• BIST 103.235
  • Altın 197,070
  • Dolar 4,7083
  • Euro 5,4926
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 28 °C

Kenan Kalı: “2016’Da Talep Canlanacak, Piyasalar Açılacak”

Kenan Kalı: “2016’Da Talep Canlanacak, Piyasalar Açılacak”
Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, 2015 yılının durgun bir yıl olduğunu, 2016 yılında ekonominin yeniden canlanacağını söyledi.

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, 2015 yılının durgun bir yıl olduğunu, 2016 yılında ekonominin yeniden canlanacağını söyledi.

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, geride bıraktığımız 2015 yılında inşaat ve sağlık sektöründe yaptıklarını değerlendirerek, Türkiye ekonomisini önümüzdeki yıl içinde nelerin beklediğine ilişkin açıklamalarda bulundu. 2014 yılı için "dört dörtlük bir yıl oldu" dediğini hatırlatan Kalı,"4 yeni hastane açmış, 4 yeni projemizi inşa etmiş ve 4 projemiz için arsa üretmiştik. 2015 yılı ise bizim açımızdan çok temiz bir yıl oldu. 2015'i yalınlaşma yılı ilan ettik" diye konuştu.

Bünyelerindeki hastanelerin açıldıkları şehirlerde çok iyi sağlık hizmeti verir duruma getirdiklerinin altını çizen Op. Dr. Kenan Kalı, "Hastanelerimizi alanlarında başarılı doktor ve sağlık çalışanlarıyla donattık. Ciroyu yükselttik. Son açılan hastanemizle birlikte cirolarımız iki katına çıktı. Hem eski hastanelerimizin rehabilitasyonu, hem de yeni hastanelerimizin sektöre hızlı girişiyle Gözde Hastaneleri açısından oldukça başarılı bir yılı geride bıraktık" diye konuştu.

"SEKTÖRDE BÜYÜYORUZ"

Yapı sektöründe 2014 yılında inşa ettikleri projelerde artık oturulmaya başlandığına dikkat çeken Op. Dr. Kenan Kalı, 2015 yılı içinde müşterilerinin problemlerini ortadan kaldırarak projelerin oturanlar tarafından çok benimsendiğini söyledi.

"Bir inşaat bittiğinde aynı yeni doğmuş bir bebek gibidir" ifadesini kullanan Kalı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Projeler de büyürken bir bebek gibi belli sıkıntılarla karşılaşır. Biz geçen bir yıl içinde bu sıkıntıları toparlayarak ortadan kaldırdık. Müşteri memnuniyetini sağlamak ve müşterilerimizin satın aldıktan sonra karşılaştıkları sorunları gidermek birinci önceliğimiz oldu ve bunu başardık. Ayrıca yapı tarafında da yalınlaşarak kendi imalat grubumuzu oluşturduk. 2015 yılı sonu ile 2016 yılındaki inşaat projelerimizi kendi bünyemizde yapma konusunda irade ortaya koyduk. Önceden gerekli işleri dışarıda yaptırırken deneyimlerimiz sonucunda bu malzemeleri kendi bünyemizde daha iyi üretebileceğimiz de karar kıldık. 2015 yılında yine dört büyük projemizin imarla, projeyle ve ruhsatla ilgili olan süreçlerini tamamladık. Bu dört projemizi satışa sunmaya başladık."

YAPI SEKTÖRÜNDE "MYWAY" İMZASI

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, "MyWay" markasıyla, a plus ve prestij projelerine imza atmaya devam edeceklerini söyledi. Kalı, Gözde Yapı İnşaat (GYİ) ve MyVia'nın ardından tescilledikleri "MyWay" markasıyla, Gözde Grubu'na inşaat ayağında yeni bir markayı eklediklerini kaydetti.

Özellikle gençler ve öğrencilere yönelik projeler sunan MyVia'nın yanında, bundan sonra üst segmente yönelik olarak MyWay markasıyla lansmanları sürdüreceklerini hatırlatan Op. Dr. Kenan Kalı, Çiğli, Bayraklı, Bornova ve Alsancak'ta iş dünyası ve yatırımcılar için vip projeler sunduklarını dile getirdi. MyWay konseptiyle tüketicilere sunulacak konutlarda oturanların yine MyVia Rent ve MyVia Club hizmetlerinden yararlanabileceklerini hatırlatan Kalı sözlerine şöyle devam etti: "Gözde Yapı İnşaat (GYİ) ve MyVia'nın ardından 3'üncü markamızı da "MyWay" olarak belirledik. MyWay markamız ile daha prestijli bir algı yaratmak istedik. Marka konumlandırmamızı da bu yönde şekillendirdik. Bu ay içinde lansmana çıkan MyWay Fest, MyWay Wins, MyWay Yıldız ve MyWay Terrace ile, farklı müşteri ve yatırımcı portföyüne uygun projelerimiz ilgi görüyor."

"2016 İNŞAAT YILI OLACAK"

Ülke ekonomisini değerlendiren Kalı, sözlerini şöyle tamamladı: "2015 ekonomik açıdan sıkışmış bir yıl oldu. Seçim yılıydı. 2016'da piyasalar açılacak ve talepler daha fazla karşılanır olacak. Ben 2016 yılının iyi bir yıl olmasını temenni ediyorum. 2015 yılı içerisinde seçimle kaybedilmiş güven duygusunun bu yıl tazeleneceğini, 2016 yılında komşumuzda süren yangının sönmesiyle birlikte Türkiye, tutulamaz güzel bir ülke olacaktır. Bunlar ışığında ben 2016'nın inşaat yılı olacağını düşünüyorum."

Kenan Kalı: “2016’Da Talep Canlanacak, Piyasalar Açılacak”

Kenan Kalı: “2016’Da Talep Canlanacak, Piyasalar Açılacak”

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim