• BIST 112.122
  • Altın 174,419
  • Dolar 4,0349
  • Euro 4,9845
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 22 °C
  • İzmir 24 °C

Evde Bakım İçin Dört Dörtlük Ekip Kuracağız

Evde Bakım İçin Dört Dörtlük Ekip Kuracağız
Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği içinde Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi tarafından, Sağlık ve Sosyal Hizmetler...

Sağlık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı işbirliği içinde Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi tarafından, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekleri Federasyonu (SADEFE) ile Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Derneği ( EVSAD) katkılarıyla "Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sempozyumu" için Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş basın toplantısı düzenledi.

Düzce Belediyesi Erguvan Tesisleri'nde yapılan basın toplantısında Başkan Mehmet Keleş, sempozyumun detaylarına ilişkin bilgi verdi. Yatağa bağlı olan bireylerin, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının evinde ve aile ortamında yapılmasını içeren "Evde Bakım ve Sosyal Hizmetlere" ilişkin Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi tarafından, bilgilendirme amaçlı "Evde Bakım Sempozyumu" düzenlendiğini belirten Başkan Mehmet Keleş " Konuya ilişkin olarak daha önce kurumlar arasında protokol imzalanmıştı" dedi. Evde Bakım hizmetini çok önemsediklerini belirten Başkan bu konuda şu bilgileri verdi " Sistem evdeki hastalarımızın tedavilerinden kişisel bakımlarına kadar her türlü hizmeti içeriyor. Sağlık ile ilgili konular Sağlık Bakanlığı birimlerinde olacak. Sosyal hizmetler ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı birimlerinde, kişisel ve teknik hizmetler de belediyede olacak. Belediye olarak protokolle birlikte birçok çalışma gerçekleştirdik. Önce mevcut durum analiz raporu hazırlandı. İhtiyaçlı kişilerin tespiti yapıldı. Ardından ikinci çalışmamız ( Evde Bakım Modeli) çıkartılması oldu. Sonra da evde bakım hizmetleri için teknik şartnameyi hazırladık. Düzce bu konuda pilot il kabul edilmiştir. Antalya'da yapılan sempozyumda da Düzce modeli konuşuldu" Başkan Mehmet Keleş, evde bakım için 350-400 kişilik ihtiyaçlı kişilerin tespitini yaptıklarını belirterek " Belediye olarak dört dörtlük bir ekip kuracağız. Belediye olarak sorumluluklarımızı yerine getireceğiz" dedi.

Evde Bakım İçin Dört Dörtlük Ekip Kuracağız

Evde Bakım İçin Dört Dörtlük Ekip Kuracağız

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim