. Çukurova GİAD Üyesi Aydın Temel, koordinatörlüğünü yaptığı şirketin Belgrad'da yapılması planlanan bayi toplantısını Trabzon'a çekti.

TÜGİK'in 14-17 Ocak 2016 tarihlerinde Antalya'da yaptığı İş Zirvesi'nde terör olayları ve Rusya ile yaşanan gerilim nedeniyle turist sayısındaki azalmanın devam edebileceği dikkate alınarak başlatılan "Bu sene Türkiye Turistiyiz" kampanyası, konfederasyona bağlı GİAD'ların üyelerince takdirle karşılandı.

Antalya'dan yapılan çağrıya ilk katılım ise TÜGİK Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Sakarya'nın başkanlığını yaptığı Çukurova GİAD'dan geldi. Çukurova GİAD Üyesi Aydın Temel, Bayi Satış Koordinatörlüğü'nü yaptığını şirketin Belgrad'tayapılacak bayi toplantısını Trabzon'da yapma kararı aldı. Merkezi İstanbul'da bulunan Tırsan Treyler Sanayi ve Ticaret Nakliyat A.Ş.'ninBayi Satış Koordinatörü Aydın Temel, "TÜGİK İş Zirvesi'nde "Bu Sene Türkiye Turistiyiz" şeklindeki çağrıya kayıtsız kalamazdık. Ülke olarak hassas bir dönemden geçiyoruz. Zirvenin ardından ilk işimiz 22 Ocak'ta Belgrad'da yapılacak olan Tırsan bayi toplantımızın yerini değiştirmek oldu. Ülke turizmine destek vermek, özellikle Anadolu kentlerinde turizmin canlanması için toplantıyı Trabzon'a aldık. 22 Ocak'ta başlayıp, 2 gün sürecek toplantımıza ülkemizin en büyük Mercedes, Ford, Renault, Volvo, Daf bayisi 60 kişi katılacak. Çukurova GİAD üyelerimiz İkikardeş Otomotiv'in sahibi Uğur İkikardeş ve Mengerler Adana Şube Genel Müdürü Süleyman Emen de toplantımıza katılacaklar. Bu değişiklik şirketimize fazladan ekonomik yük getirmesine rağmen, ülkemizin kazanması, ülkemiz turizminin canlanması, ülkemizin bu desteklere ihtiyacı olduğunu düşündük ve artı yüke bakmadan bayi toplantımızı Trabzon'a aldık" dedi.

Genel başkan yardımcılığını yaptığı TÜGİK'in başlattığı çağrıya ilk katılımın başkanlığını yaptığı derneğin üyesinden gelmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya da, "1 Kasım'ın ardından hükümetin aldığı kararlarla ülke olarak daha refah, daha huzurlu, daha güvenli bir Türkiye olacağına herkesin inancı vardı. Ancak, ülkemizde yaşanan terör olayları, ardından Rusya ile yaşanan sıkıntı özellikle turizmi olumsuz bir atmosfere soktu. Ülke turizminin yaşadığı sorunlu döneme TÜGİK olarak destek verebilmek amacıyla "Bu Sene Türkiye Turistiyiz" çağrısı yaptık. Konfederasyonumuza bağlı GİAD'ların üyesi iş adamlarından yıl boyunca iş seyahatleri dışındaki tatil amaçlı turistik gezilerimizi yurtiçinde yapalım, çevremizdeki insanları da bu kampanyamıza destek vermeye çağıralım istedik. Bu çağrımız ve ülkemize vereceğimiz destek önemli. Türkiye genelinde 10 bin üyeye sahip TÜGİK olarak ülkemize her zaman destek olacağız" diye konuştu.

TIRSAN HAKKINDA

38 yıldır Türkiye Treyler sektöründe aralıksız lider olan şirket, yaklaşık 52 ülkeye ihracat yapıyor. Rusya ve Almanya'da fabrikaları bulunan Tırsan Treyler A.Ş, İSO'nın açıkladığı Türkiye'nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Listesi'nde 159'uncu sırada yer alıyor. Yaklaşık bin 500 kişinin istihdam edildiği şirket, Türkiye pazar payında yüzde 33 ile açık ara liderliğini devam ettiriyor. Türkiye genelinde 16 bayisiyle 35 lokasyonda hizmet veriyor.

"Türkiye Turisti"ne İlk Destek Çukurova GİAD’dan

"Türkiye Turisti"ne İlk Destek Çukurova GİAD’dan

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim