• BIST 110.059
  • Altın 174,770
  • Dolar 4,0839
  • Euro 4,9947
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 25 °C

Fezlekeler böyle kaçırılmış!

Fezlekeler böyle kaçırılmış!
TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, oturum yönetme sırasının kendisinde olduğunu açıkladı.

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, TBMM’de fezleke görüşmelerinde oturum yönetme sırasının kendisinde olduğunu, ancak görevlendirmede takdirin Sadık Yakup’tan yana kullanıldığını söyledi. Rize’nin Fındıklı İlçesi’ne gelen Akşener esnaf ziyaretinde bulundu, partisinin belediye başkan adayı Gürhan Süleymanağaoğlu’na destek istedi. 

FEZLEKE OTURUMUNUN YÖNETİLMESİ

Hayati Aykut parkında verilen yemeğe katılan Akşener, gazetecilerin TBMM’deki fezleke görüşmelerine ilişkin sorularını yanıtladı, oturum yönetim sırasının kendisinde olmasına rağmen bu görevin kendisine verilmediğini kaydetti. Akşener, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Meclis Başkanvekillerinin görevlendirmeleri Meclis Başkanlığı’nca organize ediliyor. İktidar ve muhalefet sıralamasına göre bu görevlendirme yapılıyor. İlk iki sıra AK Parti, üçüncü sırada CHP’li Güldal Mumcu, dördüncü sırada ise MHP’li olarak ben oluyorum. Meclis kapanmadan önce Güldal hanım oturumu yönetmişti. Ondan sonra doğal olarak sıra bende idi. CHP’nin daveti ile olağanüstü bir toplantı olduğu için bir günlük bir görevlendirme yapıldığı söylendi. Bu görevlendirmenin Sadık Yakup’la takdir edildiği söylendi. Meclis açıldığında o hafta ben yöneteceğim. Sıra benimdi ama olağanüstü bir çağrı ile gelindiği için sayın başkanın böyle taktir ettiği söylendi.”

“NİYET OKUMASI BENİM İÇİN ZOR”

Kendisine görev verilmeyişinin özel bir nedeni olup olmadığının sorulması üzerine Akşener, “Niyet okuması benim için zor. Grup Başkanvekilleri bu konuda epeyce itiraz ettiler. Ama sonuçta biz yönetmeye devam edeceğiz. Sistem devam edecek. Onun için ben bu konuda yorum yapmayayım” yanıtını verdi.

“PROBLEMLİ OTURUMLARI BENİM YÖNETMEMDEN YANA TERCİH KULLANILIRDI”

Bugüne kadar Meclis’te enteresan bir uygulama olduğuna dikkat çeken Akşener, “Daha yoğun geçen ve problemli geçebilecek oturumları genellikle benim yönetmemden yana bir tercih oluyordu. Örneğin başörtülü milletvekillerinin başörtüsü ile mecliste görev yapabilmeleri ile ilgili bir günü ben yönetmiştim. Problemli alanlarda benimle de yönetim oluyordu. Bu kez yolsuzluk soruşturmasının fezlekeleri. O nedenle öyle bir taktir görülmüş” diyerek açıklamasını noktaladı.

GÜNEYDOĞU’DA ÖZERKLİK İLAN EDİLMEYE HAZIRLANILIYOR

Türkiye’nin sınır komşuları ile sorunlar yaşadığına dikkat çeken Akşener, şunları söyledi:
“Suriye ile problemimiz var. Irak’la, Barzani ile ahbaplığımız var. Şivan Perver’le ahbaplığımız, yan yana oturmuşluğumuz var. Abdulah Öcalan’la ahbaplık ötesi dostluk var. Türkiye 17 Aralık hırsızlık soruşturmasını konuşurken, tapeleri dinlerken, montaj, şantaj ve dublaj konuşulurken, Güneydoğu’da ayrılıkçı ve bölücü hareket, ‘Oradaki 15 ile biz alacağız, siz yoksunuz’ diyor. ’31 Mart tarihinde otonomi ilan edeceğiz’ diyor. Fındıklı buna razı mı? Hayır ise gereğini yapacak Fındıklı. Çünkü otonominin, özerklik denilen şeyin hemen üstümüzde, Kırım’da neye sebep olduğunu, neye yol açtığını gördük. Kırım Rusya’ya bağlandı. İlle de oy alacağım diye, ille de Cumhurbaşkanı olacağım diye Türkiye’yi bir bölgesinden ayırmaya, vatandaşı başı açık, örtülü, Alevi, Sünni, etnisite, şu ya da bu şekilde birbirinin karşısına dikmeye, ayırmaya ne gerek var?”

http://www.istanbulhaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim