• BIST 94.552
 • Altın 192,939
 • Dolar 4,7378
 • Euro 5,4908
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 18 °C
 • İzmir 23 °C

Galatasaray 36. başkanını seçiyor

Galatasaray 36. başkanını seçiyor
Galatasaray yeni başkanını seçiyor. Oylama sona erdi, sandık sonuçları açıklanıyor. İlk 3 sandık sonucunda Dursun Özbek, Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan'a büyük fark attı.

Galatasaray Kulübü, 36. başkanını seçiyor. Saat 10:00’da Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Kongre Salonu’nda başlayan seçimli genel kurulda başkanlık için adaylığını koyan Dursun Özbek, Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan; sarı-kırmızılı kulübün 36. başkanı olabilmek için birbirleriyle yarışıyor. 

15.00'da oy verme işlemi sona erdi. Seçimde 3844 oy kullanıldı. Sonuçlar açıklanıyor...

SANDIK SONUÇLARI:

TOPLAM:
DURSUN ÖZBEK: 510
TURGAY KIRAN: 102
AHMET ÖZDOĞAN: 85

1. sandık:
Turgay Kıran: 30 oy
Ahmet Özdoğan: 25 oy
Dursun Özbek: 159 oy

2. sandık:
Turgay Kıran: 41 oy
Ahmet Özdoğan: 29 oy
Dursun Özbek: 163 oy

3. sandık
Dursun Özbek: 188
Ahmet Özdoğan: 31
Turgay Kıran: 31

 

 KONGREDE YAŞANANLAR

Sarı-kırmızılı kulübün 99. dönem yönetiminin belirleneceği genel kurul, Galatasaray Lisesi'nde start alırken, ilk olarak kongre divan başkanlığına Metin Ünlü seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, sandık görevlilerinin onaylanması işlemine geçildi. Bazı sandıklarda adayların görevli olarak bildirdiği hiçbir ismin salonda bulunmaması, bu işlemin uzamasına neden oldu. Genel kurul divan heyeti, eksik görevliler yerine salondan aday isteyip, 3 görevlisi hazır bulunan sandıklardan kaydırma yaparak eksikleri telafi etti.

Sarı-kırmızılı kulübü gelecek 3 yılda yönetecek ekibin belirleneceği seçimde genel kurul üyeleri 15 sandıkta oylarını kullandı.

Kayıtları açık olup, aidatlarını yatırmış 7 bin 908 üyeden, yakın zamanda vefat eden ve kulüpte çalışanların düşülmesinin ardından, 7 bin 856 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyordu.

ADAYLAR OYLARINI KULLANDI
Galatasaray Kulübü'nün olağan seçimli genel kurul toplantısında oy verme işlemine geçilmesinin ardından, mevcut başkan Duygun Yarsuvat ile başkan adayları Dursun Özbek, Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan oylarını kullandı.

Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen genel kurulda, 1 numara sandıkta oyunu kullanan Duygun Yarsuvat'ın oldukça neşeli olduğu gözlendi. Oy pusulasını hazırladığı sırada basın mensuplarına esprili olarak, "Beni çekmeyin. Kime oy verdiğim belli olmasın" ifadelerini kullanan Yarsuvat, oyunu attıktan sonra da "Şen ola Galatasaray diyorum. En son söyleyeceğim şey bu" diye konuştu.

Başkanlık koltuğunu devredecek olan Yarsuvat'a üyelerin ilgisi de yüksek oldu. Sarı-kırmızılı başkan, kendisiyle fotoğraf çektirme isteklerini kırmadı.

ADAYLAR 3 NUMARALI SANDIKTA OY ATTI
Galatasaray Kulübü'nün 36. başkanı olabilmek için seçim yarışına giren Dursun Özbek, Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan, 3 numaralı sandıkta oylarını kullandı.

Sandık başına gelen ilk isim olan Dursun Özbek, kendi yönetiminin kullandığı kırmızı renkteki oy pusulasını basın mensuplarına gösterirken, "Çok güzel bir gün, Galatasaray yakışır, demokratik bir seçim. Kim seçilirse seçilsin eminim ki Galatasaray'a en iyi şekilde hizmet verecektir" diye konuştu.

Başkan adaylarından Ahmet Özdoğan, oyunu kullandıktan sonra medya mensuplarına kısa bir açıklamada bulunarak, "Galatasaray için hayırlısı olsun. Hepimiz Galatasaray için çalışıyoruz" dedi.

Seçimin sarı-kırmızılı kulüp için hayırlı olması temennisinde bulunan bir diğer başkan adayı Turgay Kıran ise "Yine Galatasaray değil, yeni bir Galatasaray diliyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan oy kullanacak olan genel kurul üyeleri, Ahmet Özdogan için “sarı”, Dursun Özbek için “kırmızı” ve Turgay Kıran için ise “gri” renkli oy pusulalarını kullandı.

ÜNAL AYSAL: "BU BİR BAYRAK YARIŞI"
Eski başkan Ünal Aysal da oyunu kullandı. Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen genel kurulda, 9 numaralı sandıkta oyunu kullanan Aysal, basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulundu.

Ünal Aysal, seçimin sarı-kırmızılı kulübe hayırlı olmasını dileyerek, "Arkadaşlar, bu bir bayrak yarışı. 36. başkanımızı seçiyoruz. Camiamıza hayırlı olacak inşallah. Camiamızın sağduyusu ve kongremizin bu konudaki bilinci bize her zaman doğru seçimler yaptırmıştır. İnşallah bugün de öyle bir netice alacağız. Şimdiden seçilecek başkanımıza başarılar diliyorum" diye konuştu.

5 YIL SONRA OLAĞAN GENEL KURUL
Sarı-Kırmızılı kulüp, üst üste yapılan olağanüstü seçimli genel kurulların ardından 5 yıl sonra olağan takvime göre bir kongreye gidecek. Galatasaray’da son olağan seçimli genel kurul, 27 Mart 2010’da Adnan Polat ve Adnan Öztürk’ün seçim yarışına sahne oldu. Polat’ın ikinci kez başkan olduğu bu kongre sonrası aradan geçen 5 yılda 3 kez olağanüstü seçimlere gidildi. Kulübün 34. başkanı olarak 14 Mayıs 2011 tarihinde olağanüstü genel kurulda Adnan Polat’ın yerine göreve gelen Ünal Aysal, 3 yıl için seçilen ilk başkan olma özelliği taşımasına karşın, görev süresinin ikinci yılında yeniden kulübü olağanüstü seçimli genel kurula götürerek yönetimini yeniledi. Aysal, üzerinden yaklaşık 1.5 yıl geçmesinin ardından tekrar olağanüstü kongre kararı alıp, bu kez aday olmadı. Aysal’dan başkanlık koltuğunu yine bir olağanüstü kongrede alan Duygun Yarsuvat, bu seriye son vererek kulübü olması gereken tarihte olağan genel kurula taşıdı.

REKOR ALİ SAMİ YEN’DE
G.Saray Kulübü’nün 110 yıllık tarihinde şimdiye dek 35 farklı kişi başkanlık yaparken, kulübün kurucusu ve ilk başkanı olan Ali Sami Yen, en uzun süre bu görevde kalan isim konumunda. Sarı-Kırmızılılar’da 1905-1918 tarihlerinde üst üste 13 yıl süreyle başkanlık görevini üstlenen Ali Sami Yen, 1925 yılında 1 yıl daha bu görevi yaparak Sarı- Kırmızılı kulüpte toplam 14 yıl başkanlık görevini sürdürdü.

ADAYLAR


AHMET ÖZDOĞAN
1959’da İstanbul’da doğdu. İzmit Lisesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Kulak Burun Boğaz uzmanı. Alanının sayılı isimlerinden. 2000 yılında profesör olan Özdoğan, Galatasaray’da Faruk Süren ile 4 ve Özhan Canaydın döneminde ise 2 yıl yöneticilik yaptı.

‘100 MİLYON DOLAR’LA GELİYORUZ’
G.Saray’ın başkan adaylarından Ahmet Özdoğan’ın en büyük seçim vaadi; mali konularla ilgiliydi. “100 milyon Dolar’la geliyoruz” açıklaması yapan Özdoğan, bunun yanı sıra stadın mülkiyetini alacaklarını ve G.Saray adasını tekrar kulübe kazandıracaklarını söyledi.

YÖNETİM KURULU-ASİL
- Varol Z.Dereli
- Ömer Tümay
- Emre Erdoğan
- Muzaffer Oflaz
- Emin Eminoğlu
- Fatih Akgün
- A.Tuncay Çobanoğlu
- Ali Fatinoğlu
- M.Zafer Pınarcık
- Dinçer Azaphan
YÖNETİM KURULU-YEDEK
- Serhat Özalemdar
- Mehmet Yıldırım
- Metin Tayfun İşeri
- Oben Aybars Kuday
- Mehmet Akif Aygün
DENETLEME KURULU-ASİL
- Emel Çabukoğlu
- Hakan Akbaş
- Gözde Büyükeroğlu
DİSİPLİN KURULU-ASİL
- Cevdet Dayıoğlu
- Vedat Alpaslan
- Yıldırım Baysal
- Emir Turgan
- Ersan Erkam
- Ahmet Kalafatoğlu
- Hatice Günay
SİCİL KURULU-ASİL
- Hasan Durcan Kumcuoğlu
- Aziz Başdoğan
- Zeynep Nilüfer Sanvar
- Bedri İlhan Tüzün
- Melike Beyhan Tüzün
- Serol Acarkan
- Tuncay Pulcu

DURSUN ÖZBEK
1949 Giresun doğumlu... G.Saray Lisesi ve İTÜ Makina Mühendisliği Bölümü mezunu. Otomotivden sonra 1988’den bu yana turizm sektöründe işletmecilik yapmaya başladı. Evli ve iki çocuk babası. Mevcut yönetimde başkan yardımcılığı yapıyor.

‘İLK İŞ ÇATIYI KAPATMAK’
Şu anda mevcut Galatasaray yönetiminde olan başkan adayı Dursun Özbek, ilk etapta Türk Telekom Arena Stadı’nın çatısını kapatmak için çalışmalara başlayacağını ifade etti. Özbek ayrıca, doğru hamlelerle 2 yıl da borcu kapatacaklarını belirtti. Dursun Özbek, Zlatan İbrahimovic iddialarını yalanlasa da ses getirecek bir yıldız transferi gerçekleştireceklerini kaydetti.

YÖNETİM KURULU-ASİL
- Cengiz Özyalçın
- A.Nasuhi Sezgin
- Eşref Alaçayır
- Cüneyt Tanman
- Can Topsakal
- Fatih İşbecer
- Tayfun Demir
- İsmail Sarıkaya
- Ural Aküzüm
- Tarık Taşar
YÖNETİM KURULU-YEDEK
- Alper Narman
- Murat Atay
- Ali Yüce
- Burçin Aslan
- Selim Arda Üçer
DENETİM KURULU-ASİL
- Cengiz Ergani
- Ahmet Cebeci
- Cevat Genç
DİSİPLİN KURULU-ASİL
- Oğuz Evrenos
- Okan Tekinşen
- Cemal Burnaz
- Alparslan Karagülle
- Oral Yılmaz
- Celal Emon
- Can Baydarol
SİCİL KURULU-ASİL
- Serdar Eder
- Çetin Öztürk
- Hayri Gürkan Eliçin
- Mesut Karaarslan
- Ali Tüzmen
- A.Esat Tansev
- Özcan Karamahmutoğlu

TURGAY KIRAN
1948 Aydın doğumlu. G.Saray Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi Fransız Roman Dilleri ve Edebiyatı’nı bitirdi. Otelcilik ve turizm sektöründe işletmecilik yapıyor. G.Saray’da 2’şer yıl yöneticilik ve başkan vekilliği yaptı. Bir dönem TFF’de yöneticilik yaptı.

‘AKILLI TRANSFERLER YAPACAĞIZ’
Bir diğer başkan adayı Turgay Kıran ise seçimden önce yaptığı açıklamalarda akıllı transferler yapacaklarını ve az maliyetle kaliteli futbolcuları takıma kazandıracaklarını belirtti. Şampiyonlar Ligi kupası hayalini de belirten Kıran, doğru bir yapılanmayla bunun hayal olmadığını herkese göstereceklerini söyledi.

YÖNETİM KURULU-ASİL
- Ömer Kayalıoğlu
- Tayfun Akgüner
- Levent Karadeniz
- Taylan Özen
- İbrahim Bozan
- Ozan Korkut
- Ulvi Süvarioğlu
- Orhan Sürek
- Vildan Taştop
- Erdal Aslan
YÖNETİM KURULU-YEDEK
- Okan Böke
- Adnan Mete
- Pelin Atılgan Çobanoğlu
- Edip Önder
- Saruhan Sarman
DENETİM KURULU-ASİL
- Cemal Özturan
- Mehmet Akif Aygün
- Emre Alkin
DİSİPLİN KURULU-ASİL
- Celal Açar
- Yıldırım Baysal
- Oral Yılmaz
- Osman Çelik Uluöz
- Tuncer Hunca
- Emel Çabukoğlu
- Faruk Gürbüzer
SİCİL KURULU-ASİL
- Bülent Pozam
- Süha Balın
- Murat İman
- Mehmet Saim İzli
- Aran Kaston
- Ertuğrul Yeşilaltay
- Gonca Sarış

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Eskişehirspor 53 yaşında20 Haziran 2018 Çarşamba 18:23
 • Amatör spor kulüplerine 172 bin lira nakdi yardım yapıldı20 Haziran 2018 Çarşamba 18:23
 • Telekomspor, U17 Gençler 2. Kademe müsabakasında 2-0 mağlup oldu20 Haziran 2018 Çarşamba 18:23
 • Özgür Çek Kasımpaşa'da20 Haziran 2018 Çarşamba 18:00
 • Danimarka ile Avustralya arasındaki ilk resmi randevu20 Haziran 2018 Çarşamba 17:45
 • Beşiktaş'ın UEFA'daki muhtemel rakipleri belli oldu20 Haziran 2018 Çarşamba 17:45
 • Portekiz Ronaldo ile ilk galibiyetini aldı20 Haziran 2018 Çarşamba 17:41
 • Gençlik ve Spor Bakanı Bak Trabzon’da20 Haziran 2018 Çarşamba 17:38
 • Evkur Yeni Malatyaspor, Hollandalı Mitchell Donald ile anlaştı20 Haziran 2018 Çarşamba 17:33
 • Alanya’da Osmangazi rüzgarı esecek20 Haziran 2018 Çarşamba 17:33
 • ÇOK OKUNANLAR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim