• BIST 103.328
  • Altın 193,733
  • Dolar 4,6527
  • Euro 5,4829
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 24 °C

GSO’da “Plastik Enjeksiyon Teknolojisi” Eğitimi Yapıldı

GSO’da “Plastik Enjeksiyon Teknolojisi” Eğitimi Yapıldı
Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) ve Güneydoğu Plastik ve Kimya Sanayicileri Derneği...

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV) ve Güneydoğu Plastik ve Kimya Sanayicileri Derneği (GAPLASDER) işbirliğinde, "PAGEV Akademi" programı kapsamında "Plastik Enjeksiyon Teknolojisi" eğitimi gerçekleştirildi.

Plastik enjeksiyon ile üretim yapan ve plastik kalıp imalatı gerçekleştiren firma temsilcilerinin katıldığı eğitimde konuşan PAGEV Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Cemil Çakar, plastik sektörüne hizmet için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi. PAGEV'in eğitimlerini Anadolu şehirlerinde de yapmaya başladıklarını ve yakın zaman önce Konya'da bulunan plastikçilerle eğitim çerçevesinde buluştuklarını dile getiren Çakar, "Gaziantep önemli bir plastik işleme şehri. Burada aldığınız eğitimin sizlere faydalı olup olmadığını bizlere bildirmeniz bizi mutlu eder. İleriki zamanlarda başka konularda da eğitim talebiniz olursa o konuda da yardımcı olmaya hazırız. Bilinçli ve verimli üretim kaliteli üretim yapılmasına vesile olalım. Üretim tesislerinde elektriği ve ham maddeyi doğru kullanmak çok önemli. En düşük fireyle üretim yapmak rekabet için çok önemli konulardır. Bizler sizlerin bilinçli üretim yapması için katkı vermeye çalışıyoruz. İnşallah faydalı oluruz. Katılımlarınız için çok teşekkür ederim" dedi. Daha sonra ise Plastik Eğitim Uzmanı Engin Cantürk, plastik Enjeksiyon teknolojisi ve prosesi konusunda sunum yapıldı. Günümüzde, plastik enjeksiyon ile imalat süreçlerinde, işleme prosesini iyi bilmek gerektiğini kaydeden Cantürk, bunun imal edilecek ürünün kalitesi ve maliyetleri üzerinde direkt etkili olduğunu söyledi. Cantürk, enjeksiyon prosesi ile imalat yapan işletmelerin genelinde, plastik enjeksiyon prosesinin teorisine hakim olunmaması ve hatalı ürünlerdeki duruşlardan ötürü makinelerin çalışma kapasitelerinin düştüğünü, bunun işletmeler için zaman ve para kaybına yol açabildiğini kaydetti. Eğitim Uzmanı Cantürk, "Plastik Enjeksiyon Teknolojisi eğitimi proseste verimliliği sağlamak, yüksek maliyetleri düşürmek, karşılaşılan sorunların doğru ve zamanında çözülmesini sağlamak amacıyla düzenleniyor. Günümüzde, plastik enjeksiyon ile imalat süreçlerinde, işleme prosesini iyi bilmek, imal edilecek ürünün kalitesi ve maliyetleri üzerinde direkt etkilidir" diye konuştu. Cantürk, enjeksiyon prosesi ile imalat yapan işletmelerin genelinde, plastik enjeksiyon prosesinin teorisine hakim olunmaması ve hatalı ürünlerdeki duruşlardan ötürü makinelerin çalışma kapasitelerinin düştüğünü, bunun da işletmeler için zaman ve para kaybına yol atığını belirterek, "Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), eğitim misyonu kapsamında kurduğu PAGEV Akademi ile proseste verimliliği sağlamak, yüksek maliyetleri düşürmek, karşılaşılan sorunların doğru ve zamanında çözülmesini sağlamak amacıyla, teknik eğitim seminerlerini hayata geçirmiştir" şeklinde konuştu.

Cantürk, daha sonra, "Plastik Enjeksiyon Teknolojisi Eğitimi" konusu kapsamında hazırlamış olduğu sunumunda, "Plastik Enjeksiyon Teknolojisi Eğitimi (Seviye 1)', Temel Polimer Kimyası, Polimerlerde Yapı Özellik İlişkisi, Plastik Enjeksiyon İşleme Tekniği, Plastik Enjeksiyon Makinesi, Enjeksiyon makinesi Kavramları konularıyla ilgili teknolojiler ve sorunlar konularında açıklamalarda bulundu.

GSO’da “Plastik Enjeksiyon Teknolojisi” Eğitimi Yapıldı

GSO’da “Plastik Enjeksiyon Teknolojisi” Eğitimi Yapıldı

GSO’da “Plastik Enjeksiyon Teknolojisi” Eğitimi Yapıldı

GSO’da “Plastik Enjeksiyon Teknolojisi” Eğitimi Yapıldı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim