• BIST 117.651
  • Altın 166,968
  • Dolar 3,9253
  • Euro 4,8117
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 17 °C

Kemal Kılıçtaroğlu'nun açıklamaları

Kemal Kılıçtaroğlu'nun açıklamaları
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Ankara Büyükşehir adayı Mansur Yavaş'la birlikte, Ankara'da konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş'ın seçim ofisinin açılışında yaptığı konuşma "Başbakan Kemal" sloganlarıyla sık sık kesildi. CHP lideri slogan atan partilileri susturarak "O da olacak inşallah. Halkın desteği ile olacak inşallah" dedi. İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

DOSYALARIN ÜZERİNİ KAPATTIRMAYACAĞIZ

Kendisine de söyledim, seçildiğin gün, oy versin vermesin herkesin başkanı olacaksın. Zaten başka türlüsü de olmaz. Mansur Başkan'a başka türlüsü yakışmaz. Dosyaları kapatmaya çalışıyorlar. Üzerini kapattırmayacağız. Türkiye'nin neresinde olursa olsun, bir parça yüreğinde iman varsa insanının bu yolsuzluklara isyan eder. Bütün yurttaşlarımı temiz siyasete davet ediyorum. Hiç kimseyi ötekileştirmeyen herkesi kucaklayan bir siyaset anlayışına bekliyorum. Ayrılığa gayrılığa gerek yok. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Bu coğrafyada yaşayan 76 milyonun ortak sembolü Türk bayrağıdır. Gurur duyarız. Bayrak geçerker hepimiz ayağa kalkarız. Görüşümüz inancımız ne olursa olsun. Bayrak geçerken ayağa kalkmayan dört beş AKP'li bakan var. Bize vatan sevgisi mi öğretecekler. Rüşvet yiyeni, bayrağa saygı göstermeyeni partinden attın mı? Bir milyon dolarlık belgenin altına imaz atan Şaban Dişli'yi attın mı partiden. Atmadın. Bunlar haramzadeler… Helali, alın terini, emeği, işçiyi, çiftçiyi, memuru, köylüyü savunuruz. Herşeyi savunuruz bir tek hırsızlığı savunmayız.

'HARAMZEDELERE İZİN VERMEYECEĞİZ'

Parlamentoda milletvekili arkadaşlarımız hırsız var diye bağırmışlar. Biz dava açacağız demişler. İstediğiniz kadar yasak getirin. Kenan Evren de pek çok yasak getirdi. Bir işe yaramaz. Daha oğlunu anlatmadım. Oğluna vakıf kurduruyor. Yandaşlarına ihaleyi al rüşveti de götür oğlumun vakfına yatır diyor. Haram paradan cami olmaz, haram paradan okul olmaz. Helali düşünen adamın kursağından haram para geçmez. Haramzadelere izin vermiyeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankarası'nı çağdaş bir kent yapacak olan Mansur Yavaş arkadaşımız, her aşamada da halka hesap verecek. O yürütmenin değil, halkın başkanı olacak. Bunları herkese anlatmalıyız. son bir söz, ayrışmanın zamanı değil. Beraber olacağız. Geçmişte AKP'ye oy veren değerli yurttaşlarım, siz bunları yolsuzlukla, yasaklarla, yoksullukla mücadele edeceğiz dediler diye ikidar yaptınız. Hiç bir şeyi düşünmüyorsan allahı düşündüğün zaman, bir de şu ayakkabı kutusu nedir diye kendine sor. Kim savunuyor o ayakkabı kutusunun içindekileri. Yoksullukla mücadelenin yolu aile sigortasıdır. Ankara'da hiç kimse yoksul olmayacak. Kapı gibi sosyal belediyecilik olacak Ankara'lının arkasında. Yasaksız bir toplum olmak gerek. Gelişmiş ülkelerde yasak olmaz. Biz insanı sever, düşüncesine saygı duyarız. Katılmasak bile.

'HARAMİLERİN SALTANATINI YIKALIM'

Ankara'nın meydanlara ihtiyacı var. Mansur Başkan onu da yapacak, göreceksiniz. Ayrışmanın zamanı değil, birlikte, beraber olmanın zamanı. % 51 az, keşke daha çok olsa. Hedefi yükseltin başkan. Çünkü ben Ankara'ya güveniyorum. Haramiler Ankara'yı yönetmesin.Haramilerin saltanatını yıkalım. Ulusal bağımsızlık savaşı verirken güzel çağdaş bir Türkiye kurmak için mücadele ettik. Türkiye'nin kapasitesi buna yeter, yeter ki birleşelim ayrışmayalım.

www.istanbulhaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim