• BIST 97.533
  • Altın 145,647
  • Dolar 3,5801
  • Euro 4,0019
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 17 °C

Gençler Grup Serbest Güreş Müsabakası Tamamlandı

Gençler Grup Serbest Güreş Müsabakası Tamamlandı
Güreş Federasyonu faaliyet programında yer alan "Gençler Serbest Güreş Grup Müsabakası" Adana'da tamamlandı.

Güreş Federasyonu faaliyet programında yer alan "Gençler Serbest Güreş Grup Müsabakası" Adana'da tamamlandı.

Güreş Federasyonu Adana İl Temsilcisi Yusuf İnce, Asım Savaş Spor Salonu'nda gerçekleştirilen gençler grup müsabakasına 13 il 48 kulüpten 225 sporcu katıldığını konuk ekiplere Adana'ya yakışır bir misafirperverlik gösterdiklerini belirtti.

İnce, 8 kategoride gerçekleştirilen müsabakalarını 2 gün sürdüğünü, 2 gözlemci ile biri başhakem toplam 21 hakemin görev yaptığını, yarışmalara, Adana'nın yanı sıra Mersin , Ankara,Gaziantep, Antalya, Kayseri, Batman, Osmaniye,Burdur,Karaman, Hatay,Isparta, Kahramanmaraş illerinin katıldığını ifade etti.

Bu arada, Adana Vali Yardımcısı Şükrü Çakır ,Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak,Spor Şube Müdür Halit Yılmazel, Sarıçam Spor Şube Müdürü Ali Bilgiç, Çukurova Spor Şube Müdürü Murat Adıgüzel, müsabakaları yakından takip ederek sporculara başarılar dilediler.

2 gün süren müsabakalar sonunda dereceye giren sporcuların isimleri şu şekilde:

50 kilo: Cihan Urhan (Antalya ASAT Spor Kulübü)birinci-Ali Kiper (Ankara Şekerspor) ikinci- Mehmet Turaç (Mersin GEM)ve Emre Bozkır (Ankara Şekerspor) üçüncü

55 kilo: Fatih Önalan (Ankara Şekerspor)-Halil Kocaer (Antalya ASAT Spor Kulübü) ikinci -Alpaslan Keser (Ankara Şekerspor) ve Furkan Naz (Antalya ASAT Spor Kulübü) üçüncü

60 kilo: Akın Ulutaş (Ankara Şekerspor)birinci-Burhan Sarıkaya (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor Kulübü)ikinci- Burak Gözütok (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor Kulübü) ve Oğuzhan Demir (Ankara Şekerspor) üçüncü

66 kilo: Ömer Çomruk (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor Kulübü birinci-Ufuk Doğan (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor Kulübü)ikinci-Rahmi Sakarya (Ankara Büyükşehir Belediye Spor Kulübü) ve Yunus Doğan (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor Kulübü) üçüncü

74 kilo: Süleyman Delihasan (Ankara Şekerspor) birinci-M.Doğan Özkan (Antalya ASAT Spor Kulübü)ikinci-Tolga Aydın ve Buluthan Öksüz (Ankara Şekerspor) üçücnü

84 kilo: Kerim Aktaş (Antalya ASAT Spor Kulübü)birinci-İbrahim Şen (Burdur Emniyet) ikinci- Salih Şentürk Antalya Ferdi) ve Mehmet Uysal (Antalya Kepez Belediyesi) üçüncü

96 kilo: Mehmet Tekin (Ankara Şeker Spor)birinci-M.Ali Avcı (Antalya ASAT Spor Kulübü)ikinci- Z.Alperen Küçük (Hatay Dörtyol) ve Güven Kalkan (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Spor Kulübü) üçüncü

120 artı kilo: Deniz Yasak (Ankara Büyükşehir Belediye Spor Kulübü) birinci -M.Burak Ünal (Isparta Davraz)ikinci- Hidayet Kurt Ankara Şekerspor) ve Orçun Kumaş (Ankara Büyükşehir Belediye Spor Kulübü)üçüncü

Müsabakalar sonunda dereceye giren sporcular madalyalarını, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Spor Şube Müdür Halit Yılmazel, Güreş Federasyonu Adana İl Temsilcisi Yusuf İnce ,Sarıçam Spor Şube Müdürü Ali Bilgiç, Milli Eğitim Bakanlığı Emekli Müfettiş Zeki Ertürk,Malatya İnönü Üniversitesi Yrd.Doç.Dr.Celal Taşkıran ve müsabaka başhakemi Armağan Genç verdiler.

Gençler Grup Serbest Güreş Müsabakası Tamamlandı

Gençler Grup Serbest Güreş Müsabakası Tamamlandı

Gençler Grup Serbest Güreş Müsabakası Tamamlandı

Gençler Grup Serbest Güreş Müsabakası Tamamlandı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim