• BIST 110.932
  • Altın 175,230
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 15 °C

Mersin İŞKUR’dan Üniversite Öğrencilerine İşbaşı Eğitim Fırsatı

Mersin İŞKUR’dan Üniversite Öğrencilerine İşbaşı Eğitim Fırsatı
Mersin Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, üniversite öğrencilerine hem okurken iş deneyimi kazanabilecekleri hem de günlük ücret alabilecekleri...

Mersin Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, üniversite öğrencilerine hem okurken iş deneyimi kazanabilecekleri hem de günlük ücret alabilecekleri "İşbaşı Eğitim Programı" ile çeşitli fırsatlar sunuyor.

Mersin İŞKUR, üniversite öğrencilerine İşbaşı Eğitim Programı'nı tanıtma çalışmalarını sürdürüyor. Öğrencilerin işgücü piyasasını tanımalarını sağlayan ve bir işyerinde işbaşında çalışarak teorik bilgilerini pratikte uygulama fırsatı sunan İşbaşı Eğitim Programı'nın tanıtımlarına devam eden Mersin İŞKUR, bu kapsamda Mersin Üniversitesi Yenişehir Yerleşkesi'nde öğrencilere tanıtım programı düzenledi.

Üniversite öğrencilerinin ilgi gösterdiği tanıtımda, Mersin İŞKUR görevlileri Serkan Özada ve Mehmet Çağlayan tarafından yapılan sunumda, üniversite öğrencilerinin en az 2 çalışanı olan özel sektör iş yerinde 1 yıla kadar işbaşı eğitim programından yararlanabilecekleri belirtildi. Ayrıca, staj boyunca günlük 50 lira ücret, iş kazası ve meslek hastalığı sigortası ile Genel Sağlık Sigortası primlerinin İŞKUR tarafından karşılandığı ifade edilen sunumda, üniversite öğrencilerine okurken çalışma fırsatı sunan programın, öğrencilerin deneyim eksikliklerini gidermede büyük destek sağlayacağı kaydedildi.

Öte yandan, öğrencilerin iş arama sürecinde özgeçmiş hazırlama ve mülakat teknikleri konusuna önem vermeleri gerektiği de dile getirilen sunumda, özellikle özgeçmiş hazırlarken, diğer adaylardan farklı kılacak özellik katılmasının önemi vurgulandı.

İşbaşı Eğitim Programı'na ilişkin açıklama yapan Mersin İŞKUR İl Müdürü Mustafa Kutlu, 2015 yılının, kurumun üniversite öğrencilerine yönelik faaliyetlerinin arttığı ve istihdama dönük programların hayata geçtiği dönem olduğunu belirtti. Özellikle işbaşı eğitim programının öğrencilere iyi fırsatlar sunduğunu vurgulayan Kutlu, programın üniversite öğrencileri tarafından tanınırlığının artması için yoğun olarak danışmanlık ve grup görüşmeleri yapıldığını bildirdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim