• BIST 110.059
  • Altın 174,770
  • Dolar 4,0839
  • Euro 4,9947
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 25 °C

Kamer Genç, Tunç'un evine haciz koydurdu

CHP Milletvekili Genç, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açtığı sanatçı Ferhat Tunç’un evi ve banka hesaplarına haciz koydurdu,Tunç ise İcra Müdürlüğü’ne 8 bin 500 lira yatırarak hacizi kaldırdı.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, 2011 yılında yapılan seçimlerde BDP’nin desteğiyle bağımsız milletvekili adayı olan ancak seçimi kaybeden sanatçı Ferhat Tunç’un Cumhuriyet Caddesi’ndeki Yeraltı Çarşısı’nda toplanan gruba yaptığı konuşmada kendisine hakaret ettiğini öne sürerek Tunceli Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 10 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Mahkeme, Genç’e 8 bin 500 lira tazminat ödemesine karar verince, Tunç, avukatı aracılığıyla kararı temziye götürdü. Yargıtay’ın da kararı onaması üzerine Tunç, bu kez Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurup karar düzeltme talebinde bulundu.

Tunç, Yargıtay’a yaptığı temyiz başvurusu sonuçlanmadan Milletvekili Kamer Genç’in, avukatı aracılığıyla evindeki eşyaya haciz, banka hesaplarına bloke koydurduğunu söyledi.

"Bu utanmazlık örneğidir"

Tunceli İcra Müdürlüğü’ne 8 bin 500 lira yatırarak hacizi kaldırılan Ferhat Tunç, şöyle dedi:

"Yargı; Ferhat Tunç söz konusu olunca elbette Kamer Genç’e çalışır. Bu davayla ilgili söylenecek tek şey budur; Birini ’onursuzluk yapıyor’ diye eleştirmenin cezası olmaz. Bunu söylemiş olmamın haklı nedenlere dayandığını o yargının görmesini bekleyemem. Kamer Genç denen zat ve avukatı olacak kişi bu dava süresince gayri ahlaki bir tutum izlemiş ve çıkartmış oldukları yargı kararlarını adeta bir taciz girişimine dönüştürdüler. Yargı süreci bitmeden evime ve banka hesaplarıma haciz konulması nasıl bir mantık, nasıl bir anlayıştır anlamış değilim. Bu utanmazlık örneğidir. 8 bin 500 lirayla yıkılacak adam değilim. Ancak Kamer Genç’e hak etmediği halde giden bu parayı ona helal etmem. Kamer Genç, Dersim’de derin devletin bir figüranı gibi çalışıyor dolayısıyla onun zihniyetiyle mücadele etmek benim ve tüm Dersimliler için onur meselesidir. Ben yaşadıkça Dersim’in tarihsel kimliğiyle oynayan bu zihniyete ve zihniyet sahibi Kamer Genç gibileriyle mücadelem devam edecektir. Bu zatın bunu aklından bir an bile çıkartmaması gerekir."

www.istanbulhaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim