• BIST 93.506
  • Altın 194,144
  • Dolar 4,7164
  • Euro 5,4775
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 28 °C

İlk Yardım Tır’ı Yola Çıktı

İlk Yardım Tır’ı Yola Çıktı
"44 Günde 44 TIR Yardım Kampanyası" tüm hızıyla devam ederken, ilk yardım TIR'ı ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

"44 Günde 44 TIR Yardım Kampanyası" tüm hızıyla devam ederken, ilk yardım TIR'ı ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Malatya Eczacılar Odası ile İnsani Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından organize edilen ve kamu kurum ve kuruluşları ile birçok sivil toplum kuruluşu tarafından desteklenen "44 Günde 44 TIR Yardım Kampanyası" tüm hızıyla devam ediyor. İlk yardım TIR'ının yola çıkması dolayısıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi arkasında bir tören düzenlendi. Törende konuşan İyilikder Malatya Temsilcisi Nihat Erkuş, yıllardır Türkiye'nin sınırında devam eden bir terör belası olduğunu belirtti. Erkuş, "Bugüne kadar gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki mazlum ve mağdur kardeşlerimize insani yardımlarımız devam ediyor. Büyükşehir Belediyemiz, ANESİAD ve diğer tüm kurum ve kuruluşlarımızın katkıları ile hazırladığımız bu yardım TIR'ımız Mardin'e gönderilecek" şeklinde konuştu.

Memur-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım da, "hayır işlerinde yarışınız" düsturu doğrultusunda çalışmalarda bulunduklarını ifade ederek, mazlum ve mağdur durumdaki gerek yurt içi, gerekse yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye çalıştıklarını söyledi.

Son olarak konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu ise yaklaşık 4 yıldır Türkiye sınırında Avrupa ve Amerika'nın çizdiği bir kompozisyon eşliğinde savaşların yaşandığını aktardı. Mumcu, "Suriye, Irak başta olmak üzere İslam coğrafyası halen kan deryasında. Maalesef son dönemde artan terör ile birlikte Doğu Anadolu ve Güneydoğu'daki bir takım illerimizde insanlarımız mağduriyet yaşıyor. Bütün bunlara Malatya halkı elbette duyarsız kalamazdı. Bazı derneklerimiz, meslek kuruluşlarımız münferit hazırlıklar yapıyorlardı, zaman zaman da birlikte yardımlar yapıyorduk. 25 Mart Cuma günü de Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere geniş katılımlı bir organizasyon ile 44 Günde 44 TIR Yardım Kampanyası'nın startını verdik. 44 TIR Malatya için çok büyük bir sayı değil. Biz bunun da üzerine çıkmayı hedefliyoruz. Yaklaşık 100 bin mülteciyi kapısında gören Avrupa'nın yaşadığı panik ortada. İhtiyaç sahibi kadınlara sarhoş bir şekilde para atarak yardım yaptığını zanneden yaşlı Avrupa, gerek ülkemizde yaşanan iç huzursuzluklara, gerekse Suriye'ye karşı son derece duyarsız. Bu yardım TIR'ları Türkiye'nin birçok ilinden yardım bölgelerine gitmeye devam etmektedir. Bunlar birer gül demeti, birer dua gibi gitmektedir. Rabbim inşallah bizleri hayır işlerinde yarıştırır. Yaklaşan Kutlu Doğum ve 3 aylar dolayısıyla da yardımlarımız çok daha kapasiteli bir şekilde devam edecek" diye konuştu.

İlk Yardım Tır’ı Yola Çıktı

İlk Yardım Tır’ı Yola Çıktı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim