• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 22 °C

Memur-sen Genel Başkanı Yalçın’dan ’1 Mayıs’ Açıklaması

Memur-sen Genel Başkanı Yalçın’dan ’1 Mayıs’ Açıklaması
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "1 Mayıs'ı her ilde kutlanabilecek bir alan olarak gördüğümüz için bu kez de kurtuluşun önemli...

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "1 Mayıs'ı her ilde kutlanabilecek bir alan olarak gördüğümüz için bu kez de kurtuluşun önemli sembollerinden Kahramanmaraş'ta olacağız" dedi.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, memleketi Tokat'ta düzenlenen Eğitim-Bir-Sen Tokat 2 Nolu Şubesi 1. İl Divan toplantısına katıldı. Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Memur-Sen İl Temsilcisi Sağlık- Sen Şube Başkanı Suat Mantar, Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz ve çok sayıda sendika üyesinin katılımı ile düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen Tokat 2 Nolu Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Demirtaş, yardımcı doçentlere daimi kadro verilmesi, üniversitelerde adeta taşeron olarak çalışan 5 bin kişilik 50 D'li araştırma görevlilerinin kadroya geçirilmesi, ek derslerde artış yapılmasını istediklerini Yalçın'a iletti.

Daha sonra kürsüye gelen Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sendika olarak verdikleri mücadele sonrasında üyelerinin dik duruşu ve destekleri ile birçok sorunu aştıklarını kaydetti. Bir üyenin önemine değinen Yalçın, 900 binleri aşmış durumda olduklarını ve 15 Mayıs'a kadar 1 milyona ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Türkiye'nin Anayasa'dan kaynaklı sorunlar yaşadığını savunan Yalçın, "Bu ülkede her bir buçuk yıla bir hükümet düşmüş olması ya da 28 yıl içerisinde 27 hükümet görmüş olmamızın altındaki temel neden bu ülkede sistemin anayasal zemini kurgulanırken, yanlış kurgulanmasından ya da vesayet odaklarının kendi işlerine yarayacak şekilde kurgulanmasından kaynaklı. Ülkenin toparlanamamasının altındaki neden bu" diye konuştu.

1 Mayıs'ta Taksim'de olmayı istediklerini ifade eden Yalçın, "Çünkü Taksim bu ülkenin siper gibi, kale gibi kuşatılması gereken bir yer gibi algılanarak onun üzerinden bu ülkeden bir gerginlik oluşturuluyor. Anarşizm, vandalizm 1 Mayıs'ta toplumun benliğini esir alırcasına onlara korku salıyor, kaygı salıyor ve o gün insanlar sokağa çıkamıyor. Emek günü, ekmek günü, dayanışma günü, emekçi bayramı bir kargaşaya, bir vandalizme, şiddete kurban ediliyor. Çünkü sendikacılığı çalışan için değil kendi modası geçmiş ideolojileri için köhne bir zihniyetin sonrası için kullananlar bu ülkede Taksim üzerinden gerginlik üretiyor. Yine aynı tabloyu yaşıyoruz. Memur-Sen ailesi olarak İstanbul Valiliği'ne başvurarak bu kez Taksim'i biz istiyoruz dedik. Çünkü bu ülkede çatışma, şiddet, vandalizm olmadan, milletin çoluğu çocuğu eşi ile birlikte giderek bayram havasında 1 Mayıs'ı Taksim'de göstermek için bu anlamda İstanbul Valiliği'ne başvurduk. Ama gösteri alanı olmaktan Taksim çıkarıldığı için, başka alanlar gösterildiği için biz kurtuluşun sembolü olan şehirlerinden Kahramanmaraş'a gideceğiz. Çünkü Çanakkale, Ankara, Konya, Diyarbakır gibi önemli şehirlerimizde 1 Mayıs'ı her ilde kutlanabilecek bir alan olarak gördüğümüz için bu kez de kurtuluşun önemli sembollerinden Kahramanmaraş'ta olacağız" şeklinde konuştu.

Memur-sen Genel Başkanı Yalçın’dan ’1 Mayıs’ Açıklaması

Memur-sen Genel Başkanı Yalçın’dan ’1 Mayıs’ Açıklaması

Memur-sen Genel Başkanı Yalçın’dan ’1 Mayıs’ Açıklaması

Memur-sen Genel Başkanı Yalçın’dan ’1 Mayıs’ Açıklaması

Memur-sen Genel Başkanı Yalçın’dan ’1 Mayıs’ Açıklaması

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim