• BIST 107.401
  • Altın 173,640
  • Dolar 4,1031
  • Euro 4,9999
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 16 °C

İzmirli Girişimciler Kayseri Serbest Bölgesi’ne Geliyor

İzmirli Girişimciler Kayseri Serbest Bölgesi’ne Geliyor
Kayseri Serbest Bölge Yönetim Kurulu ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölge Yönetim Kurulu olarak Ege Serbest Bölgesi...

Kayseri Serbest Bölge Yönetim Kurulu ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölge Yönetim Kurulu olarak Ege Serbest Bölgesi Yönetim Kurulunca davet edildiklerini hatırlatarak, gerçekleştirilen Ege Serbest Bölge ziyaretinin olumlu sonuçlar doğurduğunu söyledi.

Ege Serbest Bölgesi Anadolu Aslanlarına Geliyor…

Kayseri Serbest Bölgesi Yönetim Kurulu olarak 3-4 Mart tarihleri arasında Ege Serbest Bölgesi'ne İnceleme, araştırma ve tanıtım programına Kayseri Kent Yöneticileri ile birlikte adeta bir çıkartma yaparak Kayseri kent ekonomisini, ekonomik ve ulaşım olanaklarını anlattıklarını ve Kayseri Serbest Bölgesi hakkında detaylı bilgi aktardıklarını hatırlatan Kayseri Serbest Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölgesi olarak işbirliği içerisinde ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak adına neler yapılabilir konusunda fikir alışverişinde bulunduklarını, çünkü Kayseri'nin deniz ulaşımına uzak olmasına karşın hammadde kaynaklarına yakınlığı ile avantajlı bir konumda olduğunu kaydetti.

Kayseri Serbest Bölgesi'nin coğrafi yapı ile İpek yolu üzerinde olması gibi bir çok avantajı olduğunu, özellikle birçok hammaddenin merkezinde olmasının cazibeyi artırdığını ifade eden Kayseri Serbest Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

"Kayseri, Anadolu'nun merkezinde adeta bir bölge şehridir. Sağlık merkezleri, alışveriş merkezleri, esnaf siteleri ve büyük ölçekli üretim merkezleri ile Anadolu'nun adeta altın şehridir. Tarihten gelen bu süreç bugün yine ağırlığını hissettirmektedir. Anadolu'nun ortasında KAYSER ile yani Kayseri Serbest Bölgesi ile dünya ülkelerine ihracat gerçekleştirerek ekonomiye büyük katkı sağlıyoruz. Ege Serbest Bölgesi'nin davetlisi olarak İzmir'e tanıtım ve inceleme gezisine iştirak ettik. Ege Serbest Bölge'de üretilen ürünlerin sergisini gezerek yetkililerden ürünler hakkında bilgiler aldık. Gezinin son bölümünde yapılan toplantıda ise ESBAŞ ile KAYSER olarak işbirliği içerisinde ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak adına neler yapılabilir konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Davet üzerine yapılan ziyaret olumlu sonuçlar doğurmuştur. Ege serbest bölgesinden bir grup girişimci önümüzdeki günlerde Kayseri'yi ziyaret edeceklerdir"

İzmirli Girişimciler Kayseri Serbest Bölgesi’ne Geliyor

İzmirli Girişimciler Kayseri Serbest Bölgesi’ne Geliyor

İzmirli Girişimciler Kayseri Serbest Bölgesi’ne Geliyor

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim