• BIST 107.401
  • Altın 173,640
  • Dolar 4,1031
  • Euro 4,9999
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 15 °C
  • İzmir 21 °C

Gençler Çaycuma Müftülüğü’nün Kahvaltısında Bir Araya Geldi

Gençler Çaycuma Müftülüğü’nün Kahvaltısında Bir Araya Geldi
Geleceğin teminatı olan gençlere yönelik çalışmalarıyla dikkat çeken Çaycuma Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu örnek bir projeyi hayata geçirdi.

Geleceğin teminatı olan gençlere yönelik çalışmalarıyla dikkat çeken Çaycuma Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu örnek bir projeyi hayata geçirdi.

Çaycuma'da bir Otelde Çaycuma Müftülüğü tarafından düzenlenen Kahvaltı Programına Ev sahibi olarak İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın, İlçe Gençlik Spor Müdürü Erkan Arslan, ilçe Gençlik merkezi müdürü Şendoğan Kaya, Bölge gençlik koordinatörü Din görevlisi Ahmet Aydın, Karapınar merkezde görev yapan Din görevlileri ve Karapınar'da oluşturulan Gençlik kolları üyeleri katıldı. Kahvaltıda konuşan Arcaklıoğlu;"Bizim ecdadımız adımını atarken bile Besmele ile atarmış. Yeniden ecdadımıza yakışır Milli ve Manevi değerlere bağlı özümüze dönerek 2016 yılını gençlik yılı olarak idrak edeceğimize inanıyorum. Bizim Ecdadımız Küçümsenemeyecek kadar büyüktür. Televizyon filmlerinde Şehvet düşkünü gibi gösterilmeye çalışılan Ecdadımız kesinle öyle değildir. Bir Karıncanın bile hakkını koruyan bir Ecdada sahibiz. Sevgili Gençler Özendiğimiz şeylere dikkat edelim. Geleceğimizin teminatı sizlersiniz. Allah'a Hamdolsun, her geçen gün Gençlerimiz daha da güzellikler içerisinde. Namazını kılan çevresine zarar vermeyen, Büyüklerine karşı Saygıda, Küçüklerine karşı da sevgide kusur etmeyen Gençlik yetişiyor. Rabim sizlerden, Ailelerinizden, Din görevlisi kardeşlerimden, Gençliğe önem veren Milli eğitim müdürlüğümüzden, Gençlik spor müdürlüğümüzden, Gençlik merkezi müdürlüğümüzden, Katkı sağlayan Belediye başkanlarımızdan, Kaymakamımız Serkan Keçeli "den ve Devletimizden Razı olsun" dedi.

Kahvaltıya katılanlar arasında bulunan Karapınar Belediye başkanı Ahmet Aydın; "Gençlerimizi Kahve köşelerinden, Başıboş davranışlardan kurtarılmasını sağlayan, başta ilçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu'na İlçe gençlik Spor Müdürü Erkan Arslan'a, Gençlik merkezi müdürü Şendoğan Kaya'ya ve Beldemde görev yapan Din görevlilerine Teşekkür ediyorum. İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Hocamızın da bahsettiği gibi 2016 yılı Gençlerin yılı olacak. Kötü alışkanlardan uzak Milli değerlere ve Ecdadının yolunda yetişen bir gençlik Bölgemize ve Türkiye'mize Huzur verecektir. Bu huzurun tesisinde Temelini oluşturan Ailelerimize Öğretmenlerimize ve Gençliğe değer veren tüm proje sahiplerine Teşekkür ediyorum. Gençlerimiz için Karapınar Beldemizde Büyük buluşma merkezleri oluşturup, güzel organizasyonlara imza atacağız"dedi.

Kahvaltıya katılanlar arasında yerini alan Çaycuma İlçe Gençlik ve spor Müdürü Erkan Arslan; "Çaycuma ilçesinde göreve başladığından bugüne Gençlere verdiği değerle tanıdığımız İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu'na Teşekkür ederek başlamak istiyorum. İlçe müftüsü Arcaklıoğlu, Gençlere çok büyük önem veriyor, Sosyal Kültürel anlamda çok güzel buluşmalar gerçekleştiriyor. İlçe müftümüz Çaycuma adına büyük bir şans diye düşünüyorum. İlçe Gençlik ve Spor müdürlüğü olarak yapacağınız tüm sportif faaliyetleri destekliyoruz. İlçe merkezi ve Beldelerimizde bulunan tüm spor tesislerimizden yararlanabilirsiniz. İnşallah Belediye başkanı Ahmet Aydın ile yaptığımız görüşme neticesinde beldemize Ata Sporumuz olan Güreş Kursu açmayı düşünüyoruz. İnşallah Karapınar Beldemizde güzel farkındalıklar gerçekleştireceğiz" dedi.

İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Şendoğan Kaya; "Sevgili Gençler Öncelikle sizleri ve bizleri buluşturan İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu'na Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydına ve Karapınar'da görev yapan Din görevlisi arkadaşlarımıza Teşekkür ediyorum. Gençlerimize çok büyük önem veriyoruz, iyi bir gençlik için elimizden geldiğince sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Sizlerle buluşma noktasında bizlere en büyük destek İlçe müftümüz Mahmut Rauf Arcaklıoğlu" ndan geliyor. Gençlik Spor müdürümüzün de ifade ettiği gibi Sayın Arcaklıoğlu Çaycuma adına çok büyük değerdir. Sevgili Gençler Sevgi ve Saygı kavramları çok önemlidir. Büyüklerine saygıyı Küçüklerine de sevgi yi gösterebilen Hoşgörü sahibi gençlik için Merkezimiz adına tüm imkânlarımızı seferber etmek isteriz. Gençlik merkezimiz emrinizdedir. Müftümüzün ifade ettiği tüm oluşturulan bölgelerde sizlerin faaliyetlerine katılıp destek vereceğiz. Birlikte neler yapabilir noktasında birlikte karar verip en güzelini bularak faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Katılımlarından dolayı hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

İlçe Müftülüğünce düzenlenen kahvaltı sonunda Çaycuma ilçe müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, otelin İşletme sahiplerinden Zafer Özkara, Karapınar belediye başkanı Ahmet Aydın,Ekspres Gazetesi ve İHA ilçe muhabirlerinden Ercan Karakuş'a Allah'ın isimlerinden oluşan, bir tablo hediye etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim