• BIST 94.437
  • Altın 194,040
  • Dolar 4,7316
  • Euro 5,4729
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 26 °C
  • İzmir 26 °C

Karatay: "Paralel Yapıya Asla Müsaade Etmeyeceğiz"

Karatay: "Paralel Yapıya Asla Müsaade Etmeyeceğiz"
AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, paralel yapıya asla müsaade etmeyeceklerini söyledi.

AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, paralel yapıya asla müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Paralel yapıyla ilgili mücadelenin sürdüğünü belirten Karatay, Türkiye'de olduğu gibi buna Aksaray'da da izin vermeyeceklerini vurgulayarak, "Öncelikle, devletimizin, hükümetimizin paralel yapıyla olan mücadelesini bir kez daha ifade etmek istiyorum. Biliyorsunuz, 17-25 Aralık operasyonları ile paralel bir devlet kurma girişiminde bulunan malum yapı son dönemde hükümetimizin, özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın himayelerinde, dirayetleri ile devletin bütün kanallarından temizlenmeye çalışılıyor" dedi.

Türk milletinin yıllarca bağrında büyüttüğü bu insanların bir süre sonra maalesef bir hak gaspına girerek devleti kendileri yönetmek istediğini ve ciddi manada örgütlendiğini anlatan Karatay, şöyle konuştu:

"Tabi son günlerde, son aylarda bir yandan terör örgütü ile mücadele ederken, maalesef paralel yapının terör örgütüne verdiği desteği hep birlikte görüyoruz. Biz hep şunu ifade ettik. Asla ve asla paralel yapılanmaya devletimiz tarafından, hükümetimiz tarafından müsaade edilmeyecek. Bu yapıyı öyle ya da böyle ilelebet gömeceğiz."

Aziz milletimizin bu kadirşinas milletin elinden geldiğince bütün çabaları ile gayretleri ile varıyla yoğuyla bu insanlara yardım ettiğini anlatan

Karatay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ama maalesef şunu gördü ki, MİT TIR'larının durdurulması, MİT Müsteşarının sorguya alınmak istenmesi, Sayın Cumhurbaşkanımızdan o dönem için dönemin başbakanı diye bir darbe girişimi ile devleti çok aciz duruma düşürecek operasyonlarda bulundu. Hep ifade ettik ve yine ifade ediyoruz; asla ve asla devletimiz buna müsaade etmeyecek. Bunun en önemli operasyonlarından bir tanesi de finans kaynaklarının kurutulması. Son günlerde hem ulusal medyada gördüğünüz gibi büyük holdinglerin, şirketlerin finans konusunda bu paralel örgüte destek olduğunu birlikte gördük. Hükümetimiz, adaletimiz, yargımız zaten bununla ilgili çalışmalarını yürütüyor. Aksaray'da finans desteği sağlayan bu kuruluşlara asla müsaade etmeyeceğimizi ifade etmek istiyorum. Bu konuda yine emniyetimiz, savcılığımız, adaletimiz elinden gelen bütün çabayı gösteriyor. Vatandaşlarımızdan şunu rica ediyoruz; gerçekten finans konusundan desteklemiş oldukları, zamanında iyi niyetleri ile desteklemiş oldukları bu insanlara artık asla ve asla destek vermemelerini, bu mücadelede devletimizin, milletimizin yanında olması gerektiğini, hükümetimizin yanında olmaları gerektiğini söylüyoruz."

Türkiye'nin dört bir tarafının ateş çemberi içerisinde olduğunu anlatan

Karatay, sözlerine şöyle devam etti:

"Bizim birlikte mücadele ile bu süreçten çıkacağımızı ve bu süreçte birlikte çalışırken maalesef doğu da güneydoğu da yaşanan terör örgütlerine hem medya olarak vermiş oldukları destek, hem sermaye olarak vermiş oldukları desteği de birlikte görüyoruz. Buna izin vermeyeceğiz. Paralel yapılanma asla ve asla hedefine ulaşamayacak. Zaten bu konuda 2-3 yıldır süren yoğun çalışma yavaş yavaş meyvesini vermeye başladı. Biz de elimizden geldiğince bu mücadelede gerek siyasi bir partinin il başkanı olarak, gerek bireysel bir vatandaş olarak mücadelemizde devletimizin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum. İnşallah teröre destek veren, yine bir terör örgütü haline gelen bu yapıya gerekli müdahaleyi hem devletimiz, hem milletimiz gösterecektir."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim