• BIST 94.552
  • Altın 193,677
  • Dolar 4,7378
  • Euro 5,4908
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 27 °C

GTO Akademi’de Yeni Dönem Başlıyor

GTO Akademi’de Yeni Dönem Başlıyor
Gaziantep Ticaret Odasının (GTO), iş hayatına atılmak ve mesleğinde gelişim sağlamak isteyenlerin adresi haline gelen GTO Akademi, iş yaşamına dair farklı...

Gaziantep Ticaret Odasının (GTO), iş hayatına atılmak ve mesleğinde gelişim sağlamak isteyenlerin adresi haline gelen GTO Akademi, iş yaşamına dair farklı konularda eğitimler veriyor.

GTO Genel Sekreteri Halil Göçer, yaptığı açıklamada, Oda'nın farklı konularda eğitimler düzenlediğini belirterek, şehre katma değer sağlamak amacıyla gerçekleştirilen eğitimlere gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

2015 yılında GTO Akademi'de 17 farklı alanda 25 eğitim düzenlediklerini hatırlatan Göçer, 663 kişinin katıldığı bu eğitimlerle Kobi ve bireylerin, değişim ve gelişim yolculuğuna rehberliği amaçladıklarını vurguladı.

Kurumsal, kişisel ve mesleki gelişim eğitim programlarıyla üye firmaların ve çalışanlarının mesleki eğitim ihtiyaçlarına cevap vermek ve mesleki gelişimlerine katkı sağlamayı hedeflediklerine dikkati çeken Göçer, iş dünyasının ihtiyaçlarına uygun, üyelerin talepleri doğrultusunda planlanan eğitimlerin alanında uzman kişilerce verildiğini söyledi.

Göçer, 2015 yılında, sosyal medya, e-ticaret, ihracat pazar araştırması, dış ticaret, girişimcilik, iş İngilizcesi, sigortacılık, proje hazırlama, stratejik planlama, web tasarımı, etkin iletişim, müşteri ilişkileri ve ihracatçı olma gibi farklı konularda eğitimler düzenlediklerini ifade etti.

Yeni dönemde de iş hayatına ilişkin farklı konu ve alanlarda eğitimler vermeyi planladıklarını anlatan Göçer, bu kapsamda, dış ticarete yönelik uygulamalı pazar araştırması, stratejik yönetim ve liderlik becerilerini geliştirme, kadınlara yönelik KOSGEB girişimcilik, ihracatçı olma, dış ticarette teşvikler ve devlet yardımları, proje ve süreç yönetimi, üretim planlama, üretim maliyetleri ve stok yönetimi, aile şirketlerinde kurumsallaşma, kişisel iş planlama ve zaman yönetimi ile pazarlama teknikleri ve müşteri ilişkileri yönetimi gibi konularda eğitim vereceklerini ifade etti.

GTO Akademi eğitimlerine iş dünyasının ilgi gösterdiğini vurgulayan Göçer, farklı konularda verilecek eğitimlere özellikle yeni iş kurmayı hedefleyen girişimcilerin de katılmasının faydalı olacağına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Artık büyük olanlar değil, önce değişime ayak uyduran, sonra değişime liderlik yapabilen, esnek ve hızlı olanlar daha başarılı oluyor. Rekabetin acımasız boyutlara ulaştığı günümüzde kendini geliştirmeyen ve yenilenmeyenlerin bu rekabete ayak uydurması çok zor. Oda olarak bu gerçeklerden yola çıkarak GTO Akademi'de iş dünyasına katkı sağlayacak farklı dallarda eğitim vermeye karar verdik. En büyük yatırımın insan olduğunu biliyoruz ve insana yatırım için çalışıyoruz."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim