• BIST 116.603
  • Altın 172,438
  • Dolar 3,9676
  • Euro 4,9052
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara 7 °C
  • İzmir 11 °C

Gaü İletişim Fakültesi Akademisyenlerinden Yeni Bir Yayın Daha

Gaü İletişim Fakültesi Akademisyenlerinden Yeni Bir Yayın Daha
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 50'inci yılına doğru ilerlerken bu yıl ki hedefleri arasında yer alan akademik yayınlarını arttırma hedeflerini tamamlıyor.

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 50'inci yılına doğru ilerlerken bu yıl ki hedefleri arasında yer alan akademik yayınlarını arttırma hedeflerini tamamlıyor. Bu kapsamda, Girne Amerikan Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Martin A. M. Gansınger ve Dr. Ayman Köle'nin Almanya'da basılan ve satışa sunulan kitabı büyük yankı uyandırdı.

İki akademisyenin birlikte kaleme aldığı ve araştırmalarını gerçekleştirdiği yayın From Tribal To Digital: Effects of Tradition and Modernity on Nigerian Media and Culture adını taşıyor. Kitap internet sitelerinden de yoğun talep görüyor. Girne Amerikan Üniversitesi'nden yapılan açıklamada ise, GAÜ öğretim üyeleri tarafından yazılan kitabın, iletişim hakkında araştırmaları içerdiği ve öğrencilere yeni ufuklar açma, yapabilecekleri değişiklikler konusunda bilgilendirici olma özelliği taşıdığı belirtildi. Üniversite yeni araştırmalar ve yayınlar noktasında da her zaman akademik kadroyu desteklediklerinin altını çizdi.

GAÜ AKADEMİSYENLERİNDEN AKADEMİYE KATKI

Kitabın yazarlarından GAÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Martin A. M. Gansınger, yazılan kitap hakkında açıklamalarda bulundu. Gansınger, Gana'da 9 aylık bir saha araştırması gerçekleştirdiğini ve bu araştırmanın, Batı Afrika'daki gerçeklerin yanı sıra, zengin ve canlı kültürüne birinci elden giriş yaptığını belirtti. Bu araştırmanın katmış olduğu birikim sayesinde, buradaki Nijeryalı öğrencilerinin çalışmalarını direkt olarak ilişkilendirdiğini ve geniş bir kitleye ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi.

Martin Gansınger, kitabın medya cephesinin sorularına, kültürel çalışmalarına ve gelişim sorularına Afrika açısından değerli bir katkıda bulunduğunu da şu sözlerle ifade etti: "Adeyimi Oyebade'ye yüksek lisans tezinde danışmanlık yapmak, bunun yanında Stella Ososen Ejeomo'ya sınıfta ders vermek ve onların Nijerya sorunlarını gören değerli bakış açılarının farkına varmak ile birlikte bu düzenleme fikri de doğmuş oldu."

'YENİ YAYIN VE ARAŞTIRMALAR İÇİN ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYORUZ'

Kitabın bir diğer yazarı GAÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ayman Köle, kitap hakkındaki düşüncelerini farklı bir bakış açısından değerlendirdi. Dr. Köle kitabın önemine şu sözlerle dikkat çekti: "Bir okutman olmanın parçası sadece öğretmek ve bilgi aktarmak değildir. Öğrencilerin kapasitelerini bilmek, araştırma yeteneklerini keskinleştirmek ve onların potansiyelini tanımak, geleceğin aydınlarının yetişmesine yardım etmedeki önemli bir parçadır" dedi. Dr. Köle bu düşünceyle birlikte, kitabın en umut verici yanının ise Nijeryalı öğrencilerin yeni edindikleri analitik bilgileri, ülkelerindeki mevcut yerel durum ile birleştirebilmede yardımcı olmak istediklerini dile getirdi. Öğrencilere ve okurlara bu kazanımı sağladıkları içinde çok mutlu olduklarını ifade eden Dr. Köle, yeni yayınlar ve araştırmalar adına çalışmalara devam ettiklerini de kaydetti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim