• BIST 81.712
  • Altın 147,398
  • Dolar 3,8050
  • Euro 4,0356
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 0 °C
  • İzmir 8 °C

Potanın Perileri sahne alıyor!

Potanın Perileri sahne alıyor!
2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası, bu akşam oynanacak maçlarla başlayacak. Tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecek Potanın Perileri, ilk maçında Fransa ile karşılacak.

Türkiye'nin evsahipliğinde düzenlenen 2014 FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası, bu akşam oynanacak maçlarla başlayacak.
      
Ankara ve İstanbul'da toplam 16 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek basketbolun kadınlardaki en önemli organizasyonu, 5 Ekim'e kadar sürecek.
      
Tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonası'na katılacak A Milli Kadın Basketbol Takımı, B Grubu'nda Fransa, Kanada ve Mozambik ile mücadele edecek.
      
Şampiyonanın açılış maçı bugün saat 14.00'te Mozambik ile Kanada arasında Ankara Spor Salonu'nda oynanacak.

SALONLAR
Organizasyona İstanbul, Abdi İpekçi Spor Salonu ve Ülker Sports Arena, Ankara ise Ankara Spor Salonu ile evsahipliği yapacak.
      
A ve B Grubu müsabakaları Ankara Spor Salonu, C ve D Grubu ile çeyrek finale yükselme maçları Abdi İpekçi'de oynanacak.
      
Kadınlar basketbolunun en büyüğü ise Ülker Sports Arena'daki finallerin ardından belli olacak.
      
GRUPLAR
Şampiyonada 4 grupta toplam 16 takım kupayı kazanmaya çalışacak.

Gruplar şu takımlardan oluşuyor:

A Grubu: Brezilya, Çek Cumhuriyeti, İspanya, Japonya
B Grubu: Fransa, Kanada, Mozambik, Türkiye
C Grubu: Avustralya, Belarus, Kore, Küba
D Grubu: ABD, Angola, Çin, Sırbistan

STATÜ
Gruplarını üç maç sonunda ilk sırada tamamlayan takımlar, doğrudan çeyrek finale yükselecek. Grup ikinci ve üçüncüleri ise eleme maçları oynayacak.
      
Eleme turunda maçlarını kazanan takımlar çeyrek finale çıkacak, kaybedenler şampiyonaya veda edecek.  Çeyrek final karşılaşmalarıyla şampiyona elemeli formatta devam edecek.

TÜRKİYE'NİN İLK RAKİBİ FRANSA
"Potanın Perileri", şampiyonadaki ilk sınavını bu akşam saat 19.00'da Fransa'ya karşı Ankara'da verecek. Bu önemli karşılaşma NTV Spor ve NTVSpor.net'ten canlı yayınlanacak.
      
Grup maçlarını Ankara Spor Salonu'da oynayacak milliler, çeyrek finale çıkması durumunda başkentten İstanbul'a geçecek.
      
Ceyhun Yıldızoğlu yönetimindeki Türkiye'nin 12 kişilik kadrosunda şu isimler yer alıyor:
      
Işıl Alben, Bahar Çağlar, Tuğçe Canıtez, Şaziye İvegin, Cansu Köksal, Tuğba Palazoğlu, Lara Sanders, Birsel Vardarlı, Begüm Dalgalar, Nevriye Yılmaz, Tilbe Şenyürek, Esmeral Tunçluer.
      
A Milli Takım'ın maç programı şu şekilde:

Tarih            Saat    A Takım    B Takım   
27.09.2014   19.00   Türkiye       Fransa    
28.09.2014   19.00   Kanada      Türkiye   
30.09.2014   19.00   Mozambik  Türkiye

İLK MAÇ PROGRAMI

A Grubu
16.15 Japonya-İspanya
21.15 Brezilya-Çek Cumhuriyeti

B Grubu
14.00 Mozambik-Kanada
19.00 Türkiye-Fransa

C Grubu
14.15 Küba-Avustralya
16.30 Kore-Belarus

D Grubu
19.15 Sırbistan-Angola
21.30 Çin-ABD

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim