• BIST 107.401
  • Altın 173,640
  • Dolar 4,1031
  • Euro 4,9999
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 16 °C

"Gençlerin İyilik Ağacı "Projesi Devam Ediyor

"Gençlerin İyilik Ağacı "Projesi Devam Ediyor
Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Seyhan Gençlik Merkezi'nin Gençlik ve Spor Bakanlığının başlattığı...

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Seyhan Gençlik Merkezi'nin Gençlik ve Spor Bakanlığının başlattığı "Gençlerin İyilik Ağacı" projesi devam ediyor.

Seyhan Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tosun, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) bağlı Yüreğir İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) MTAL -UNICEF Geçici Eğitim Merkezi'nde, ülkelerinde iç savaştan kaçarak Adana'ya yerleşen Suriyeli çocuklara, oyunsal eğitici çalışmalarla manevi destek verdiklerini söyledi.

Etkinlikte Adana Çukurova Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni Demirhan Demirok ile aynı okulun öğrencilerin katkılarıyla Suriyeli öğrencilere farklı etkinliklerle acılarını unutturmayı ve mutlu etmeye çalıştıklarını belirten Mehmet Tosun, konuşmasında şunlara yer verdi.

"Gençlik Merkezi'nin lider ve gönüllü gençleri ile birlikte "Gençlerin İyilik Ağacı" projesi kapsamında "Sevgiyi Paylaşmaya Engel Yoktur" diyerek Suriyeli minik yüreklerin yüzlerini biraz olsun güldürmeyi hedefliyoruz. Ders içi ve ders dışı sosyal ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Yüreğir İMKB MTAL Geçici Eğitim Merkezi bahçesine Seyhan Gençlik Lideri Gamze Keniş ile Güzel Sanatlar Lisesi Resim Öğretmeni Demirhan Demirok ve aynı okulun Resim Bölümü öğrencileri Hayrullah Şengül, Ali Tekin, Ali Aras, Okan Taşkaya, Kerem Usta, Oktay Kocamaz ve Furkan Gönül'e çalışmaları için teşekkür ederim. Etkinlikte, unutulmaya yüz tutmuş oyun alanları çizimlerini gerçekleştirdiler. Bu gibi çalışmaları periyodik aralıklarla sürdüreceğiz."

Tosun, topluma karşı sorumluluk duygusuyla hareket ettiklerini belirterek "Ülkemiz gençliğinin yerel ve evrensel sorunlara karşı duyarlılığının arttırılmasına katkı sağlamaya çaba gösteriyoruz. "Gençlerin İyilik Ağacı" projesi kapsamında Suriyeli çocukların sosyal, kültürel, sportif anlamda ihtiyaç duydukları alanlarda sürekli yanlarında olduğumuzu hissettiriyor ve kardeşlik hukukumuzu onlar için yaptığımız projelerle pekiştiriyoruz. Suriyeli çocukların buruk yüzlerinde bir tebessüm oluşturabilmek bizim en büyük mutluluğumuzdur" diye konuştu.

Etkinliğe, Seyhan Gençlik Merkezi liderleri ve gönüllülerin yanı sıra, geçici eğitim merkezi görevlileri ve Suriyeli öğrenciler katıldı.

"Gençlerin İyilik Ağacı "Projesi Devam Ediyor

"Gençlerin İyilik Ağacı "Projesi Devam Ediyor

"Gençlerin İyilik Ağacı "Projesi Devam Ediyor

"Gençlerin İyilik Ağacı "Projesi Devam Ediyor

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim