• BIST 110.268
  • Altın 174,389
  • Dolar 4,0938
  • Euro 4,9967
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 25 °C

Milletvekillerinden Serbest Muhasebeci Ve Mali Müşavirlere Tam Destek

Milletvekillerinden Serbest Muhasebeci Ve Mali Müşavirlere Tam Destek
Göreve geldiği günden bu yana yaptığı hizmetlerle göz dolduran Erzurum Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Orhan Akgüloğlu, 23. Anadolu...

Göreve geldiği günden bu yana yaptığı hizmetlerle göz dolduran Erzurum Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Orhan Akgüloğlu, 23. Anadolu Odaları Bölge Platform Toplantısının ardından meslek mensuplarının sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne taşıdı.

Geniş katılımlı olarak organize edilen ve yalnız meslek camiasında değil tüm Erzurum'da yankısı devam eden Bölge Platform toplantısından sonra tüm gözler Akgüloğlu'na çevrildi. Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Mehmet Okkalı, ESMMMO Başkanı Orhan Akgüloğlu ve ASMMM Oda Sekreteri Nevzat Akkaya, meslek mensuplarının sorunları ve çözüm önerilerini içeren bir dosyayı mecliste grubu bulunan üç partinin temsilcilerine iletti.

Mecliste yapılan görüşmelerde vekillerden mesleki sorunların çözümü ve gündeme taşınması için destek talep edildi. Oda Başkanı Mehmet Okkalı, Orhan Akgüloğlu ve Oda Sekreteri Nevzat Akkaya'nın katıldığı ziyaretlerde AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu, Ak Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Orhan Deligöz, Ak Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, CHP Grubu adına Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Bursa Milletvekili Erkan Aydın ve İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi ,Çalışma Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yeyin, ile yapılan görüşmeler olumlu bir atmosferde geçti.

MESLEKTAŞ ODAKLI ÇALIŞIYORUZ

Erzurum SMMMO Başkanı Orhan Akgüloğlu, yönetime geldikleri günden itibaren odada meslek ve meslektaş odaklı bir yönetim -sergilediklerinin altını çizdi. Mali müşavirlerin önemini anlatmaya çalıştıklarını belirten Akgüloğlu, "Bizlerin yaşadığı sıkıntıları sizler yakından biliyorsunuz. Biz tüm siyasi partilerimizin milletvekillerine mesleğimizi ve yaşadığımız sorunları anlatıyoruz. Türkiye genelinde 101 bin kişilik bir meslek mensubu grubundan bahsediyoruz. Dünyanın birçok yerinde mali müşavirler hem maddi hem de manevi olarak önemli bir konumdadır. Ancak ülkemizde meslektaşlarımız ne hak ettikleri ücretleri alabiliyor ne de hak ettikleri toplumsal değeri görüyorlar. Gecesini gündüzüne katarak çalışan, zamanından, sağlığından ve ailesinden fedakârlık eden meslektaşlarımızın tahsilât, haksız rekabet, iş yükü başta olmak üzere omuzlarında sürekli bir angarya yükleniyor. Bu sorunların bazıları mecliste çözüme kavuşması gerekiyor. Sizlerden talebimiz siyasi parti ayrımına gitmeden mali müşavirleri ilgilendiren düzenlemelerde tam destek vermenizdir" dedi.

SORUNLAR VE ANGARYALARDAN KURTULMAK LAZIM

Başkan Akgüloğlu vekillere, sorunların bazılarının bürokratik bazılarının ise yasal düzenlemelerle çözülebileceğinin altını çizdi. Başta SGK, TUİK; KGK, Maliye olmak üzere çok sayıda kuruma hemen hemen aynı evrakların tekrar tekrar verildiğini belirten Akkaya, meslektaşların sorunlar altında ezildiğine dikkat çekti.

Milletvekilleri ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirirken, meslek mensuplarının sorunlarının meclis kürsüsünden dile getirilmesi, yasal düzenlemelerde her türlü desteğin vermeye hazır oldukları yönünde görüş belirttiler.

Milletvekillerinden Serbest Muhasebeci Ve Mali Müşavirlere Tam Destek

Milletvekillerinden Serbest Muhasebeci Ve Mali Müşavirlere Tam Destek

Milletvekillerinden Serbest Muhasebeci Ve Mali Müşavirlere Tam Destek

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim