• BIST 107.401
  • Altın 173,507
  • Dolar 4,1031
  • Euro 4,9999
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 16 °C
  • İzmir 21 °C

Şahin: Yaşlılar Bizim Baştacımız

Şahin: Yaşlılar Bizim Baştacımız
18-24 Mart Yaşlılar Haftası'nı çeşitli etkinliklerle kutlayan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanlığı, Aktif Yaşam Merkezi'nde...

18-24 Mart Yaşlılar Haftası'nı çeşitli etkinliklerle kutlayan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanlığı, Aktif Yaşam Merkezi'nde bir program düzenledi.

Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Müftüsü Ahmet Çelik, belediye yetkilileri ve yaşlılar katıldı. Yaşlılar için verilen yemeğin ardından günün önem ve anlamına daire açıklamalarda bulunan Başkan Şahin, "Sizlerle daha çok bir araya gelmeyi ve daha çok programlarda olmayı arzuluyoruz. Sizler bizim eli öpülesi büyüklerimizsiniz" dedi.

Hayırlı evlat yetiştiren ailelerin en mutlu bireyler olduğunu ifade eden Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Dünyada en çok duacımız salih evlattır. Arkamızdan salih evlat bırakmak için hep dua ediyorum. Arkamızdan bize, devlete ve millet dua eden hayırlı evlatlar yetiştirmek lazım ki; bize dua etsinler. Çünkü her şey hikaye. Başkanlık, bakanlık, vekillik, hepsi hikâye. Asıl olan şey "er kişi" veya "hatun kişi" niyetine denildiği zaman öbür tarafa sermaye olarak ne götüreceğiniz. Ama bu dünyada insanoğlu olarak bazen yapmamız gereken şeyleri yapamıyoruz."

"Büyüğü olmayanın küçüğü de olmaz" diyen İl Müftüsü Ahmet Çelik ise, büyüklerin gönüllerinin hoş tutulması gerektiğini söyledi. Büyüklere saygı ve hürmet göstermenin Peygamber ahlakı olduğunu belirten Çelik, "Bu dünyada en çok hürmet ve hizmet edeceğimiz büyüklerimizdir. Oruca, hacca, zekâta önem veriyoruz da niye anne babamıza önem vermiyoruz. Maalesef bizim bu davranışlarımız yozlaştı" diye konuştu. Çelik, yaşlılara yönelik böyle güzel bir merkezi yapan Büyükşehir Belediyesi yetkililerini tebrik etti.

Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi de, haftanın önemine dair bazı bilgiler aktardı. Çelebi, "Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız ve dünya nüfusunun yüzde 10'unu, ülkemizin ise yüzde 8'ini oluşturan yaşlılara, sevgi ve saygıyı dile getirmek için 1982 yılında WHO(Dünya Sağlık Örgütü) tarafından 18-24 Mart tarihleri arası "Yaşlılara Saygı Haftası" olarak ilan edilmiştir" diye konuştu.

Toplumsal yaşamın temel kuralı karşılıklı sevgi ve saygı olduğunu ifade eden Çelebi, "Türk toplumu bu temel kural doğrultusunda, toplumsal dayanışmayı yaşamın her evresinde ilke edinmiştir. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Unutmayalım ki hepimiz yarının yaşlılarıyız.Yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır" açıklamalarında bulundu.

Konuşmaların ardından yaşlılara Devrek bastonu dağıtımı yapıldı. Etkinlik daha sonra yaşlılara yönelik tiyatro gösterisi ile son buldu.

Şahin: Yaşlılar Bizim Baştacımız

Şahin: Yaşlılar Bizim Baştacımız

Şahin: Yaşlılar Bizim Baştacımız

Şahin: Yaşlılar Bizim Baştacımız

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim