• BIST 117.216
  • Altın 165,687
  • Dolar 3,9176
  • Euro 4,8144
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 7 °C
  • İzmir 16 °C

Niğde Belediyesi Çevre Temizliğinde Hedefini Büyüttü

Niğde Belediyesi Çevre Temizliğinde Hedefini Büyüttü
Pilot bölge olarak seçilen Selçuk Mahallesinden başlayarak Niğde'nin tüm mahalleleri, cadde ve sokakları, temizlik gönüllülerinin de desteğiyle daha temiz,...

Niğde Belediyesi çevre temizliğinde hedefini büyüttü.

Pilot bölge olarak seçilen Selçuk Mahallesinden başlayarak Niğde'nin tüm mahalleleri, cadde ve sokakları, temizlik gönüllülerinin de desteğiyle daha temiz, daha hijyenik ve görüntü kirliliğinden arındırılmış hale getirilecek. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, süreklilik için otokontrol sisteminin uygulanacağı iddialı projeyle, tertemiz bir şehir meydana getirmeye amaçladıklarını bildirdi.

Niğde Belediyesi, çevre temizliğinde Türkiye'ye örnek olabilecek bir uygulamaya imza atıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü, sokak ve caddelerin tertemiz olması için "Mahalleni Temiz Tut- (MATUT)" adlı projeyi hayata geçiriyor. Gönüllülük esasına dayanan projenin startı Selçuk Mahallesinden verilecek. Daha sonra tüm Niğdeyi kapsayacak olan proje sayesinde Niğde, cadde ve sokaklarıyla ülkenin en temiz şehri olacak.

Niğde Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün iddialı projesiyle ilgili ilk toplantı Belediye Meclis Salonunda yapıldı. Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Başkan Yardımcıları Rıfat Özkan ve Mustafa Yiğit, Temizlik İşleri Müdürü Hamza Akbulut, Selçuk Mahallesi Muhtarı İsmail Ünal, MATUT Projesine gönüllü olarak dahil olan Selçuk Mahallesi sakinlerine projenin detaylarıyla ilgili bilgi verdi.

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Selçuk mahallesinin cadde ve sokaklarının temizlik sorunlarının belirlenmesi için gönüllülerden oluşan tespit ve izleme komisyonunun da seçildiği toplantıda projeye dahil olan mahalle sakinleri ve Selçuk Mahallesinde ikamet eden belediye personeline hitap etti. Başkan Akdoğan, projenin amacının her köşesi tertemiz olan bir şehir meydana getirmek olduğunu belirtti.

Selçuk Mahallesinin pilot mahalle olarak seçildiğini, projenin tamamının Niğde'nin tüm mahallelerini, sokaklarını ve caddelerini kapsadığını anlatan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, "Niğde'de yaşayan herkesin, kendi evinin, iş yerinin önüne, sokağına, caddesine ve mahallesine çevre ve temizlik anlamında sahip çıkmasını istiyoruz. Temizlik konusunda Niğde belediyesi belirli bir aşamayı yakalamış durumda. Bazı mahallerimizin muhtarları ve vatandaşlarımız özellikle temizlik konusunda bize teşekkür ediyorlar. Biz temizlik konusundaki bu olumlu tabloyu daha da yukarıya çekmek, tertemiz bir şehir yaratmak için mahalle sakinlerinin de katılımıyla uygulayacağımız projeye tüm hemşehrilerimizin destek olacağını umut ediyoruz " dedi.

Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Rıfat Özkan ise projenin üç etaptan oluştuğunu bildirdi. Rıfat Özkan, her mahalle ve sokaktan seçilmiş gönüllü temizlik görevlileri ile istişarelerde bulunduklarını belirterek, toplantıya katılanlar arasından tespit ve izleme komitesi üyelerini seçimlerini yaptıklarını da anlattı. İlk etap olarak Tespit ve İzleme Komitesiyle Selçuk Mahallesinde temizlenecek alanların belirlenmesi çalışmasını yaptıklarını vurgulan Başkan Yardımcısı Özkan, "İkinci etap için hafta boyunca Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından projeyle ilgili bastırdığımız broşürler hanelere dağıtılacak. Daha sonra Niğde Belediye Başkanımız Faruk Akdoğan ile birlikte halkımız ve temizlik görevlilerinin katılımıyla ana caddeler yıkanacak. Üçüncü etapta projede yer alan muhtar ve temizlik gönüllülerine mahalle temiz bir şekilde teslim edilecek. İzleme ve kontrol süreci başlayacak" dedi.

Niğde Belediyesi Çevre Temizliğinde Hedefini Büyüttü

Niğde Belediyesi Çevre Temizliğinde Hedefini Büyüttü

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim